Pilsētvide
Noraida bažas par apkaimju konkursa projektu realizēšanas izgāšanos
Septembra vidū Rīgas iedzīvotāju biedrību starpā sadalīts pusmiljons eiro visvairāk balsis savākušo apkaimju attīstības ideju realizācijai. Tiesa, nauda sadalīta virtuāli, jo maka turētāja šo projektu realizēšanai ir pašvaldība. Ar vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju dalību atbalstīti seši no 14 iesniegtajiem projektiem.
Mākslas centra «Serdes» un pilsmuižas vilkme Aizputē
Pēc pirmā stāsta no Aizputes raidījumā ''Ielas garumā'' nācās uzklausīt daudzus, kurus nelielā Kurzemes mazpilsēta bija patiešām pārsteigusi. Protams, zelta rudens šo romantisko pilsētiņu palīdzēja ieraudzīt visā krāšņumā, bet galvenais tomēr ir cilvēki, kas pilsētai un katram namam piešķir neatkārtojamus vaibstus. 
Aizputē 60.gados daļa iedzīvotāju vēl pilī dzīvoja. «Ielas garumā» ekspedīcija
Profesors Jānis Endzelīns pilsētas nosaukumu “Aizpute” skaidro kā “vieta aiz kāpas jeb pūtes”, kas atrodas 8 kilometrus no Aizputes Pāvilostas virzienā. Pa ceļam uz Liepāju garāmbraucot Aizputē neieskriesi – patālu. Pēdējos gados vai katru vasaru apņemos tur aizbraukt, jo, Tartu filmējot, satiku bijušo aizputnieci Ilzi. Mums raisījās ļoti interesantas sarunas, kas pamudināja beidzot revidēt iespaidus par šo Kurzemes mazpilsētu. Jāatzīst, ka pēdējie spilgtākie iespaidi man saistījās ar Eduarda Damberga koka pilīm un bija jau krietni apsūbējuši.
Ķemeri: vai atdzimšanas sākums?
Ķemerus “Ielas garumā” plānoju parādīt jau pasen, taču filmēšanu visu laiku atliku: tik nomācošs un bezcerīgs šķita agrāk spožā kūrorta tēls gan ļaužu valodās, gan pašas vērojumos caurbraucot.
Sākta parakstu vākšana par apdraudētas ekosistēmas saglabāšanu pilsētvidē
Šonedēļ "Manabalss.lv" sāka vākt parakstus par apdraudētas ekosistēmas saglabāšanu pilsētvidē. To iesniegusi biedrības „Aleju aizsardzība” vadītāja Ingrīda Ērenpreiss saistībā ar plānoto koku izciršanu vairākos Rīgas mikrorajonos. Koku vietā paredzēts būvēt gan daudzdzīvokļu mājas, gan tirdzniecības centrus. Tomēr iedzīvotāji ar to nav mierā, piesaucot jau tā slikto gaisa kvalitāti pilsētā. 
Priedaine - senākā apdzīvotā vieta Jūrmalā
Braucot uz Jūrmalu, nācies novērot, ka Priedaines stacijā izkāpj vien rets pasažieris. Tāpēc nebiju pārsteigta, kad, uzzinot par filmēšanas vietu, arī daudz redzējušie televīzijas kolēģi pajautāja: vai tad tur kāds dzīvo? - Dzīvo gan, turklāt no aizvēsturiskiem laikiem.
Stopiņos ir savs kultūras kanons. No Līgo parka līdz pat «Kalēju» mājām Līčos
Braucot pa Augusta Deglava ielu, netālu no Rīgas robežas biju ievērojusi autobusa pieturu “Liepiņas”. Daudzstāvu namu pakājē koki gan šur tur saglabājušies, bet kādas īpašas liepiņas tā arī neieraudzīju. Izrādās, ka nosaukuma vaininieces ir senas mājas, kas, neizkustot no vietas, vismaz četras reizes mainījušas adresi. Tagad “Liepiņas” atrodas Ulbrokas ielā 32 un ir uzskatāms piemērs, kā Rīga pārbīda savas robežas uz tuvējo ciemu – šajā gadījumā Dreiliņu -  rēķina.
Alūksnē atjauno Livonijas ordeņa pils torni
Alūksnē Livonijas ordeņa pilī turpinās būvniecības darbi. Pašlaik tur jau slejas koka torņa konstrukcijas trijos stāvos un ir iekonservētas līdz mūsdienām saglabājušās mūra sienas. Savukārt pēdējos šī gada mēnešos vēl jāpabeidz torņa būvniecība un jāaprīko iekštelpas, lai jau nākamajā gadā tur stāstītu par pils vēsturi.
Vai Vecāķi ir kūrorts? Rīgas apkaime bez vienotas kopienas
Katrs gājiens “Ielas garumā” ir aizraujošs piedzīvojums, kurā pietiek gan atklājumu, gan kuriozu. Vecāķos dzirdēju kādu pavisam svaigu anekdoti. Vietējie pasūta uz mājām picu, bet piegādātājs atbild: piegāde par dubultcenu, jo neesat Rīgā! 
No sporta laukumiem līdz pieturām – pirmajā Rīgas līdzdalīgas budžetēšanas programmā uzvar seši projekti
Cik daudz var izdarīt par pusmiljonu eiro, lai darītu glītāku pilsētvidi? To drīz būs iespēja pierādīt Rīgas pašvaldībai, pirmo reizi īstenojot pašu iedzīvotāju ierosinātus projektus, par kuriem ikviens varēja balsot mēneša garumā. Šo iespēju izmantojuši vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku, un tuvākajā laikā Rīgai vajadzētu tikt pie jauna sporta laukuma Brasā, labiekārtota laukuma pie Āgenskalna tirgus un vēl vairākām iepriecinošām pilsētvides pārmaiņām. Tiesa gan, balsojumā par naudu nācās cīnīties arī tādām iecerēm, kuru īstenošana šķistu pašvaldības pamatuzdevums.