Pilsētvide
Dailes teātra jumtu sāks apdzīvot trīs bišu saimes
Mēnesī, kad pasaule atzīmē Starptautisko bišu dienu, kuras mērķis ir pievērst uzmanību bišu svarīgajai lomai un to sarūkošajam skaitam pasaulē, Dailes teātris kolektīvā uzņem trīs daiļas bišu saimes, pavēstīja teātra pārstāvis Marko Rass.
Krišjāņa Barona ielā novāks puķupodus
Trešdien no rīta Krišjāņa Barona ielā sāks novākt puķupodus. Šādu uzdevumu SIA “Rīgas meži” saņēmusi no Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta. Plānots, ka visi 92 Barona ielas puķupodi nonāks noliktavā, bet par izdzīvojušo augu likteni pašvaldība vēl lems.
Kādas ir Krāslavas jeb «gurķu galvaspilsētas» pilsētvides vēsturiskās bagātības?
Uz Krāslavu tāpat vien kādā pēcpusdienā neaizskriesi - kā nekā 275 kilometri no Rīgas. Brauciens prasa nopietnāku gatavošanos un vairāk laika, bet tas ir tā vērts, jo tik skaisti ainavā iekārtota reti kura Latvijas pilsēta. Gleznainie Daugavas loki un Latgales pakalni ar lēzenajām terasēm ir dieva dotas dekorācijas vienai no Latvijas skaistākajām mazpilsētām. Arī pilsētas galvenā iela ir īpaša, faktiski tās ir divas vienā.
Septiņas «Mad city» idejas Daugavas kreisā krasta infrastruktūras uzlabošanai
Lai uzlabotu pilsētvidi Daugavas kreisajā krastā, kurā atrodas Latvijas vadošās augstskolas (Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas  Tehniskā universitāte), Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un vairāki biroju kompleksi, ir nepieciešami nelieli uzlabojumi tuvāko divu gadu laikā. Tā secināts starptautiskajā pilsētplānošanas pasākumā “Mad City”, kas Rīgā noritēja maija nogalē. Šo uzlabojumu kopējās izmaksas veidotu ap 2,5 miljoniem eiro, taču to realizācijas process dotu pamatu savstarpējai universitāšu, uzņēmēju, Rīgas pašvaldības un valsts iestāžu sadarbībai, uzskata speciālisti. 
Arī šovasar Jūrmalā pieejamas brīvdabas klavieres
Ceturtdien Jūrmalā, Dzintaros, pie izejas uz jūru Turaidas ielas galā ar improvizētu akustisko koncertu oficiāli atklās Jūrmalā izvietotās brīvdabas klavieres. Mūzikas instrumenti, mākslinieku apgleznoti, publiskai muzicēšanai novietoti trīs dažādās vietās, kas ir par vienu vietu vairāk nekā pērn.
Barona ielas jaunie apstādījumi ieauguši mēslos un nezālēs
Krišjāņa Barona iela pēc rekonstrukcijas būs skaistākā un zaļākā Rīgas iela – tā savulaik lepni sacīja toreizējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa"). Dažus gadus vēlāk viņa tobrīd vēl vadītā Rīgas dome pieņēma budžetu, no kura izsvītroja Barona ielas stādījumu kopšanai vajadzīgo naudu. Tagad jaunos krūmus pāraugušas nezāles, bet konteineros stādītās tūjas kalst un gāžas ārā ar visām saknēm. Apstādījumu plānotāji to sauc par huligānismu un simptomātisku piemēru īstermiņa domāšanai Rīgas vietvarā.
Liepājā atdzimusi viena no lepnākajām pilsētas viesnīcām
Liepājā atdzimusi viena no lepnākajām pilsētas viesnīcām, kas šādam mērķim celta 19.gadsimta nogalē. Slavenā arhitekta Paula Maksa Berčī projektētais nams ar iekšpagalmu un strūklaku ir viena no pilsētas arhitektūras pērlēm, kas tagad ieguvusi nosaukumu „Art Hotel Roma”.
Pilsētvides konferences «Mad City» dialogu diena
Trīs diskusijas par jaunuzņēmumiem un idejām pilsētām, par elektriskajiem skrejriteņiem, velofašistiem un autovadītājiem, kā arī šī brīža "karstais kartupelis" -  diskusija, vai būvēt koncertzāli uz AB dambja vai ne. Šie temati piektdien tiks apspriesti starptautiskajā pilsētvides konferencē "Mad City Riga 2019". Visas diskusijas varēs vērot arī LSM.lv tiešraidē. Diskusijas arī bez maksas var apmeklēt klātienē.
Pilsētplānošanas konference «MadCity»
Starptautiskais pilsētvides plānošanas pasākums "MadCity Riga 2019" divu dienu garumā aicinās smelties zināšanas un svaigākās idejas par pilsētu attīstību kopā ar vairāk nekā 200 tehnoloģiju, inovāciju un pilsētvides entuziastiem no 15 valstīm. Konferencei varēs sekot līdzi arī LSM.lv tiešraidē.