Pilsētvide
Kāda būs nākotnes Rīga? Sākas teritoriālā plānojuma sabiedriskā apspriešana
Būt vai nebūt automašīnām galvaspilsētas centrā, kur atļaut daudzstāvu apbūvi un kur – stādīt kokus. No trešdienas sākusies Rīgas teritoriālā plānojuma turpmākajiem 10 gadiem sabiedriskā apspriešana. Tās pirmajā kārtā pirms gada priekšlikumus iesniedza aptuveni 2000 iedzīvotāju, un Rīgas domē atzīst – lai arī ne kardinālas, bet izmaiņas iepriekšējā plānojuma versijā ir ieviestas. 
Starptautiska līmeņa pilsētplānošanas zvaigznes palīdzēs plānot Rīgu
Jau otro gadu pēc kārtas 31. maijā un 1. jūnijā Rīgā notiks pilsētplānošanas pasākums "Mad City Happening 2018". Pirmajā dienā uzstāsies starptautiski atzīti pilsētplānošanas eksperti no dažādām pasaules valstīm, taču otrajā nākotnes Rīgu varēs palīdzēt būvēt ikviens pasākuma dalībnieks, iesaistoties hakatonā un cīnoties par organizatoru piesolīto iespaidīgo naudas summu - 10 000 eiro.
Daugavpilī turpinās cīņa ar stihiskām izgāztuvēm
Daugavpils pašvaldība turpina cīnīties ar pārkāpējiem, kas piemēslo pilsētas teritoriju, veidojot nelegālas atkritumu izmešanas vietas. Pašlaik pilsētā uzskaitītas ap 30 šādas izgāztuves. Ik gadu stihisko izgāztuvju likvidēšanai Daugavpils tērē ap 25 tūkstošiem eiro. Pašvaldībā izlemts stingrāk sodīt likumpārkāpējus, šiem mērķiem iegādātas arī pārvietojamas videonovērošanas kameras.
Ventspils simbols ir govs. Kāpēc?
Lai gan nav ne leģendu, ne teiku, kas rādītu Ventspils saistību ar govi, tieši šis dzīvnieks padarīts par pilsētas simbolu. Ventspils 4. vidusskolas skolēni mēģināja noskaidrot, kāpēc tā, cik pilsētai izmaksā tur izvietotās govju figūras un galu galā, ko par to domā iedzīvotāji. Ventspilnieku sižets* kļuva par vienu no uzvarētājiem medijpratības konkursā “Pilna doma”.
Kuldīgā apstādījumi top saskaņoti un pieskaņoti
Veidojot apstādījumus pilsētvidē, Kuldīgā pat pamanās tulpju krāsu pieskaņot senatnīgajiem dakstiņiem. Tāds ir tulpju klājums pilsētas centrā pie gleznainās Alekšupītes. Lai apstādījumi un ziedi harmoniski iekļautos Kuldīgas vecpilsētas ainavā, pilsētā pirms vairākiem gadiem profesionāļu komanda izstrādāja apstādījumu koncepciju. Tagad, katru gadu nedaudz kaut ko pamainot, var baudīt darba augļus.
Raiņa parkā Rēzeknē demontē atrakcijas, sola jaunu infrastruktūru
Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā, ko tautā dēvē par Raiņa parku, iecerētas pārmaiņas. Šobrīd tiek demontētas padomju laikā ierīkotās atrakcijas, jo tās, kā secinājusi pašvaldība, ir nolietojušās un to turpmāka izmantošana ir bīstama. Tāpat nolietojies ir arī pats parks.
Cēsīs veicina koka kā vērtības saglabāšanu
Turpinot īstenot ieceri par koka arhitektūras saglabāšanu Cēsīs, tur aizvadītas jau otrās Koka dienas. Pēc pagājušā gada pieredzes, organizatoriem radusies vēl lielāka pārliecība, ka interese šajā jomā ir un tas rosina izvirzīt vēl augstākus mērķus - veicināt sabiedrības izpratni par koku kā vērtību ne tikai pagātnes, bet arī nākotnes kontekstā, atklājot un radot tā pielietojuma daudzveidību. 
Mangaļsalai arvien trūkst centra. Vai tas jāveido ap jahtklubu?
Mangaļsala atrodas 25 kilometrus no Rīgas centra un, pirmoreiz turp braucot, vismaz man šķita bezgala tālu. Varbūt tāpēc, ka ilgi manā apziņā Rīga beidzās Vecmīlgrāvī, bet bija dzirdēts par bagāto zvejnieku kolhozu “9. maijs”, kas atrodas kaut kur aiz Vecāķiem.