Dzīve & Stils / Pilsētvide
Zemes stundā izslēgs Brīvības pieminekļa, Melngalvju nama un Vanšu tilta apgaismojumu
Sestdien, 27. martā, no plkst. 20.30 starptautiski lielākās Pasaules Dabas fonda akcijas "Zemes stunda" laikā uz vienu stundu simboliski izslēgs Brīvības pieminekļa un Vanšu tilta dekoratīvo apgaismojumu, kā arī Rātsnama, Melngalvju nama un kinoteātra “Splendid Palace” fasādes apgaismojumu, informēja Rīgas domes pārstāve Agnese Siliņa.
Redzams pat «BBC» seriālā – Jelgavas savdabīgais dzelzceļnieku ciemats
Nereti tiešām interesantas vietas “slēpjas” pārdesmit soļu no ierastajiem un labi zināmajiem ceļiem – dzelzceļnieku ciemats pie Jelgava II dzelzceļa līnijas ir tieši tāds gadījums. Lai gan ciemats redzams pat “BBC” seriālā “Arhangeļska”, daudzi par šo savdabīgo vietu nav dzirdējuši. Kā ļaudis mūsdienās tur dzīvo?
Tērbatas ielu šovasar pilnībā neslēgs; veidos gājējiem draudzīgāku
Atšķirībā no pagājušās vasaras, kad Tērbatas iela Rīgā uz mēnesi tika atvēlēta tikai gājējiem, šovasar ielu nav plānots pilnībā slēgt satiksmei, bet gan veidot to ar prioritāti gājējiem, kā paredzēts Rīgas plānošanas dokumentos. To Latvijas Radio pastāstīja Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Inese Andersone (“Jaunā Vienotība”). 
Ropažu novadā daudzdzīvokļu mājas siltināšanu kavē nelikumīgi ierīkoti skursteņi
Dzīvokļu īpašnieku biedrība “Zītari-3” Ropažu novada būvvaldē 2019. gadā iesniedza pieteikumu daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas siltināšanai, taču projekta saskaņošanas darbi būvvaldē nesokas, jo ēka neatbilst ugunsdrošības prasībām. Tā kā pašvaldība Zītaros jau 90. gados slēgusi centrālo katlu māju, katrā dzīvoklī ierīkota sava individuālā apkures sistēma.
Majoru iedzīvotājus satrauc izbūves darbi Lielupes krastā
Jūrmalas pašvaldība Majoros gar Lielupes krastu veidošot nostiprinājumu 1,3 km garumā. Taču vietējie iedzīvotāji LTV raidījumam "4. studija" pauda satraukumu, ka ir apmānīti un plānotā stiprinājuma vietā visā garumā varētu tikt izbūvēta publiska promenāde.
Esplanādes seguma atjaunošanai vajag 2 miljonus eiro; projektu sadala 7 kārtās
Lai atjaunotu segumu vienā no bēdīgākajā stāvoklī esošajiem Rīgas centra parkiem – Esplanādē –, būtu vajadzīgi gandrīz divi miljoni eiro. Daudzviet izdrupušās seguma flīzes jau gadiem sagādā grūtības gan gājējiem, gan riteņbraucējiem, jo parks savieno divus veloceliņa posmus abās tā pusēs. Aizpērn atjaunošanu sākt solīja toreizējais Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai"), bet līdz darbiem netika.
Rīgas ielu malās šogad stādīs ap 200 koku, no augsnes mēģinās izskalot sāli
Šopavasar Rīgas ielu malās dzīvi sāks vairāk nekā divsimt jaunu koku. Tas ir mazliet vairāk nekā iepriekšējos gados, tomēr radikāli audzēt galvaspilsētas apzaļumošanas plānus jaunajam domes sasaukumam pagaidām nav izdevies. Domē atzīst, ka krīzes budžeta apstākļos par 10% palielinātais finansējums pilsētas apstādījumu programmai ir labākais, ko varēts darīt. Vairāk uzmanības pievērsīs arī jau esošo koku uzturēšanai un pasargāšanai no sāls.
Daugavpilī būs trīs specializēti soliņi māmiņām; viena aptuvenā cena – 3000 eiro
Jau drīzumā pilsētas parkos tiks uzstādīti soliņi, kas paredzēti māmiņām ar mazuļiem. Tās būs vietas, kur atpūsties, pabarot un apkopt mazuli. Šādi soliņi ir daudzās pasaules valstīs,  Daugavpilij tā būs jauna pieredze. Šobrīd jau ir noticis pirmo triju šādu soliņu iepirkums, kas pašvaldībai izmaksās ap 9000 eiro. Cik gatavas Daugavpils māmiņas izmantot šādus soliņus, un kā kopumā pilsētnieki uztver šo ieceri?
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt