Ārpus ētera / Komiksi
Atklātne no Krievijas: Laimīgu Jauno gadu!
Pārdomās par gadumiju, ko sagaidām, Krievijai turpinot karu Ukrainā, dalās Latvijas izcelsmes Krievijā dzīvojošs mākslinieks un grāmatu ilustrators Igors Stepanovs.
Cūku komikss: Ja svētkos sašļūk šņukurs
Lai gan Ziemassvētki ir laiks, kurā vairāk domājam par labo, tomēr tas neizdzēš visas nebūšanas un cūcības, ar kurām saskaramies. Ir tikai normāli, ka arī svētkos sašļūk šņukurs, jo lietas ne vienmēr notiek, kā vēlamies. Šī ir atbalsta kartīte ikvienam, kam vajadzīgs viens draudzīgs uzmundrinājums, viens drusku sarains un raupjš apkampiens.
Karikatūrista skats: Egles Ziemassvētkos
Ja jums pie mājas aug egles, varbūt apsveriet kādas citas alternatīvas nocirstas eglītes iegādei Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanai!
Karikatūrista skats: SPRK metodiku novērtētāji
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 15. decembrī atzinusi AS "Gaso" dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifus par metodikai atbilstošiem. Jaunie tarifi spēkā stāsies 2023. gada 1. janvārī un paredz izmaiņas visās lietotāju grupās mainīgajai un fiksētajai daļai, kā arī sezonālajam sadales tarifam. Tarifi būs spēkā tarifu periodam līdz 2023. gada 31. decembrim.
Cūku komikss: Kultūras ministra priekšnesums
Vairāk nekā 400 kultūras nozares darbinieki atklātā vēstulē kritizēja kultūras ministra Naura Puntuļa (Nacionālā apvienība) balsojumu pret visu ģimeņu aizsardzību kā esošu pretrunā nozares definētajai iekļaujošajai politikai un aicināja strādāt atbilstoši Satversmē noteiktajām pamatvērtībām. Uz vēstuli ministrs atbildēja, uzstājoties no Saeimas tribīnes, un norādīja, ka to ir "godam veicis", kā arī uzsvēra: "Ikvienam demokrātiskas sabiedrības pārstāvim ir tiesības izteikties no pozīcijas "manuprāt" un tad, atrodot domubiedrus, apvienoties vēstulēs, organizācijās vai politiskos spēkos un tad jau kopā teikt "mūsuprāt". Arī Nacionālajai apvienībai ir tiesības uz jebkuru jautājumu vai tā iespējamo risinājumu skatīties no skatupunkta "mūsuprāt"."
Karikatūrista skats: Inflācija Latvijā
Latvijā vidējais patēriņa cenu līmenis šā gada novembrī, salīdzinot ar 2021. gada novembri, palielinājās par 21,8%, tādējādi gada inflācijai saglabājoties tādā pašā līmenī kā mēnesi iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Mēneša laikā vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 1,1%.
Cūku komikss: Daugavpils krāniņi
Pēc Daugavpils pašvaldības spiediena Marka Rotko mākslas centrs no ekspozīcijas izņēma trīs igauņu keramiķa Sandersa Raudsepa darbus, kuros viņš dažādos veidos interpretējis krustu. Situācija raisīja asas diskusijas sociālajos tīklos, bet VARAM un Kultūras ministrija apņēmās prasīt paskaidrojumu Daugavpils domei un atgādināja, ka cenzūrai demokrātiskā valstī nav vietas. Savukārt Daugavpils domes pārstāvis Aleksejs Vasiļjevs noliedza, ka šeit būtu notikusi cenzūra: "Nekādas cenzūras nebija un nebūs. Ja, piemēram, būtu cenzūra, tad neviens to izstādi neatvērtu."
Svarīgākais šobrīd