Pilsētvide
Lielās ģildes tehniskā stāvokļa uzlabošanai vajadzīgi 5,5 miljoni eiro
Valsts nozīmes kultūras un arhitektūras piemineklim “Lielā ģilde” Amatu ielā 6, Rīgā, kur atrodas koncertzāle un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mītnes vieta, tehniskā stāvokļa uzlabošanai nepieciešami 5,5 miljoni eiro, secinājusi valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ).
Tiņanova mājai Rēzeknē īpašnieki plāno iedvest jaunu dzīvību
Līdz mūsdienām saglabājušās pirmskara laikā celtās sarkano ķieģeļu mājas Rēzeknē ir salīdzinoši reti kultūrvēsturiskie objekti, jo liela daļa pilsētas vēsturiskās apbūves tika iznīcināta pirms 75 gadiem Rēzeknes bombardēšanas laikā. Viena no šādiem valsts aizsargājamajiem vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļiem ir pilsētas centrā esošā Tiņanova māja Atbrīvošanas alejā 94. Daudzus gadus novārtā atstātajā ekā nesen uzsākti atjaunošanas darbi. Tomēr bažas rada šobrīd arhitektūras piemineklim atsegtais jumts. Ēkas īpašnieks sola, ka jumts tiks uzlikts vēl līdz rudenim, bet pēc gada te varētu tikt atklāti viesnīcas tipa dzīvokļi.
Smiltis un putekļi Rīgā – neprasmīgas saimniekošanas rezultāts?
Pavasarī tradicionāli ir lielākā putekļu koncentrācija gaisā, un šogad to izjūt arī daudzi galvaspilsētas iedzīvotāji. Lai gan Rīgas domes Satiksmes departaments drīzumā būs pabeidzis visu ielu attīrīšanu no ziemā radušajiem netīrumiem un sākta arī ielu laistīšana, putekļu un smilšu daudzumu ielās tas samazina tikai daļēji.
Iela pie Ķīšezera. Vai tās nosaukums kļūs par fikciju Mežaparkā?
Ezermalas iela varētu būt viena no Rīgas skaistākajām ielām, jo tā vijas gar Ķīšezeru, vietām pietuvojoties, bet vietām attālinoties no ūdens. Ne jau velti Rīgas patricieši jau 14. gadsimtā Ķīšezera krastā ierīkoja “vasaras muižiņas”. Vēl 20. gadsimta pirmajā pusē Mežaparkā gar Ķīšezeru kartēs iezīmētas vismaz septiņas muižiņas: Jaunā, Heila, Dragūnu, Volanska, Grāves, Annas un Meijera muiža.
Rīgā joprojām cīnās ar bezsaimnieku kaķu kolonijām
Rīgā ir vairāki simti vietu, kur dzīvo bezsaimnieku kaķu kolonijas. Lai kaķu skaitu samazinātu un tie nesāktu traucēt iedzīvotājiem, svarīga ir to sterilizācija. Taču ikgadējie Rīgas domes atvēlētie līdzekļi sterilizācijai beidzas jau dažos mēnešos un arī dzīvnieku aizsardzības organizācijas nespēj ievākt tik daudz ziedojumu, lai kaķus sterilizētu visu gadu.