Latvijā
Atstādinātā «Vaivaru» vadītāja vēršas tiesā pret Veselības ministriju
Rudenī no amata atstādinātā nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" valdes priekšsēdētāja Anda Nulle vērsusies tiesā pret Veselības ministriju (VM) par viņas goda un cieņas aizskaršanu, atstādināšanas laikā izplatot maldinošas ziņas. Tās negatīvi ietekmējušas viņas reputāciju un profesionālo darbību. Atbalstu Nullei atkārtoti paudusi Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), vēršoties pie Valsts prezidenta, Ministru prezidenta un veselības ministres.
Jēkabpils pusē plūdu ūdens aizskalo malku, gāž žogus un appludina pagrabus
Mainīgais ūdens līmenis Daugavā turpina appludināt laukus un mājas Jēkabpils pusē. Trauksmaini iepriekšējo nakti aizvadījuši Gravānu ciema iedzīvotāji – pēkšņi pārplūstot pagalmam, steigā tukšoti pagrabi, pārdzīti auto un glābti mājdzīvnieki. Uzaustot gaismai, ūdens jau bija atkāpies, taču līdz ar to – aizskalota pagalmā turētā malka. Situācija dienas gaitā pasliktinājās arī pašā Jēkabpilī. Nu jau ūdens šļācas arī pilsētnieku pagrabos.
Uzņemta dokumentāla filma par Daugavpili
Ko mēs varam darīt lietas labā, lai Latvijas otrā lielākā pilsēta un Latgale kā reģions vairs neizraisītu izbrīnu pēc vēlēšanu rezultātiem un būtu lojāla valstij un Eiropas vērtībām? Šādu jautājumu Daugavpils iedzīvotājiem uzdod jauniete Vladislava Romanova. Nupat sociālajos tīklos viņa publicēja savu pirmo dokumentālo filmu par Daugavpils krievvalodīgo vidi, propagandas sekām, karu Ukrainā, investīcijām, kas pilsētai iet secen un citiem ar to saistītiem tematiem.
KNAB: Ādažu novada domniekam piedāvāts 30 000 eiro kukulis par labvēlīgu balsojumu mēra vēlēšanās (papildināts)
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret fizisku personu par 30 000 eiro kukuļa piedāvāšanu Ādažu novada pašvaldības domes deputātam, lai deputāts nobalso par konkrētas personas ievēlēšanu mēra amatā, informēja KNAB.
Aicina pieteikties militāro apmācību un rezerves karavīru mācībām
Ja ir vēlēšanās iegūt vai papildināt miltārās prasmes, Latvijas republikas pilsoņiem ir vairākas iespējas – no 18 līdz 40 gadiem stāties profesionālajā dienestā, iestāties Zemessardzē, kur apmācības notiek no darba brīvajā laikā. Trešā iespēja – trīs nedēļu apmācība karavīriem rezervistiem.
Kravas vilcienos atklāj 124 000 kontrabandas cigarešu
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, atklāja 124 000 kontrabandas cigarešu (6200 paciņas cigarešu), kas bija paslēptas čuguna kravās un vagonu konstrukcijās, informēja VID. Cigarešu slēptuves operatīvi atklāt palīdzēja muitas kinologi ar darba suņiem.
Pašvaldību vadītājiem varētu prasīt pielaidi valsts noslēpumam
Kā Latvijas pašvaldībām nepieciešamības gadījumā ieviest visaptverošas valsts aizsardzības sistēmu, ja nevienam vietvarā nav iespēju ar šo klasificēto informāciju iepazīties? Par šo jautājumu otrdien, 10. janvārī, sprieda Saeimā un vienojās, ka risinājums varētu būt vienkāršs, – visiem pašvaldību vadītājiem arī prasīt pielaidi darbam ar valsts noslēpumu.
Atkal aktualizēts jautājums par apbūvi iepretim Jelgavas pilij
Iecere apbūvēt plašu teritoriju iepretim Jelgavas pilij atkal raisa diskusijas. Jau pirms vairākiem gadiem šī būvniecība tika atcelta sabiedrības pretenziju dēļ. Tagad jautājums aktualizēts, un daļa iedzīvotāju nostājas pret, jo celtniecības vieta jelgavniekiem ir nozīmīga un viņi nevēlas tur pieļaut apbūvi.
Augstskolu reorganizācijas procesā valda apjukums
Reģionālajās augstskolās briest kārtējās pārmaiņas – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai (RTA) iecerēts iekļauties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sistēmā. Daugavpils Universitāte tomēr ne ar vienu neapvienosies, lai gan iepriekš šāda ideja izskanēja, bet par Liepājas Universitāti (LiepU) šķēpu laušana turpinās un šobrīd skaidrības par tās nākotni joprojām nav.
Ogrē vecāki neizpratnē – kādēļ bērniem skolā liek klausīties mācītāju uzrunas
Vai vēlaties parunāt par Dievu? Tā garāmgājējiem ielās jautā neatlaidīgi sludinātāji un misionāri. Bet Ogres centra pamatskolas audzēkņiem un viņu vecākiem neviens pat nepajautāja. Vienkārši atnāca un parunāja. Audzēkņu vecāki neizpratnē – kādēļ bērniem skolā liek klausīties mācītāju uzrunas. Vai notikušais atbilst izglītības iestādes pienākumiem?
Svarīgākais šobrīd