Ārpus ētera / Komiksi
Karikatūrista skats: Letiņš un trīs sacensības vienlaikus
Karikatūrista skats: Letiņš un trīs sacensības vienlaikus
Šonedēļ, kad sākušās sacensības hokejā, Eirovīzijas dziesmu izpildīšanā, un arī cīņā par prezidenta amatu ir jauni, negaidīti pavērsieni, jādomā, vai ar vienu tālrādi būs pietiekami, lai izsekotu visam notiekošajam!
Cūku komikss: Neparedzamā matemātika
Cūku komikss: Neparedzamā matemātika
Gribējām kā labāk, sanāca kā vienmēr: tā varētu raksturot Latvijas līdzdalību Eirovīzijas dziesmu konkursā, kur grupai "Sudden Lights" neizdevās pārvarēt pusfināla barjeru un Latvija jau sesto reizi pēc kārtas palika ārpus lielā fināla. Tikmēr balsu skaitīšanas matemātika uzņem apgriezienus Valsts prezidenta vēlēšanās, kur šonedēļ kārtis sajauca tagadējā Rīgas pils saimnieka Egila Levita lēmums tomēr nekandidēt uz otro termiņu. Pašlaik viņa vietu tīko ieņemt trīs kandidāti: Uldis Pīlēns, Elīna Pinto un Edgars Rinkēvičs.
Cūku komikss: Pavasara nakts terors
Cūku komikss: Pavasara nakts terors
Maija sākumam neraksturīgi aukstais laiks sagādājis lielus pārdzīvojumus Latvijas dārzkopjiem, jo pavasara salnas var nodarīt lielu postu augļu kokiem, ogulājiem un krāšņumaugiem. Dārzkopji ir gatavi arī nakts stundās iesaistīties cīņā pret postošo salnu. Par laimi, jau nākamnedēļ laiks kļūs siltāks un gaisa temperatūra varētu pārsniegt +20 grādu.
Cūku komikss: Skolotāju streika ietekme bērnu un bezbērnu variantā
Cūku komikss: Skolotāju streika ietekme bērnu un bezbērnu variantā
Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrība šonedēļ rīkoja trīs dienas ilgu streiku, pieprasot valdībai pildīt solījumus par atalgojuma palielināšanu. Valdība galu galā atrada vairāk nekā četrus miljonus eiro, lai izpildītu pedagogu prasības. Daudzi bērni tikmēr priecājās, ka nav jāiet uz skolu, savukārt viņu vecākiem tas sagādāja problēmas, jo bija jādomā, kā nodarbināt bērnus.
Cūku komikss: Militārās sējas laiks Ukrainā un Latvijā
Cūku komikss: Militārās sējas laiks Ukrainā un Latvijā
Ukrainā jau pilnā sparā notiek sējas darbi, lai gan otro gadu pēc kārtas Ukrainas zemniekiem sējas sezona notiek kara apstākļos un daudzviet jāuzmanās no okupantu atstātām mīnām. Tikmēr par valsts aizsardzību domā arī Latvijā, kur pirmie brīvprātīgie pieteikušies valsts aizsardzības dienestam. Jauniešiem būs jāievēro armijas prasības attiecībā uz kārtīgu ārējo izskatu, bet lielākās problēmas varētu sagādāt dienestam neatbilstošs veselības stāvoklis.
Cūku komikss: Paradokss jeb Lieldienu šausmas
Cūku komikss: Paradokss jeb Lieldienu šausmas
Gada laikā katrs Latvijas iedzīvotājs apēd vidēji 210 olu, bet olu patēriņš strauji aug Lieldienās, kad risinās olu kaujas. Sociālo tīklu laikmetā ir divtik svarīgi parādīt, ka tavas olas ir ne vien skaistākās, bet arī stiprākās. Tikai pēc kaujas ir jauna problēma: jāizdomā, ko iesākt ar sasisto olu kaudzi.
Cūku komikss: Helmanis kā Ogres muzeja mūza
Cūku komikss: Helmanis kā Ogres muzeja mūza
Ogrē pēdējā laikā samilzis konflikts starp Ogres novada galvu Egilu Helmani (Nacionālā apvienība) un Ogres Vēstures un mākslas muzeju, kura vadība kritusi Helmaņa nežēlastībā. Muzeja vadītāja Evija Smiltniece paziņoja, ka grasās aiziet no amata, bet tagad nolēmusi palikt un cīnīties par muzeju.
Cūku komikss: Krievijas un Ķīnas attiecības
Cūku komikss: Krievijas un Ķīnas attiecības
Ķīnas līderis Sji Dzjiņpins šonedēļ viesojās Maskavā, kur Krievijas prezidents Vladimirs Putins augstā viesa priekšā bija izritinājis sarkano paklāju. Ķīna jau labu laiku var noskatīties uz Krieviju ar pārākuma apziņu, jo tās ekonomika ir daudz spēcīgāka nekā Krievijai. Putins no Sji centās izlūgties atbalstu karam pret Ukrainu, bet Ķīnas līderis atturējās no konkrētiem solījumiem. Politikas analītiķi spriež, ka karš Ukrainā ir Ķīnas interesēs, jo vājina gan Krieviju, gan Rietumus.
Karikatūrista skats: Bankas un to rekordpeļņa
Karikatūrista skats: Bankas un to rekordpeļņa
Iespējams, arī Latvijā daļu komercbanku peļņas varētu novirzīt valsts aizsardzības vajadzībām līdzīgi, kā tas plānots Lietuvā, ieviešot jaunu pagaidu nodokli banku peļņai. Finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība") šonedēļ informēja, ka paredzējis nākamnedēļ par šo ideju koalīcijā rosināt diskusiju.
Cūku komikss: Kirilicas cietokšņi
Cūku komikss: Kirilicas cietokšņi
Rēzeknes pilsētas pašvaldība piešķir papildu finansējumu krievu valodas un literatūras fakultatīvām nodarbībām mazākumtautību skolās. Šajā mācību pusgadā tam paredzēts atvēlēt ap 21 000 eiro. Tas tiek darīts pēc skolēnu vecāku lūguma. Rēzeknes domes opozīcijas deputāti kritizē šo praksi un uzskata, ka mazākumtautību skolās papildu finansējumu vajadzētu piešķirt nevis krievu, bet gan latviešu valodas mācīšanai.
Svarīgākais šobrīd