Pilsētvide
Jēkabpils Brīvības iela - daudznacionāla un visu dievnamu adrese
Pavisam nesen, montējot raidījumu par Jēkabpili, kāds kolēģis man pārvaicāja: “Tad Daugavas labajā krastā ir Krustpils, bet kreisajā Jēkabpils?” Līdzīgus jautājumus nācies dzirdēt ne reizi vien, jo cilvēkus mulsina, ka Krustpils dzelzceļa stacija atrodas Jēkabpilī. Kādas vēl vēsturiskas pēdas atrodas Jēkabpils ielās?
Kuldīgā klavieres skan brīvā dabā
Šovasar Latvijā tiek īstenots neparasts projekts – iespēja brīvā dabā spēlēt klavieres. Šāda iespēja ikvienam interesentam būs trīs pilsētās – Liepājā, Rīgā un Kuldīgā.
Jaunās paaudzes pilsētplānošana meklē atbildes datu zinātnē. Intervija ar Nissu Šahidu
Nissa Šahida (Nissa Shahid) no Londonas Lielbritānijā uz Rīgu bija atbraukusi pirmo reizi. Nissa uzstājās konferencē "Mad City" un ar interesi arī apskatīja pilsētu. Viņu var saukt par patiesu jaunās paaudzes pārstāvi pilsētplānošanā, jo Nissai ir divas izglītības - pilsētplānošanā un datu zinātnē. Tas nozīmē, ka viņa savā darbā mēģina izmantot iespējami daudz visa tā, ko piedāvā jaunākās tehnoloģijas. Nissa atzīst, ka ir viena no retajām, jo kopumā nozare jauninājumus pieņemt diezgan negribīgi. Viņa domā, ka tas ir viena iemesla dēļ - tehnoloģijas un jaunas zināšanas liek cilvēkiem mainīt ierasto kārtību, pie kuras viņi ir pieraduši.  
Stokholmā tiesa liedz Nobela centra būvniecību
Pagājušā gada februārī Stokholmas reģionālā pārvalde deva atļauju Nobela centra celtniecībai pašā Zviedrijas galvaspilsētas centrā. Tā būtu ap 31 metru augsta ēka 3000 kvadrātmetru platībā. Projekta izmaksas tika lēstas ap 120 miljoniem eiro. Taču maijā tiesa anulēja atļauju ēkas celtniecībai. 
Ielas garumā: Torņakalnam mainījies raksturs, bet nopietnas pārmaiņas notiek lēni
Torņakalns ir viena no Rīgas gleznainākajām un reizē kontrastiem bagātākajām apkaimēm: mazās ieliņas kalna galotnē nereti ieved strupceļā, Mūkusalai un Bieķensalai ir sava industriālā loģistika, bet rajonā starp dzelzceļu un Kīleveina grāvi neapgūtās zemes mijas ar zaļām oāzēm. Gadiem ilgi šī teritorija tik tuvu Rīgas centram pastaigu un tūrisma maršrutos nekādi neiederējās.