Dzīve & Stils / Pilsētvide
Stāvvietu trūkums pagalmos: Ķengaragā par auto novietošanu naktīs ar lielveikalu vienoties neizdodas
Neskaitāmos daudzdzīvokļu namu iekšpagalmos atrast brīvu vietu, kur novietot savu automašīnu, ir teju neiespējami. Rezultātā daudzviet vērojama patvaļa – automašīnas atstātas zālienā, uz ietvēm vai mājas ārdurvju priekšā. Rīgas mikrorajona Ķengaraga iedzīvotāji risinājumu redz auto novietošanā lielveikala autostāvvietās pa naktīm. Taču uzņēmums tam nepiekrīt.
Noslēgumam tuvojas balsojums par jauno Rīgas pieturvietu dizainu
Rīgā tuvāko gadu laikā ir plānots nomainīt lielāko daļu novecojušo sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju. Patlaban vēl ir iespēja izvēlēties, kuras no piedāvātajām skicēm ir vislabākās. To līdz 15. oktobrim var izdarīt portālā "riga.lv". Ir trīs dažādi dizaini ar trim dažādām skicēm – lielāka, vidēja un mazāka izmēra nojumēm.
Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrība iebilst Nordeķu parka dīķa iežogošanai
Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrība iebilst Nordeķu parka dīķa iežogošanai. Sētu ap savu īpašumu, kas iekļauj arī no parka līdz šim pieejamo dīķi, nesen izbūvējis Nordeķu muižas īpašnieks. Žogs uzlikts, lai pasargātu atjaunotās ēkas un teritoriju no piegružošanas un vandālisma. Rīgas domē norādīja, ka pagaidu žoga izbūve saskaņota gan pašvaldībā, gan Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldē (NKMP).
Satiksmes drošības eksperts: Puse no stabiņiem Rīgas ielās uzstādīti nepārdomāti
Kopš vasaras cilvēki Rīgas ielās mācās sadzīvot ar stabiņiem. Eksperti atzina, ka iedzīvotāji ar tiem, visticamāk, jau esot samierinājušies, jo pēdējā laikā ienākot salīdzinoši maz sūdzību. Satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis gan uzskata, ka aptuveni puse no Rīgas ielās uzstādītajiem stabiņiem izvietoti nepārdomāti.
«Free Riga» iekārtojas Čiekurkalnā un «met acis» uz ūdenstorni Alīses ielā
Vairāk nekā gadu bijušajā Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes kādreizējā ēkā saimnieko „Free Riga” – organizācija, par kuru vislabāk stāsta tādi radošie kvartāli kā “Lastādija”, “Alksnājs Vecrīgā” un “Tallinas ielas kvartāls”. Kamēr projekts Viskaļu ielā uzņem apgriezienus, „Free Riga” jau prāto, kā atdzīvināt un padarīt pieejamus Rīgas ūdenstorņus.
Dānijā izmēģina 3D gājēju pārejas
Dānijā Orhūsas pilsēta sākusi izmēģināt trīsdimensiju gājēju pārejas. To mērķis ir mudināt autobraucējus un velosipēdistus samazināt ātrumu un dot ceļu gājējiem.
Kādos gadījumos uzstāda ceļazīmi «Dzīvojamā zona»?
Pēc kādiem kritērijiem tiek lemts, vai konkrētajā vietā var vai nevar uzstādīt ceļazīmi "Dzīvojamā zona"? Vairumā gadījumu par šādas zīmes nepieciešamību lēmumu pieņem konkrētās pašvaldības Satiksmes departaments, ņemot vērā vairākus nosacījumus.
Uz Zemitāna tilta pēc remontdarbiem palikušas bedres
Uz Jorģa Zemitāna tilta ceļa segums ir atjaunots, taču vecie tramvaja sliežu posmi, kā arī neskaitāmas bedrītes ir palikušas. Rīgas domē skaidroja, ka tilta ceļa segums atjaunots šā gada plānveida remontdarbos, bet pēc pāris gadiem plānots sākt vērienīgu tilta pārbūvi, ko paredzēts noslēgt 2025. gadā.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt