Pilsētvide
«microRIBOCA» ietvaros pamesta ēka Bruņinieku ielā kļūst par mākslas darbu
Rīga un tās iedzīvotāji ir šī gada Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles starpgadu programmas centrā. Pasākumu ciklu atklās nākamnedēļ, un šobrīd mākslinieki uzsākuši gatavot performances un objektus. Viens no tādiem ir neapdzīvota ēka Bruņinieku ielā 14, kas tieši šobrīd pārtop par laikmetīgās mākslas darbu. 
Iemesli dažādi, rezultāts nemainīgs - vēsturisko muižiņu stāvoklis Rīgā bēdīgs
Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā Rīgas teritorijā iekļautas 16 muižiņas, to dzīvojamās ēkas vai apbūve, kas saglabājusies. Saraksts ir līdzīgs jau pārdesmit gadus, taču daudzu vēsturisko muižiņu stāvoklis arī nav uzlabojies. Iemesli dažādi – līdzīpašnieku nesaskaņas, īpašnieku bieža maiņa vai pašvaldības vēlme ātrāk no problēmu objekta atbrīvoties izsolē, nevis pienācīga apsaimniekošana vai pat attīstīšana.
Rīgas Centrāltirgū sāk atjaunot Piena paviljonu, nākamais - Zivju paviljons
Pēdējā darbdiena pirms atjaunošanas darbiem svētdien ir Rīgas Centrāltirgus Piena paviljonam, nākamnedēļ atvērs Gastronomijas paviljonu, bet drīzumā paredzēts slēgt rekonstrukcijai Zivju paviljonu. Lai tirgotājiem un apmeklētājiem nodrošinātu ērtu un mūsdienu prasībām atbilstošu vidi, uzņēmums turpinās iesāktos paviljonu atjaunošanas darbus.
Aiz aizlīmētiem stikliem. Pasažierim skatu pa tramvaja logu sedz reklāmas
"Rīgas satiksmes" tramvaji tik ļoti tiek aplīmēti ar reklāmām, ka pasažieris bieži vien pat nevar pa logu saskatīt, kurā pieturā ir ieradies un kad jāizkāpj. Saprotams, ka reklāma ir nauda, bet tās varētu līmēt, neaizsedzot logu. Lai gan no ārpuses šķiet skaisti, iekšpusē ir melni sieti tieši acu augstumā.
Ielas no Klīversalas līdz Torņakalnam pārsteidz ar pārmaiņām
Raidījuma 15. jubilejas sezona bijusi bagāta: interesantas tikšanās un labas pārmaiņas gadiem ilgi neapciemotās ielās, jauni ceļojumi un pārsteidzoši atklājumi gan tepat Rīgā, gan Vidzemē un Latgalē. Vēlreiz paldies visiem, kas mums šajos gados uzticēja savus vērojumus, piedzīvojumus un pārdomas vairāk nekā 500 ielu garumā! Prieks, ka visi kopā, bet katrs no sava skatu punkta, izstāstām ielu un reizē arī Latvijas vēsturi. Jubilejas sezonā lielu daļu senāk veidoto raidījumu izdevās digitalizēt, un ceram šo darbu turpināt, lai katrs no jums “Ielas garumā” kartē portālā LSM.lv varētu atrast savu ielu.
Hamburgas iela Mežaparkā - miniatūru kalnu pilsētiņa Rīgā
Hamburgas iela Mežaparkā līkločiem izvijas Ķīšezera kāpu mežā, vai katrā krustojumā pārsteidzot ar kādu negaidītu skatupunktu un reizē samulsinot svešinieku: kur ir ielas trases turpinājums? Hamburgas iela neapšaubāmi ir viena no skaistākajām Rīgas ielām, kas vietām atgādina miniatūru kalnu pilsētiņu. Literatūrzinātniece Saulcerīte Viese savā grāmatā – vēstījumā “Mežaparks. Pilsēta priežu silā”(Jumava,2001.) uzsver, ka topošās dārzu pilsētas plānā:” Pati pirmā – Hamburgas iela -  iezīmēta,saglabājot visai augstos un dažādos virzienos izvietotos kāpu paugurus.” 
Ielu sporta attīstības konference: «Medicines for World's Ghettos»
No 10.  līdz 11. decembrim Rīgā notiek otrā starptautiskā konference par ielu sporta attīstību pasaulē un pilsētvidē «Medicines for World's Ghettos». Konferenci, kuru organizē lielākā jauniešu ielu sporta un kultūras kustība Latvijā «Ghetto Games», apmeklēs ielu sporta pasākumu organizatori, pilsētvides attīstītāji un starptautiska mēroga organizācijas no visas pasaules, lai divu dienu laikā dalītos savā pieredzē. Konference bija skatāma arī LSM.lv tiešraidē. 
Par dārzeņu ielām Ziepniekkalnā raibi nostāsti un enciklopēdiska vērtība
Mani vienmēr vilinājušas ielas, kuru nosaukumi raisa iztēli un liek meklēt šo nosaukumu cēloni. Ziepniekkalnā ir vesels puduris ar dārzeņu ielām un, kā izteicās kāda garāmgājēja Kartupeļu ielā: dzīvojam dārzkopības kooperatīvā! Pētot Rīgas 19. gadsimta kartes, vēl 1876. gadā no dārzeņiem tur nav ne miņas – tikai priežu mežs. Taču 1885. gadā uz Ēbeļmuižas zemes jau ierīkota Kartupeļu ielas trase un iemērīti vairāki desmiti gruntsgabalu. Toreiz iela sākās pie tagadējās Saulkalnes ielas un aizvijās līdz Graudu ielai.