Dzīve & Stils / Pilsētvide
Latvijas brīvības simboli Rēzeknē, Cēsīs un Kuldīgā
Par galveno brīvības simbolu mūsu valstī tiek uzskatīts latviešu tautai tik nozīmīgais Brīvības piemineklis. Ne velti dažu gadu laikā iedzīvotāji tā uzbūvei saziedoja aptuveni trīs miljonus latu. Brīvības statujai pašā augšā redzam trīs zvaigznes, kas simbolizē trīs novadus – Kurzemi, Vidzemi un Latgali. Latvijas raidījuma “TE!” vadītājas Dace Salnāja un Marta Selecka devās meklēt šīs trīs zvaigznes jeb apciemoja nozīmīgākos mūsu brīvības pieminekļus ne tikai Rīgā, bet arī Rēzeknē, Kuldīgā un Cēsīs.
Seulā sarīko krāšņu dronu šovu
Dienvidkorejā piektdienas vakarā simtiem dronu izgaismoja Seulas naksnīgās debesis, veidojot krāsainas piktogrammas, lai uzmundrinātu sabiedrību koronavīrusa pandēmijas laikā. 
Rīgas ūdenstorņu «bezgalīgais stāsts»: «Rīgas ūdenim» joprojām nav plāna; jaunā dome sola pārmaiņas
Epopejai ar Rīgas vēsturiskajiem ūdenstorņiem labi piestāvētu savulaik populārās Mihaela Endes fantāzijas grāmatas „Bezgalīgais stāsts” nosaukums. Pagājuši jau gandrīz seši gadi, kopš pašvaldības SIA „Rīgas ūdens” pēc plašas ažiotāžas atsauca ieceri pārdot ūdenstorni Alīses ielā Āgenskalnā. Taču solījumi rast risinājumu, lai tornis būtu pieejams sabiedrībai, tā arī palikuši solījumu līmenī. Kāds varētu būt Rīgas vēsturisko ūdenstorņu liktenis tuvākajā nākotnē?
Līvānos ievieš viedo ielu apgaismojumu
Līvānu ielas pakāpeniski tiek aprīkotas ar modernu apgaismojuma sistēmu, kas ļauj būtiski ietaupīt elektrību. Aprīkojot LED gaismekļus ar viedajiem sensoriem, var mainīt katras lampas degšanas intensitāti un pielāgot to, ņemot vērā diennakts laiku un satiksmes plūsmu. Kā praksē darbojas šī sistēma un cik daudz elektroenerģijas tā var ietaupīt?
Smiltenes poliklīnikas stāsts – no traģēdijas līdz etalonam
Esot Smiltenē, nevarējām palaist garām iespēju ieskatīties pilsētas poliklīnikā. Pabeigta 1981. gada sākumā, tā noteikti izskatās interesantāk nekā daudzas citas tā laika medicīnas iestādes. Kāds varbūt teiks – atkal tas padomju modernisms. Taču šajā ēkā ir saglabājušās gan ”ārīgas, gan iekšķīgas” vērtības, kas spējušas izturēt laika spiedienu, gājušas laikam pa priekšu un māca mūs iejusties citu ādā vēl šodien.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt