Latvijā
Infektologs Dumpis: Šoziem, visticamāk, gaidāms trešais Covid-19 saslimstības vilnis 
Šoziem piedzīvojam otro Covid-19 saslimstības vilni un, visticamāk, gaidāms arī trešais, kas varētu būt lielāks par pirmajiem diviem, ja Latvijā parādīsies tas vīrusa variants, kas dominē ASV un Lielbritānijā. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs Uga Dumpis.
Daugavā pie Zeļķiem ūdens līmenis pakāpies vēl augstāk
Pirmdienas rītā plkst.6 ūdens līmenis Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, sasniedzis 8,4 metrus virs novērojumu stacijas nulles atzīmes, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Apledojums daudzviet Latvijā apgrūtina braukšanu
Pirmdienas rītā apledojums daudzviet Zemgalē un Vidzemē, kā arī vietām Kurzemē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informēja VSIA “Latvijas valsts ceļi”. 
Stiklots tunelis un rūsējošas sienas. Liepājas mākslas skolā pabeigti būvdarbi
Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā (LMMDV) noslēgusies 2. būvniecības kārta, līdz ar to ir īstenojusies iecere – vēsturisko mākslas skolas ķieģeļu ēku papildināt ar jauniem korpusiem, kas būtiski paplašina skolas iespējas strādāt mūsdienīgākā vidē. Projekts ir bijis izaicinājumiem pilns, gan piesaistot nepieciešamo finansējumu, gan vērtējot pašu būvniecības procesu. Jaunos korpusus un veco skolas korpusu savieno stiklots tunelis. Fasādē izmantots rūsējošs metāls, kā arī citi moderni arhitektūras un dizaina elementi. Jaunākajā korpusā atrodas foto dizaina nodaļa, bibliotēka un izstāžu zāle.
Latgalē pieaug interese par atbrīvojumiem no valodas eksāmena
Par izvairīšanos no latviešu valodas eksāmena kārtošanas, lai pagarinātu pastāvīgās uzturēšanās atļauju, augusi interese un rindas pie psihiatriem kļūst garākas arī Latgalē. Pie psihiatriem Daugavpilī ar interesi pēc atbrīvojuma pierakstījušies arī pacienti, kas līdz šim nav griezušies pēc palīdzības. Tomēr izsniegt atzinumu ārsti nesteidz.
Applūstot Aiviekstei, pie Pļaviņām evakuēti cilvēki
Svētdien netālu no Pļaviņām applūdusi Aiviekste netālu no ieteces Daugavā. Šajā apvidū arī applūdušas dzīvojamās mājas. Līdz šim ugunsdzēsēji glābēji vienreiz arī steigušies evakuēt cilvēkus, stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Ilze Dāme-Birziņa.
Līdz 2026. gadam plāno izvērst valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienoto platformu
Līdz 2026. gada 31. maijam plānots izvērst valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienoto platformu, lai nodrošinātu iespēju veidot visām sabiedrības grupām, tostarp cilvēkiem ar invaliditāti, piekļūstamas iestāžu tematiskās tīmekļvietnes, teikts Valsts kancelejas (VK) izstrādātajā rīkojuma projektā, kuru otrdien, 10. janvārī, skatīs valdība.
Daugavpilī skolotājiem vājas latviešu valodas zināšanas un nevēlēšanās mācīties – bieži vien attieksmes dēļ
Šis ir pēdējais mācību gads, kad bērni ar pedagogiem bērnudārzos, kā arī 1., 4. un 7. klasēs vēl drīkst izglītības programmu apgūt bilingvāli, proti, latviešu un krievu valodā. Bet jau pēc diviem gadiem visos izglītības posmos mācības varēs notikt tikai valsts valodā. Pēc valodas zināšanu pārbaudēm secināts, ka daudziem pedagogiem ir problēmas ar latviešu valodas zināšanām. Piemēram, Daugavpilī pedagogu latviešu valodas vājās zināšanas un nevēlēšanās mācīties bieži vien ir attieksmes jautājums.
Valsts centrālajā daļā un vietām rietumu rajonos apledojums apgrūtina braukšanu
Šajā rītā apgrūtināti braukšanas apstākļi valsts centrālajā daļā un vietām valsts rietumu rajonos, informēja "Latvijas Valsts ceļi". Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem, sniegotos ceļa posmu attīra no sniega. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus strādā 22 "Latvijas autoceļu uzturētājs" tehnikas vienības.
Gaidas un skauti pulcējas nometnē Ložmetējkalnā
Laikā, kad ārā sals kniebj degunā un vaigos, šajās dienās Latvijas gaidas un skauti rūda gan ķermeni, gan raksturu, piedaloties nu jau ikgadējā nometnē "Baltais vilks." Šī ir iespēja gan ar acu kaktiņu ielūkoties grūtībās, ko latviešu strēlnieki piedzīvoja Ziemassvētku kaujās, gan mācīties sadarboties un izdzīvot skarbos apstākļos un krīzes situācijās arī mūsdienās.
Svarīgākais šobrīd