Latvijā
Jēkabpilī cīnās ar plūdiem: stiprina brūkošo aizsargdambi un evakuē iedzīvotājus (papildināts)
Situācija ir nopietna un tuvākajās dienās tās uzlabošanās nav gaidāma – to meteorologi saka par situāciju Jēkabpilī. Tur Daugavas ūdens līmenis tuvojas vēsturē reģistrētajam maksimumam un dambis, kurš pilsētu no ūdens sargā, vietām sāk padoties. Pēdējās ziņas ir, ka dambi izdevies nostiprināt un pašvaldībā notiek cilvēku evakuācija no apdraudētajām vietām. Pilsētā ieviesti satiksmes ierobežojumi, un iedzīvotājus aicina neapmeklēt plūdu apdraudētās teritorijas, it īpaši aizsargdambi.
VIDEO. Rīgas pilī diskutē par vēstures mācības lomu
Piektdien, 13. janvārī, plkst. 10.00 Rīgas pilī notiek diskusija "Vēstures mācība: vieta stundu sarakstā un loma Satversmes vērtību apguvē", lai aktualizētu vēstures mācības lomu Satversmē nostiprināto vērtību apguvē un pilnveidotu vēstures mācīšanu Latvijas skolās, informēja Valsts prezidenta kanceleja.
Saeima no amata atbrīvo VDK aģentu kartotēkā minēto tiesnesi Arni Nagli
Saeima ceturtdien vienbalsīgi no amata atbrīvoja Zemgales tiesas tiesnesi Arni Nagli. Līdz ar viņa došanos pensijā var teikt, ka amatu atstājis pēdējais tiesnesis ar Valsts drošības komitejas (VDK) aģenta kartīti. Tā uzsvēra vēsturnieks un tagadējais Saeimas deputāts Gatis Liepiņš ("Jaunā Vienotība"), kuru par vārda ''kolaborants'' lietošanu savulaik tiesnesis sodījis.
Rīgā atklāj «Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība» biroju (papildināts)
Krievijas žurnālisti turpina pārcelties uz Latviju un darīt šeit savu darbu, ko vairs nevar Krievijā. Šovakar Rīgā atklāts ASV finansētā medija "Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība" birojs, kur pašlaik ir 40 darbinieku. Lielākā daļa ieradušies no Krievijas. Par savu mērķi viņi uzskata cīnīties pret Kremļa izplatīto dezinformāciju un sniegt objektīvas ziņas  krievvalodīgajiem.
Veselības ministrija sola dubultot piemaksas Onkoloģijas centra ārstiem
Kā iespējami ātrāk atrisināt domstarpības starp Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdi un Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) ārstiem? Uz šo jautājumu ceturtdien, 12. janvārī, atbildes meklēja Saeimā.  Pieprasījuma komisijas ārkārtas sēdē piedalījās abas konfliktējošās puses un Veselības ministrija (VM). VM cita starpā solīja finansējumu, lai LOC ārsti piemaksā par katru sarežģītu operāciju saņemtu divreiz vairāk.
Jēkabpilī cīnās ar plūdiem: atsūknē ūdeni no pagalmiem un stiprina aizsargdambi (papildināts)
Saistībā ar augsto ūdens līmeni Daugavā Jēkabpils novadā ir spēkā sarkanā līmeņa brīdinājums. Dažu dienu laikā ir applūdušas teritorijas gan pagastos lejpus Jēkabpils, gan pašā pilsētā, kur vairāk skartas pie pašas upes esošās ielas un privātmājas. Ceturtdien pa dienu gan sākās neliela ūdens līmeņa pazemināšanās, bet hidrologi prognozē tālāku līmeņa celšanos.
Mobilo sakaru operatoriem brīdināšanas paziņojumi iedzīvotājiem būs jāsūta vienlaikus; sistēmu cer ieviest gada laikā (papildināts)
Mobilo sakaru operatoriem agrīnās brīdināšanas paziņojumi iedzīvotājiem būs jānosūta vienlaikus. To paredz ceturtdien, 12. janvārī, Saeimā otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstītie grozījumi Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likumā. Jauno brīdināšanas sistēmu atbildīgā Iekšlietu ministrija cer ieviest gada laikā.
Tiesu darbinieku atalgojumu šogad varētu celt par 16% (papildināts)
Tiesu darbinieki tiks pie prasītā algu kāpuma. Tomēr tas nebūs tik liels, kādu vēstulē bija lūguši tiesu sistēmā strādājošie. Pēc šīs dienas sarunas starp tieslietu ministri Inesi Lībiņu-Egneri ("Jaunā Vienotība") un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Aigaru Strupišu panākta vienošanās algas šogad celt par 16%.
Premjers uzdod ZM vērtēt «Latvijas valsts mežu» vadības atlases atbilstību labas pārvaldības principiem (papildināts)
Premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") ir uzdevis Zemkopības ministrijai (ZM) izvērtēt Pārresoru koordinācijas centra uzdevumā tapušo auditorkompānijas "KPMG Baltics" ziņojumu par "Latvijas valsts mežu" (LVM) valdes un padomes locekļu atlases atbilstību labas korporatīvās pārvaldības principiem un lemt par atbilstošu rīcību, informēja Valsts kanceleja.
Saeima uzdod valdībai izvērtēt politiķu atalgojuma sistēmu (papildināts)
Saeima ceturtdien, 12. janvārī, uzdeva valdībai, ņemot vērā aktuālo ekonomisko situāciju, atkārtoti izvērtēt valsts augstāko amatpersonu atalgojuma sistēmu. Saeimas debatēs par to izskanēja argumenti gan tik ilgi negaidīt izvērtējumu, gan nenoniecināt Saeimas deputātu darbu. 
Pētījums: Cilvēki aizbrauc ekonomisku iemeslu dēļ, atgriežas emocionālu un subjektīvu faktoru vadīti
Veikts jauns pētījums "Dzīves un darba iespējas reģionos kā veicinošie faktori ārējai un iekšējai remigrācijai", kurā apzinātas dzīves un darba iespējas Latvijas reģionos un pašvaldību sniegtais atbalsts tiem, kas atgriežas. Tajā secināts, ka sociālie un ekonomiskie apstākļi ir noteicošais faktors tam, vai cilvēks izskatīs iespēju atgriezties, jo šis ir arī aizbraukšanas iemesls. Cilvēki atgriežas emocionālu un subjektīvu faktoru vadīti. Pētnieku un jomas pārstāvju saruna Latvijas Radio raidījumā "Globālais latvietis. 21. Gadsimts".
Saeima virza tālāk izmaiņas likumā par autortiesībām un blakustiesībām digitālajā vienotajā tirgū
Saeima ceturtdien, 12. janvārī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Autortiesību likumā, kā arī saistītos grozījumus Autortiesību kolektīvā pārvaldījuma likumā, informēja parlamentā. Izmaiņas precizē jautājumus saistībā ar autortiesībām un blakustiesībām digitālajā vienotajā tirgū, kā arī šo tiesību piemērošanu noteiktām raidorganizāciju tiešsaistes pārraidēm un televīzijas un radio programmu retranslācijām. Grozījumi paredz pārņemt divas Eiropas Savienības direktīvas. 
Svarīgākais šobrīd