Dzīve & Stils / Pilsētvide
Uzvaras parkā Rīgā šogad stādīs saulespuķes Ukrainas atbalstam
Pilsētu dārzi un parki tiek gatavoti vasaras sezonai. Ziema šogad īpaši lielus postījumus apstādījumiem nenodarīja, taču neskatoties uz to dobju atjaunošanā jāiegulda liels darbs. Bez jau dažādām ierastām kompozīcijām un augiem, pilsētās gatavo arī jaunumus. Piemēram, Rīgā Uzvaras parkā šogad stādīs saulespuķes.
Beidzot sāk Dailes teātra skvēra remontu; izskan kritika par ambīciju trūkumu
Pēc pāris gadu vilcināšanās beidzot sākts Dailes teātra priekšlaukuma remonts. Skvērā sola uzstādīt soliņus, ierīkot apgaismojumu un iestādīt kokus un krūmus. Vienlaikus 20 kokus nolemts nozāģēt. Lai gan Ukrainas kara dēļ var būt apdraudēta metāla piegāde, par projektu atbildīgie sadārdzinājumu neparedz un darbus plāno pabeigt līdz gada beigām. Pilsētplānotājs gan norāda, ka trīs miljonus vērtajā projektā trūkst ambīciju.
Rīgas apkaimju iedzīvotāji bažījas par šopavasar īpaši lielo putekļu daudzumu pilsētā
Rīgas apkaimju iedzīvotāji bažījas par šopavasar īpaši lielo putekļu daudzumu pilsētā un neefektīvu ielu un ietvju uzkopšanu. Arī vides speciālisti norāda, ka tas ietekmējis gaisa kvalitāti aizvadītajās sausā laika nedēļās. Šopavasar Rīgas ielās ir vairāk putekļu, jo, lai samazinātu sāls ietekmi uz vidi, ziemā kā pretslīdes materiāls uz ietvēm vairāk kaisītas smiltis. Pašvaldība skaidro, ka putekļu tīrīšanas darbi uzsākti ātrāk, bet tos ierobežo vēl nestabilie laika apstākļi.
Fotoizstādē godinās Jelgavas tiltu neparastos stāstus
Mūsdienās autobraucēji traucas pāri tiltiem, tos īsti pat nepamanot, bet vēl 20.  gadsimta sākumā nokļūšana upes otrā krastā nebūt nebija tik vienkārša. Lai iepazīstinātu ar interesantākajiem vēsturiskajiem faktiem, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs nākamnedēļ atklās fotoizstādi par Jelgavas tiltiem.
Latvijas muižu saimnieki sanāk iepazīties un «medī» idejas
Latvijā ir desmitiem muižu un piļu, taču katra no tām dzīvo savu dzīvi, un nereti īpašnieki viens otru pat nepazīst. Tas traucē muižām uzmirdzēt spilgtāk un parādīt Latvijas tūrisma pērles. Lai visbeidzot iepazītos un veidotu kopīgus plānus, pirmo reizi Latvijā notika Muižu ideju medības.
Jelgavā top ledus vides objektu pastaigu taka
Tradicionālais ledus skulptūru festivāls Jelgavā kovida ierobežojumu dēļ jau otro gadu tiek atcelts. Atšķirībā no pagājušā gada šogad skiču konkurss noticis, tēma izvēlēta, un 11 mākslinieki sākuši darbu pie ledus skulptūru izveides, kas kopā veidos ledus vides objektu pastaigu taku.
Bangkokā saulespuķes uzmundrina pandēmijas nogurdinātos pilsētniekus
Taizemes galvaspilsētā Bangkokā vietēji priecājās par tūkstošiem saulespuķu, kas īpaši iestādītas pilsētas parkā decembrī un tagad ir pilnos ziedos. Tur šajās dienās saulains un ļoti silts – vismaz 30 grādu pēc Celsija. Var gremdēties dzeltenu ziedu rindās, fotografēties.
Pamesto Latvijas dzelzceļa staciju likteņi – pārtop muzejā, baznīcā vai nīkst vientulībā
Latvijā ir aptuveni 200 dzelzceļa staciju, pie kurām vilciens vairs nepietur. Katrai no tām savs liktenis. Piemēram, daļa Gulbenes dzelzceļa stacijas ēku ir patapināta vietvarai, kas tur izveidojusi interaktīvu centru "Dzelzceļš un tvaiks", kādā citā stacijas ēkā Lietuvas pierobežā iekārtojusies katoļu baznīca. Airītes stacijas ēku iegādājās ģimene, tur izvietojot vēsturisku ekspozīciju, bet Jostas stacijas stāsts beidzās 2012. gadā, kad to nojauca.
Svarīgākais šobrīd