Vairāk

14:10
Gatavo dabā *
14:00
Kultūrdeva
14:07
Ģimenes studija
14:06
Diena
14:08
Klasika bez pieturām
14:10
Беседы о главном
13:00
Dienas programma
10:00
Mūzika
Svarīgākais 24 stundās
Latvijā
Latvijā no azartspēļu atkarības ārstējas pavisam neliela daļa no kopējā atkarīgo skaita
Latvijā no azartspēļu atkarības ārstējas pavisam neliela daļa no kopējā atkarīgo skaita. Iespējas ir dažādas – apmeklēt psihologu, grupas terapijas, kā arī rakstīt pašatteikšanās iesniegumu spēļu zāles operatoriem. Visbiežāk tās izmanto tad, kad situācija jau ir kritiska – kad atkarīgais ar visu ģimeni nonācis lielos parādos. No nākamā gada azartspēļu atkarīgajiem būs iespēja pievienoties pašatteikšanās reģistram. Tas attieksies ne tikai uz spēļu zālēm, bet arī šobrīd tik populārajām interneta kazino vietnēm.

Vairāk

Ekonomika

Vairāk

Pasaulē
Turcija un Krievija vienojas par sadarbību Sīrijas ziemeļos izveidotajā drošības zonā
Turcija un Krievija ir panākušas vienošanos par turpmāku sadarbību Sīrijas ziemeļos izveidotajā drošības zonā. Abas valstis ir devušas kurdu kaujiniekiem nedēļu laika, lai atvilktu savus spēkus tālāk no Turcijas robežas. Šāda vienošanās jau tiek saukta par milzīgu triecienu Amerikas Savienotajām Valstīm. Savukārt Vācijas aizsardzības ministre izteikusies, ka par drošību Sīrijas pierobežā būtu jārūpējas arī Eiropas spēkiem.
Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa - «konstruktīvi eiroskeptiķi»
Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa tika izveidota, kad Lielbritānijas Konservatīvā partija nolēma atšķelties no Eiropas Tautas partijas jeb kristīgajiem demokrātiem. Ironiski, ka pēc maijā notikušajām vēlēšanām britu konservatīvo šajā grupā (un Eiropas Parlamentā kopumā) ir palicis pavisam maz – tikai četri. Un neviens no viņiem šobrīd nav starp grupas vadītājiem.

Vairāk

Ziņu analīze
Interesanti
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Henrieta Verhoustinska
Šonedēļ Ģertrūdes ielas teātris savu 10 gadu jubileju svin ar desmit garšīgu izrāžu izlasi. Garšīgu gan vārda tiešā nozīmē – piemēram, „Taņas dzimšanas dienā” var arī izēsties brīnumgardu rasolu, gan pārnestā – ĢIT „Rondo” ar Janu Čivželi ir jutekliskākā Šniclera lugas interpretācija, kādu nācies redzēt. Arī režisora Vladislava Nastavševa, manuprāt, labākā izrāde „Melnā sperma” pēc Sergeja Uhanova vienlaikus brutālo un maigo stāstu motīviem ir šajā skatē.
Sieviete - pavarda sargātāja ir ļoti ierasta metafora. Tomēr pret šo „pavarda sargātājas” funkciju kā kaut ko pašsaprotamu iestājušās ļoti atšķirīgas, dažādos medijos strādājošas mākslinieces (te ir gan animācija, gan filma, gan gleznas un fotogrāfijas. Viņas apvienojušās kuratores – feministes Janas Kukaines veidotajā izstādē “Silta, jauka istabiņa”, ko līdz 12. decembrim var apskatīt kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Mākslinieces Anda Magone, Elīna Brasliņa, Eva Vēvere, Katrīna Gaile, Mētra Saberova un Rasa Jansone katra citādi stāsta par dzimumu nevienlīdzību.
5. oktobrī Modes muzejā Vecrīgā sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu tiek atklāta izstāde “Dāma krinolīnā”. Tajā redzami krāšņi 19. gadsimta vidus tērpi, kas ataino turīgas tā laika sievietes garderobi, sekojot dienas gaitai un tās dažādajām norisēm – no brīža, kad viņa sapošas pēc pamošanās, līdz pat vizītēm, ceļojumiem, pastaigām un vakara ballēm vai viesībām. Turpat apskatāmas kungu frakas, vestes un cilindri, bet būsim godīgi – 19.gadsimta modē, pretstatā iepriekšējiem, kungi ir vien krāšņo lēdiju elegants pielikums.
Mani kaitina apgalvojums, ka jābeidz runāt par pagātni. Par sāpīgām vēstures tēmām. Gluži otrādi, es uzskatu, ka tās nav pietiekoši izrunātas. Literatūrzinātnē, runājot par traģiskiem vēstures posmiem, tiek lietots jēdziens „kultūras trauma”, tāpēc nav brīnums, ka manu uzmanību piesaistīja ziņa par Zandas Gūtmanes pētījumu „Totalitārisma traumu izpausmes Baltijas prozā”. Tajā aplūkotas gan holokausta, gan deportāciju atstātās traumas visu trīs Baltijas valstu literatūrā – izrādās, ir gan kopīgais, gan atšķirīgais. Ar nepacietību gaidu iespēju izlasīt šo grāmatu.

Kultūra

Vairāk

Sports

Vairāk

Ārpus ētera
Māris Bergs: Ar trim lieliskiem latviešiem sākas prognozēm izaicinoša NBA sezona
Pēc notikumiem pārbagātas vasaras, kas jau tagad iegājusi Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vēsturē, pasaules spēcīgākās līgas basketbolisti sagatavojušies jaunajai sezonai un gatavi sākt kārtējo darba cēlienu. Svarīgi notikumi arī Latvijas basketbolistiem un viņu pārstāvētajām komandām, bet var visu sīkāk rindiņās, kas seko.
Guntis Bojārs: Vēzis – tas attiecas arī uz tevi 
Katru dienu Latvijā zaudē 16 cilvēkus, kuru diagnoze ir bijusi vēzis. Proporcionāli tas ir vairāk nekā Igaunijā, tas ir vairāk arī nekā Lietuvā, un tas ir pārāk daudz. Jā, no vēža mirst, turklāt nereti pat ļoti strauji, un to zina katrs. Tāpēc šī diagnoze rada īpašu trauksmi - pacientos, tuviniekos, sabiedrībā. 
Autori
Jānis Buholcs
Dr. sc. comm., Vidzemes augstskolas asociētais profesors

Vairāk

Labākais no radio NABA
Vecāki un bērni

Vairāk

Dzīve & stils
Vecāki satraukti – bērni no skolas atgriežas ar utu pilnām galvām
Pēdējo nedēļu laikā Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" saņēmis telefonzvanus, kuros vecāki pauž sašutumu par to, ka viņu bērni gan no skolas, gan no bērnudārziem atgriežas ar utu pilnām galvām. Internetā atrodamā informācija liecina, ka ik gadu vismaz 6-12 miljoni cilvēku savos matos atrod vai ierauga uti. Pārsvarā tie esot bērni vecumā no trīs līdz 11 gadiem, tātad arī skolas vecumā. Kā rīkoties, ko darīt, ja ģimeni ir piemeklējusi šī nelaime?

Vairāk

Cilvēkstāsti

Vairāk

Foto
Laika prognoze
Trešdiena
23. Oktobris
+12 °C
+12 °C Apmācies
R/DR vējs, 3,10m/s
Saullēkts: 08:18
Saulriets: 17:57
Mitrums: 71,00%
Spiediens: 765,41 mmHg
+13 °C
5,10m/s
+11 °C
2,50m/s
+9 °C
2,70 m/s
+9 °C
3,50 m/s
+12 °C
3,60 m/s
+11 °C
3,10 m/s
+10 °C
4,70 m/s
+11 °C
5,50 m/s
+14 °C
6,90 m/s
+15 °C
6,20 m/s
+11 °C
6,50 m/s
+10 °C
5,90 m/s
+10 °C
6,30 m/s
+13 °C
8,00 m/s
+9 °C
1,70 m/s
+9 °C
2,90 m/s
+7 °C
2,90 m/s

Laika prognozes no yr.no