Latvijā
Levits oficiāli aicina Kariņu veidot valdību (papildināts)
Valsts prezidents Egils Levits parakstījis rīkojumu par valdības veidošanas uzticēšanu 14. Saeimā visvairāk balsu ieguvušās "Jaunās Vienotības" līderim Krišjānim Kariņam. Viņš ir pārliecināts, ka jau dažu nedēļu laikā spēs piedāvāt pilnu valdības sastāvu apstiprināšanai Saeimā.
LTV: Bijušo Babītes mēru Enci rosina apsūdzēt par teju 38 000 eiro nelikumīgu izmaksāšanu atvaļinājuma naudā (papildināts)
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret kādreizējā Babītes novada pašvaldības kapitālsabiedrības uzņēmuma "Babītes siltums" kapitāla daļu turētāja pārstāvi, bijušo novada mēru Andreju Enci (Latvijas Reģionu apvienība) par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, nelikumīgi izmaksājot gandrīz 38 tūkstošu eiro atvaļinājuma kompensāciju, tādējādi nodarot mantisko zaudējumu pašvaldības kapitālsabiedrībai, informēja KNAB.
Gulbenes novada īpašumā nodos vairākus vietējos autoceļus
Gulbenes novada pašvaldību – Jaungulbenes, Galgauskas, Rankas pagastu – īpašumā tiks nodoti vairāki vietējās nozīmes autoceļi turpmākai to apsaimniekošanai. Šādu lēmumu sēdē otrdien, 22. novembrī, pieņēma valdība, informēja Satiksmes ministrijā (SM).
Orgānu nelikumīgas izņemšanas gadījumu skaits pasaulē pieaug; aicina būt modriem arī Latvijā
Pasaulē un arī Latvijā cilvēktirdzniecības upuru skaits pieaug, un to sekmē digitālā vide, kur vervētāji izliek savus tīklus. Upuri labi "ķeras" arī iepazīšanās aplikācijās, tāpēc Tiesībsarga birojs atgādina, ka jābūt piesardzīgiem. Kaut arī orgānu nelikumīga izņemšana nav izplatītākā cilvēktirdzniecības forma, šo gadījumu skaits pasaulē pieaug.
Būvnieks apstiprina bažas par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības kavēšanos; iespējams arī 15% sadārdzinājums
Darbu pie Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās daļas varētu nepabeigt laikā. Šādas bažas radušās darbu pasūtītājam – slimnīcai. Tā novērojusi, ka pēdējos mēnešos un arī kopumā apgūta vien trešdaļa no plānotās summas, taču darbi jābeidz jau nākamajā pavasarī. Būvnieks paredz, ka projekts kļūs dārgāks un pavasarī darbi vēl turpināsies, bet sola, ka līdz nākamā gada beigām viss būs pabeigts.
Inspekcija: Daudzas bāriņtiesas atrodas būtiskā cilvēkresursu krīzē
Daudzas bāriņtiesas atrodas būtiskā cilvēkresursu krīzē, kas izveidojusies gan nepietiekamā un konkurētnespējīgā atalgojuma, gan lielā darba apjoma dēļ. To secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI), ņemot vērā tās rīcībā esošo informāciju un bāriņtiesu sniegtos datus, informēja VBTAI pārstāvis Taivo Trams.
VID liedz pārvietot pāri robežai nedeklarētu skaidru naudu 195 000 eiro apmērā
Veicot kontroles pasākumus uz Latvijas–Krievijas robežas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa divus pārkāpumus saistībā ar skaidras naudas pārvietošanu. Vienā gadījumā robežas šķērsotājs nedeklarējot ieveda skaidru naudu vairāk nekā 50 400 eiro apmērā, otrā gadījumā personas mēģināja izvest no Eiropas Savienības (ES) 144 610 eiro, informēja VID.
VUGD šodien plkst. 10 visā Latvijā pārbauda trauksmes sirēnas
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) otrdien, 22. novembrī, visā Latvijā pārbauda trauksmes sirēnas, iedarbinot tās uz trim minūtēm, kā arī pārbauda starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi, informēja dienestā.
Krievijas armija turpina uzbrukumus Donbasā
Neraugoties uz auksto laiku un sniegu, Krievijas armija Donbasā turpina uzbrukumus Ukrainas vienībām. Pretinieks arī veido jaunus nocietinājumus okupētajos rajonos.
Svarīgākais šobrīd