Pilsētvide
Gulbenes novadā top mozaīka atpūtai
Ar vienu mozaīkā izliktu pieturu Šķieneros un iegūto sabiedrisko mediju balvu - "Kilogramu kultūras" - viņiem ir par maz! Māksliniece Linda Riņķe ar draugiem šovasar Gulbenes pusē Stāķu parkā nu veido mozaīkā izliktu atpūtas vietu – dīvānus un šaha galdu! Tie noteikti kļūs par kārtējo apliecinājumu tam, cik sakopta kļūst vide, ja tai palīgā nāk apkaimes ļaudis.
Kāda būs nākotnes Rīga? Sākas teritoriālā plānojuma sabiedriskā apspriešana
Būt vai nebūt automašīnām galvaspilsētas centrā, kur atļaut daudzstāvu apbūvi un kur – stādīt kokus. No trešdienas sākusies Rīgas teritoriālā plānojuma turpmākajiem 10 gadiem sabiedriskā apspriešana. Tās pirmajā kārtā pirms gada priekšlikumus iesniedza aptuveni 2000 iedzīvotāju, un Rīgas domē atzīst – lai arī ne kardinālas, bet izmaiņas iepriekšējā plānojuma versijā ir ieviestas. 
Rīgā paredzēts atteikties no augstceltņu būves
Rīgas teritorijas plānojumā līdz 2030. gadam nav paredzēta augstceltņu būvniecība, to intervijā Latvijas Radio atzina Rīgas domes Pilsētvides attīstības pārvaldes Teritorijas plānojuma nodaļas vadītāja vietniece Māra Liepa-Zemeša.
Talsos meklē veidus rosības atjaunošanai vecpilsētā
Jau pirms vairākiem gadiem aktualizēts jautājums par Talsu vecpilsētas iedzīvināšanu. Lai gan ir uzņēmēji, kuri tur vēlas saglabāt uzņēmējdarbību, situācija nav mainījusies – vecpilsētā, kur reiz darbojušies veikaliņi, kafejnīcas, tagad valda klusums. Arī cilvēku plūsma nav tik liela kā agrāk. Lai situāciju mainītu, izstrādāts plāns, kā atjaunot dzīvību pilsētas sirdī.
Fotogrāfe no Maskavas iemūžinājusi un izstādē izlikusi Pēkšēna jūgendstilu
Konstantīns Pēkšēns bija sava laika viens no veiksmīgākajiem un ražīgākajiem arhitektiem, kura projektētās ēkas vēl šodien piesaista garāmgājēju skatus un izraisa tūristu sajūsmu. Šomēnes viņam aprit 160 un Rīgas Jūgendstila centrā atklāta īpaša izstāde. Pēkšēna namus dažādās noskaņās fiksējusi fotogrāfe no Maskavas Margarita Fedina. 
Kādas pārmaiņas Rīgai nesīs «Rail Baltica»?
„Rail Baltica” mēdz saukt par gadsimta lielāko infrastruktūras projektu Baltijas reģionā. Tuvākajā desmitgadē „Rail Baltica” ātrvilciens trauksies arī caur Rīgu. Vai pilsēta ir gatava vērienīgajam projektam? Un cik pamatotas ir pilsētplānotāju bažas, ka iegūsim vien „divas sliedes pilsētas centrā”, bet ne sakārtotāku pilsētu?
Vecajai Svētās Ģertrūdes baznīcai svin 150. jubileju
Sestdien, 2. martā, savas 150. jubilejas svinības uzsāks Rīgas Vecā Svētās Ģertrūdes baznīca, līdz pat jūlija nogalei piedāvājot ļoti bagātīgu notikumu programmu. Līdzās īpašiem svētku dievkalpojumiem izskanēs vairāk nekā desmit dažādi koncerti, pasākumi bērniem un zinātniskā konference. Svinības iekļaujas Latvijas simtgades programmā, jo Ģertrūdes baznīcas vēsture ir ļoti cieši savijusies ar Latvijas likteni. Vecās Ģertrūdes baznīcas draudze ir viena no aktīvākajām arī šobrīd.
Ogres muzejā atklāta pilsētas vēsturei veltīta interaktīva ekspozīcija
Piektdien Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklāja jaunu pastāvīgo ekspozīciju “Pietura Ogre”, kas vēsta par pilsētas kultūrvēsturisko attīstību, metot lokus cauri gadsimtiem un atskatoties pat uz 4. gadsimtu pirms mūsu ēras, kad tur apmetās pirmie iedzīvotāji, un ceļojot līdz pat mūsdienām. 
Aizputē ceļ trauksmi par vēsturisko ēku izzušanu
Nebūs vēsturiskās apbūves un veiksmīga tūrisma infrastruktūras piedāvājuma – tad panīkumam vai pat pilnīgai iznīcībai pakļautas mazākas padzīvotas vietas, par to liecina vecās Eiropas pieredze. Šie un citi jautājumi aktualizēti Aizputes vecpilsētas ēku īpašnieku un būvarheologa Jura Zviedrāna tikšanās reizē. Kurzemes mazpilsētā Aizputē pirmo reizi notikusi praktiska lekcija ēku īpašniekiem, kas mudina pievērst padziļinātu uzmanību mazpilsētas mantojumam un tam, kā to padarīt saistošu arī pasaules tūristam.