Pilsētvide
Stopiņos ir savs kultūras kanons. No Līgo parka līdz pat «Kalēju» mājām Līčos
Braucot pa Augusta Deglava ielu, netālu no Rīgas robežas biju ievērojusi autobusa pieturu “Liepiņas”. Daudzstāvu namu pakājē koki gan šur tur saglabājušies, bet kādas īpašas liepiņas tā arī neieraudzīju. Izrādās, ka nosaukuma vaininieces ir senas mājas, kas, neizkustot no vietas, vismaz četras reizes mainījušas adresi. Tagad “Liepiņas” atrodas Ulbrokas ielā 32 un ir uzskatāms piemērs, kā Rīga pārbīda savas robežas uz tuvējo ciemu – šajā gadījumā Dreiliņu -  rēķina.
Aizputē ceļ trauksmi par vēsturisko ēku izzušanu
Nebūs vēsturiskās apbūves un veiksmīga tūrisma infrastruktūras piedāvājuma – tad panīkumam vai pat pilnīgai iznīcībai pakļautas mazākas padzīvotas vietas, par to liecina vecās Eiropas pieredze. Šie un citi jautājumi aktualizēti Aizputes vecpilsētas ēku īpašnieku un būvarheologa Jura Zviedrāna tikšanās reizē. Kurzemes mazpilsētā Aizputē pirmo reizi notikusi praktiska lekcija ēku īpašniekiem, kas mudina pievērst padziļinātu uzmanību mazpilsētas mantojumam un tam, kā to padarīt saistošu arī pasaules tūristam.
Lubānas ielas apļa rekonstrukcijas pabeigšanai Rīgā jāgaida pavasaris
Pagājušā gada vidū Rīgā tika sākti būvdarbi Lubānas ielas rotācijas aplī, taču gada beigās klusiņām viss pierima un līdz šim brīdim nekas šeit nenotiek. Kad šie darbi beidzot tiks pabeigti un sastrēgumi mazināsies? Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola pastāstīja, ka šobrīd objektā ir pārtraukums ziemas apstākļu un tehnoloģisku prasību dēļ, jo pamatam tā dēvētajās turbo joslās nepieciešams nostāvēties.
Rīgā visu acu priekšā iet bojā jūgendstila pērles
Daudzi lepojas ar jūgdenstila apbūvi Rīgā, bet diemžēl daudzas ēkas atstātas novārtā, un pat 10 – 15 ēkas, kurām ir valsts aizsargājamo pieminekļu statuss, ir ļoti neapmierinošā stāvoklī, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Neērtais impērijas mantojums: savulaik varenais Rīgas Kara hospitālis grimst aizmirstībā
Tas ir varenākais mūra ēku komplekss ārpus Rīgas vēsturiskā centra, kurā teju divsimt gadu garumā ārstēja ievainotus karavīrus. Rīgas Kara hospitālis savulaik bija starp lielākajām kara medicīnas iestādēm Krievijas impērijā. Latvijas laikā to pārdēvēja par Rīgas Kaŗa slimnīcu, un militāristus tajā turpināja ārstēt arī padomju laikā. Bet šodien daudziem Hospitāļu iela 55 vēl asociējas ar adresi, uz kuru bija jādodas pārbaudīt veselību pirms iesaukšanas armijā. Taču nu jau vairākus gadus vēsturiskais Rīgas Kara hospitālis stāv tukšs un neapkurināts.
Āgenskalna pērles - bibliotēka «Zvirbulis», Zilā māja un tenisa klubs
Melnsila (sākumā Švarcmuižas) iela pilnībā pieder Āgenskalnam, jo sākas apkaimes viducī pie Lapu ielas un beidzas pie Āgenskalna vācu ģimnāzijas. Iela ierīkota 19. un 20. gadsimta mijā zemes ceļa vietā, kas veda caur Švarcmuižas mežu. Tolaik apkaimē uzplauka rūpniecība un strādniekiem vajadzēja dzīvokļus, tāpēc klusajā nomalē, kur atradās pa kādai Rīgas patriciešu vasaras muižiņai vai zemnieku sētai, sāka celt īres namus.
Pēc 54 gadu pārtraukuma Āgenskalna baptistu baznīca atgūst torni
Pēc 54 gadu ilga pārtraukuma Āgenskalna baptistu baznīca atguvusi tās sākotnējo izskata daļu – torni, ko padomju gados nojauca ideoloģisku apsvērumu dēļ. Torņa pacelšanā noraudzījās daudzi draudzes locekļi, kuri gadu gaitā ziedoja līdzekļus, lai Pārdaugavas panorāmā atkal būtu redzama trūkstošā baznīcas smaile.
Iemesli dažādi, rezultāts nemainīgs - vēsturisko muižiņu stāvoklis Rīgā bēdīgs
Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā Rīgas teritorijā iekļautas 16 muižiņas, to dzīvojamās ēkas vai apbūve, kas saglabājusies. Saraksts ir līdzīgs jau pārdesmit gadus, taču daudzu vēsturisko muižiņu stāvoklis arī nav uzlabojies. Iemesli dažādi – līdzīpašnieku nesaskaņas, īpašnieku bieža maiņa vai pašvaldības vēlme ātrāk no problēmu objekta atbrīvoties izsolē, nevis pienācīga apsaimniekošana vai pat attīstīšana.