Sadaļas Sadaļas
Pilsētvide
Liepājā aktīvisti veido kopienas dārzu
Liepājā šonedēļ tapušas pirmās aprises kopienas dārzam. Iniciatīvu uzsākusi biedrība „Radi vidi pats”, kas smēlusies idejas citviet pasaulē un tepat Latvijā, kā veidot dārzu, kura tapšanā var iesaistīties ikviens pilsētnieks.
No šodienas Rīgas ielās iedegsies gaismu virtenes
No trešdienas Rīgas ielās iedegsies gaismu virtenes, kas pilsētu svētku drānās ietērps gan pilsētas vēsturiskajā centrā, gan citās apkaimēs – Juglā, Āgenskalnā, Sarkandaugavā, Mežaparkā un citviet. Rīga būs izgaismota līdz februāra sākumam.
Solītā Dienvidu tilta savienojuma ar Vienības gatvi nebūs ne šogad, ne arī nākamgad
Rīgas dome tuvākajā sēdē lems par kārtējo īpašumu atpirkšanu trasē, kur nākotnē plānots Dienvidu tilta un Vienības gatves savienojums jeb Jāņa Čakstes gatves izbūve. Zemju iegādei nepieciešams aptuveni viens miljons eiro, un dome paziņojumā medijiem norāda, ka maģistrāles izbūvi sāks nākamgad. Tiesa, tam vajadzīgos vairāk nekā simt miljonus eiro Rīga nav atradusi, tāpēc solījums par būvniecības sākumu paliks neīstenots.
Lielizmēra valsts karogu uzturēšana pašvaldībām sagādā dažādus izaicinājumus
Ne tikai svētku laikā, bet visu gadu vairākās  pilsētās mastā plīvo lielizmēra valsts karogs. Pirmo uzstādīja pirms pieciem gadiem Ogrē, gadu vēlāk Valkā un Smiltenē, pēc tam arī citās pašvaldībās. Dažviet karogs ir pat piecdesmit kvadrātmetrus liels, tādēļ to uzturēšana un kopšana sagādā dažādus izaicinājumus. Katrai pašvaldībai ir savas metodes, lai uzturētu lielā izmēra karogus pienācīgā izskatā cauru gadu. 
Modē nāca kokteiļi. Kāda bija leģendārā Liepājas kafejnīca «Liepava»?
Kūrmājas prospekts Liepājā ir pilsētas galvenā promenāde, kas no Vecliepājas ved uz jūru. Septiņdesmito gadu sākumā tur uzcēla jaunu, modernu ēku projektēšanas organizācijai ''Agroprojekts'', bet ēkas pirmajā stāvā atvēra kafejnīcu “Liepava”, ko vēl šodien ar nostaļģiju piemin daudzi vidēja gājuma liepājnieki. Tolaik modē nāca kokteiļi, un jaunatne, arī daudzi mūziķi no netālās mūzikas skolas, mīlēja pulcēties “Liepavas” bārā.
Latvijas brīvības simboli Rēzeknē, Cēsīs un Kuldīgā
Par galveno brīvības simbolu mūsu valstī tiek uzskatīts latviešu tautai tik nozīmīgais Brīvības piemineklis. Ne velti dažu gadu laikā iedzīvotāji tā uzbūvei saziedoja aptuveni trīs miljonus latu. Brīvības statujai pašā augšā redzam trīs zvaigznes, kas simbolizē trīs novadus – Kurzemi, Vidzemi un Latgali. Latvijas raidījuma “TE!” vadītājas Dace Salnāja un Marta Selecka devās meklēt šīs trīs zvaigznes jeb apciemoja nozīmīgākos mūsu brīvības pieminekļus ne tikai Rīgā, bet arī Rēzeknē, Kuldīgā un Cēsīs.
Seulā sarīko krāšņu dronu šovu
Dienvidkorejā piektdienas vakarā simtiem dronu izgaismoja Seulas naksnīgās debesis, veidojot krāsainas piktogrammas, lai uzmundrinātu sabiedrību koronavīrusa pandēmijas laikā. 

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt