Juceklis Kurzemes pusē gadu garumā – Tadaiķu ciems neatrodas Tadaiķu pagastā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Tadaiķu ciems nemaz neatrodas Tadaiķu pagastā – tāda situācija gadu gaitā un administratīvi teritoriālo reformu rezultātā izveidojusies Kurzemē, radot ne mazums pārpratumu un apjukuma, sarunā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" stāstīja laikraksta "Kurzemes Vārds" žurnāliste Liene Kupiča.

Juceklis Kurzemes pusē gadu garumā – Tadaiķu ciems neatrodas Tadaiķu pagastā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņa skaidroja, ka iepriekš Tadaiķu ciems un Tadaiķu pagasts bija vienkopus, taču administratīvi teritoriālo reformu dēļ galu galā Tadaiķu ciems tika pievienots Bunkas pagastam, bet Tadaiķu pagasta centrs ir Lieģi.

Kupiča norādīja:

"Šīs adrešu maiņas un pārmaiņas ietekmējušas daudz ko – vietējie cilvēki stāsta, kā ir bijis un kā notiek joprojām."

Piemēram, cilvēki Lieģu Kultūras namā, ko pagājušā gadsimta 90. gados vēl sauca par Tadaiķu Kultūras namu, gaida, kad uz pasākumu atbrauks muzikanti un mākslinieki, bet viņi patiesībā aizbraukuši pavisam pretējā virzienā – uz Tadaiķu ciemu meklēt kultūras namu. Tāpēc pagājušā gadsimta 90. gados tika lūgts risināt šo situāciju saistībā ar kultūras namu un nosaukt to par Lieģu Kultūras namu, nevis Tadaiķu pagasta Tadaiķu Kultūras namu.

Tāpat ilgus gadus bija situācija, ka Lieģu pasta nodaļu dēvēja par pasta nodaļu "Tadaiķi". "Tikai pagājušā gada sākumā to pārkristīja par Lieģu pasta nodaļu, bet tajā pašā laikā pastnieces atceras un dažreiz vēl joprojām tā notiek, ka sūta vēstuli uz vieniem Tadaiķiem, bet patiesībā domā Tadaiķu ciemu, vai otrādi – uz Tadaiķu pagastu," stāstīja žurnāliste.

Viņa norādīja uz vēl kādu interesantu faktu – reformu ietekmē notikusi atgriešanās pie vēsturiskiem nosaukumiem. Piemēram, Lieģu bibliotēka ir pārsaukta par Tadaiķu pagasta bibliotēku. Savukārt pašā Tadaiķu ciemā ir Tadaiķu ciema bibliotēka. "Nezinu, redzēsim, vai neizveidosies vēl kāds juceklis. Cerams, ka ne," piebilda Kupiča.

Viņa atzina – labi, ka šīs vietas nav pārāk tālu viena no otras, tomēr pārpratumi aizvien rodas. Vienlaikus nav arī ziņu, ka būtu ieceres kaut ko mainīt. "Dienvidkurzemes novadā ir diezgan daudz tādu vietu, kur pagasta centrs nesakrīt ar pagasta nosaukumu. Piemēram, Dunikas pagastam centrs ir Sikšņi, tāpat ir Lažas pagasts, kam centrs atrodas Apriķos," sacīja žurnāliste.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti