Ārpus ētera / Komiksi
LSM komikss: Čekas maisu atvēršana
Kas ir sadarbojies ar LPSR Valsts drošības komiteju (VDK) jeb ir iekšā tā sauktajos čekas maisos? Vai tur partijas centrālās komitejas darbinieki, miliči, komjaunieši un VDK štata darbinieki? Vai tur ir iekšā PSRS militārpersonas un tie, kas strādāja tā laika militārajos uzņēmumos Latvijas teritorijā? Vai varbūt tur ir zinātnieki, mākslinieki, dzejnieki, rakstnieki, gidi, bārmeņi un citi ekonomiski un sociāli aktīvi "labie" cilvēki. Piedāvājam lsm.lv komiksu. 
LSM komikss: Atturības netikums

Tie, kas seko norisēm Latvijas Republikas Saeimā, būs ievērojuši, ka balsojuma rezultātus nereti nosaka tie, kas balsojot atturas. Tā tas bija arī pavisam nesen, kad Saeima noraidīja prezidenta rosinājumus piešķirt Latvijā dzimušiem bērniem Latvijas pilsonību. Rezultāts: par 39, pret 38, atturas 14 - līdz ar to noraidīts. Katram no mums šajā jautājumā cits, bet lielākoties ir viedoklis. Veseliem 14 Saeimas deputātiem nav. Varbūt ka viņi piedāvāja kādu citu variantu? Nav dzirdēts. Tāpat nav dzirdēts, ka kādas partijas programmā būtu solījums atturēties svarīgos jautājumos. 

LSM komikss: Latgales Māru uzstāda un atjauno
Pirms gandrīz 80 gadiem tieši septembrī Rēzeknē svinīgi atklāts piemineklis “Vienoti Latvijai”. Tas sabiedrībā vairāk pazīstams kā Latgales Māra un kļuvis par vienu no Latgales simboliem. Pieminekļa stāstā atspoguļojas Latvijas vēstures traģiskums. Divreiz nogāzta un trīsreiz uzstādīta no jauna, Latgales Māra simbolizē Latvijas tautas vienotību. Piemineklis savā vietā atgriezās pirms 25 gadiem Atmodas laikā. Iepazīstinām ar svarīgākajiem skaitļiem un faktiem šī pieminekļa vēsturē.
LSM komikss: Skola nekad nav gatava

Ir sācies jaunais mācību gads. Tas solās būt raibs un notikumiem bagāts. Mūs sagaida cīņa par un pret izglītības reformu, neizbēgami pedagogu streiki un piketi, mazo skoliņu nezināmais liktenis, mācības no sešu gadu vecuma un citi jautri notikumi. Apsveicam visus ar jaunā mācību gada sākumu un novēlam mums visiem kļūt zinošākiem un gudrākiem!

LSM komikss: Nākamo gadalaiku gaidot
Latvieša mīļākās sarunu tēmas – laikapstākļi un “viss ir slikti”. Saka, ka mēs esam tauta, kas visu gadu gaida nākamo gadalaiku. Lai arī skaidrs, ka tik traki nav un mums katram ir savs – mīļākais no četriem gadalaikiem, sūkstīšanās par laikapstākļiem ir viena no mūsu nacionālajām īpatnībām, bet vainojami pie tā, protams, ir politiķi.
LSM komikss: Noslēpt Sudrabu!

Saeimā izveidota parlamentārās izmeklēšanas komisija, kas sākotnēji bija iecerēta kā viesnīcā “Rīdzene” noklausīto “oligarhu sarunu” vētīšanas pasākums.

LSM komikss: Valsts ir apzagta, ķeriet zagli!

Oligarhu sarunas” viesnīcā "Rīdzene" sabiedrību un medijus sašķēlušas divās daļās. Vieni šajās sarunās saskata valsts nozagšanas pazīmes un satraucas par sarunu saturu, bet otri, kas tā vai citādi tajās iesaistīti, izvēlējušies klasisko aizstāvības stratēģiju – ķeriet zagli!

LSM komikss: Laivā ar prezidentu

Pēc ilgas klusēšanas par "oligarhu sarunām" Rīdzenē izteicies arī Valsts prezidents. Iesākumā pēc paša sasauktās Nacionālās drošības padomes sēdes, viņš cieti norādīja, ka visām iesaistītajām amatpersonām pašām sevi jāvērtē un jākomentē sacītais, bet vēlāk, kad pie Rīgas pils viņu uz skatuves uz skatuves aicināja mītiņotāji, mīklaini izteicās, ka mēs (?) visi esam vienā laivā. Taisnības labad jāatzīst, ka viņš lika noprast, ka šajā laivā ir viņš un tauta, tomēr svilpieni liecināja, ka ievērojama daļa klātesošo domā citādi… Kādā laivā un ar ko kopā kuģo Valsts prezidents ir viens no tiem jautājumiem, uz kuriem jau tuvākajā laikā atbildes gaida Latvijas sabiedrība.

LSM komikss: Laimīgās beigas
LSM.lv radītās komiksu sērijas “Tīri fakti” karikatūru ģimenīte pieļāvusi, šķiet, visas iespējamās un neiespējamās kļūdas, kādas vien var pieļaut izklaides un informācijas plūsmā. Bet labam seriālām jābūt ar laimīgām beigām. Kādas tās varētu būt, ieskicēja māksliniece Liene Rubane.
LSM komikss: Sekss un vardarbība
Arvien paātrinoties informācijas plūsmai un pieaugot konkurencei par patērētāju uzmanību, ainas, kas kādreiz uzskatītas par piedauzīgām vai nepieņemami cietsirdīgām, pašlaik brīvi pieejamas masu patēriņam paredzētā saturā. Šī iemesla dēļ sabiedrībā izplūst robežas par to, kas ir pieļaujams un kas ne. Tas savukārt iespaido cilvēku ikdienas uzvedību. Par to arī jaunākais LSM.lv mākslinieces Lienes Rubanes zīmētais komikss.
LSM komikss: Kā var nesolīt!
Populisma uzliesmojumi liecina ne tik daudz par trūkumiem politiskajā kultūrā vai izglītībā, bet gan par sabiedrības ekonomiskajām un sociālajām problēmām. Jo tās pamanāmākas, jo augstāks ir solījumu kalns, pa kuru politiķi rāpjas uz politisko Olimpu. Kāpēc vēlētājs “mīl ar ausīm”, kāpēc it kā saprātīgi cilvēki aizmirst par racionālo pieeju, kad dzird to, ko grib dzirdēt? Kāpēc politiķi sola, ļoti labi apzinoties, ka  solījumi nav reāli. Šim tematam veltīts jaunākais Lsm.lv mākslinieces Lienes Rubanes zīmētais komikss. 
LSM komikss: Izcept pīli pilnīgā sviestā
Medijos bieži runā par viltus vai pseidoziņām. Pat tā sauktie tradicionālie mediji var neviļus izplatīt nelabticīgi rakstītas ziņas. Par šādām ziņām arī LSM.lv mākslinieces Lienes Rubanes zīmētais komikss.
LSM komikss: Bez graķīša nesaprast
Viens no mūsdienu informācijas un "informācijas" pārbagātības paradoksālajiem efektiem ir tāds, ka parādījušies cilvēki, kuri krasi samazinājuši jebkādu ziņu patēriņu, jo kritusies uzticība avotiem. Šai tēmai veltīta mākslinieces Lienes Rubanes zīmējumu sērija. Protams, LSM.lv grib atgādināt, ka alkohola lietošana var būt ļoti kaitīga. Tāpat kā, starp citu, arī nepārbaudītu informācijas avotu lietošana. 
LSM komikss: Kā latvieši, igauņi un lietuvieši iepērk pašgājējhaubices
Drīz jau visās Baltijas valstīs aizsardzības nolūkiem būs iepirktas pašgājējas haubices. 2015.gadā Lietuva jau parakstīja līgumu no Vācijas iegādāties 21 pašgājējhaubici "Panzerhaubitze 2000". Igaunija šogad nolēmusi iegādāties vismaz 12 jaudīgas Dienvidkorejā ražotas mazlietotas haubices "K9 Thunder", bet Latvija lēmusi no Austrijas pirkt lietotu M109 sērijas 155 mm pašgājējartilērijas sistēmu. Par to arī jaunākais lsm.lv komikss sērijā par aizsardzības aktualitātēm mūsu reģionā.  
LSM komikss: Vietas, kur mums iesmērē reklāmas
Kamēr būs ražotāji, tirgotāji un pircēji, būs arī reklāma - apmaksāta informācija par pakalpojumiem un precēm. Tēma par slēptām, maldinošām un negodīgām reklāmām ir atspoguļota arī mūsu mākslinieces Lienes Rubanes zīmētajā komiksā. Lai spētu atpazīt šādu reklāmu no žurnālistu veidotiem materiāliem, pētniece, uzņēmēja un lektore Olga Procevska intervijā Latvijas Radio iesaka lasītājiem trenēt aci un raudzīties pēc reklāmdevēja nosaukuma materiāla malās un stūros.
LSM komikss: Interneta «eksperti» ātri «ārstē» jebko
Kā pasargāt sevi un tuvākos no pseidomedicīniskiem risinājumiem veselības sakārtošanai, kas strauji izplatās internetā? Kā neuzķerties uz viltus ārstiem un neeksistējošiem ekspertiem? nepatiesām pamācībām? Par to LSM.lv mākslinieces Lienes Rubanes komikss Latvijas Radio un LSM.lv rubrikā "Tīri fakti"
LSM komikss: hroniska informatīva saindēšanās
Kā patērēt medijus un sociālo tīklu saturu ģimenē? No kā ir jāuzmanās vai kā būt pārliecinātam par savu izvēli, lai nekļūtu maldināts vai nedzīvotu informācijas vakuumā? Par to lsm.lv mākslinieces Lienes Rubanes komikss Latvijas Radio un lsm.lv rubrikā "Tīri fakti"
Jaunākie
Interesanti