Dzīve & Stils / Pilsētvide
Arhitekts Oto Ozols: Apkaimju aktīvisti ir pilsētas acis un ausis
Apkaimju aktīvisti pilsētas vadībai būtu jātur zelta vērtē, viņi ir pilsētas acis un ausis, jo, sēžot kabinetā, nevar zināt, ko nepieciešams uzlabot, piemēram, kādā Āgenskalna šķērsielā, Latvijas Radio 1 raidījumā “Monopols” sacīja arhitekts, pilsētvides aktīvists un apvienības "Pilsēta cilvēkiem" pārstāvis Oto Ozols.
Kā radās Meteora jeb Kobes dārzs Pārdaugavā?
Meteora jeb Kobes dārza vēsture ir sena, un tai ir liela saistība ar gumijas rūpnīcas "Meteors" pirmsākumiem. Otrais – Kobes dārza – nosaukums pievienots tikai 2010 . gadā, pastāstīja Rīgas dārzu un parku Pārdaugavas filiāles dārzniece Jolanta Liepiņa.
FOTO: Rīgas Sporta pils dārzos jau dīgst dārzeņi un zaļo košumkrūmi
Rīgā, pie nojauktās Sporta pils teritorijas dzīvojošā Renāte Prancāne jau sen vēlējusies sev kādu mazdārziņu. Pilsētas centrā šādu sapni īstenot grūti, taču viņai tas izdevies. Ar Sporta pils teritorijas īpašniekiem vienojušies ka pašlaik, kamēr teritorijā nekādi būvdarbi nenotiek, tajā savus mazdārziņus var iekārtot pilsētas iedzīvotāji. Ideja guvusi milzu atsaucību, dārznieku interese bijusi liela un šobrīd visi mazdārziņi jau aizņemti. Tur zaļo garšaugi, rabarberi, atraitnītes un daudz kas cits. Jau drīzumā zaļā teritorija pilsētas centrā vērs durvis apmeklētājiem.
Grausti Rīgā: Kas tiek darīts, lai to skaits mazinātos?
Mājaslapā "Grausti.Riga.lv" šobrīd iekļautas 1189 galvaspilsētas ēkas. 16 grausti jeb vidi degradējošas ēkas pieder Rīgas pašvaldībai, 16 – ''Valsts nekustamajiem īpašumiem'', bet lielākā daļa – 1132 – ir privātpersonu īpašums. Kas tiek darīts, lai graustu skaits galvaspilsētā samazinātos?
Rīgā iet bojā unikāls vēdekļveida bruģis Liepājas ielā
Bruģētās ielas ir pilsētvides bagātība, tāpēc tām jāpievērš krietni lielāka vērība. Kaut arī bruģis šķiet mūžīgs, tā nebūt nav, tāpēc tas ir regulāri un rūpīgi jāatjauno. Rīgā uz problēmām ar bruģēto posmu norādījuši Liepājas ielas apkaimes iedzīvotāji. Dome sola to sakārtot.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt