Latvijā
Latvijā neizsniegs apraides atļaujas TV programmām ar retranslācijas aizliegumu
Latvijas teritorijā apraides atļaujas netiek izsniegtas tādām televīzijas programmām, kuras izslēgtas no Latvijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu saraksta, pamatojoties uz to, ka audiovizuālās programmas jurisdikcijas valsts grauj vai apdraud citas valsts teritoriālo integritāti, suverenitāti vai valstisko neatkarību.
Par mātes slepkavību sievietei draud mūža ieslodzījums
Prokuratūra nosūtījusi Zemgales rajona tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēta sieviete par savas mātes, kura tobrīd atradās bezpalīdzības stāvoklī, noslepkavošanu, kas izdarīta ar sevišķu cietsirdību, informēja prokuratūrā.
Jau astoto reizi Latgalē cildinās skolotāja profesiju un godinās novada izcilākos pedagogus
Lai godinātu izcilā katoļu garīdznieka un pedagoga, Latgales pirmās atmodas darbinieka Nikodema Rancāna milzīgo ieguldījumu Latgales kultūrtelpā un izglītības veicināšanā, kā arī lai atgādinātu, cik nozīmīga loma pārmaiņu procesos ir izglītībai, pirms astoņiem gadiem tika iedibināta īpašā balva Latgales skolotājiem. Arī šogad latgaliešu valodas un kultūrtelpas spodrinātāji Latgales reģiona skolās un izcili izglītības darbinieki tiks sumināti balvas pasniegšanas ceremonijā, kas tradicionāli tiek piesaistīta Nikodema Rancāna jubilejas laikam septembrī. Šogad izcilākos skolotājus sveikt varēs Balvos jau šo svētdien. 
Mediķu arodbiedrība sagaida oficiālas izlīgšanas sarunas, nevis «parunāšanos»
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) nedosies uz Veselības ministrijas rīkotajām pārrunām par ārstniecības personu darba samaksas jautājumiem, bet sagaida oficiālās izlīgšanas sarunas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja LVSADA vadītājs Valdis Keris.
Iebraukšana Latvijā liegta 15 Krievijas pilsoņiem
Kopš aizlieguma Krievijas pilsoņiem ar tūristu vīzām ieceļot Latvijā, kas stājās spēkā 19. septembrī, iebraukšana Latvijā liegta 15 cilvēkiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks Ivars Ruskulis. 
Jēkabpils reģionālajā slimnīcā izveidota Insulta vienība 
Nupat darbu sākusi jauna Insulta vienība, kas izveidota Jēkabpils reģionālajā slimnīcā. Viens no izplatītākajiem nāves cēloņiem Latvijā ir insults. Šīs slimības gadījumā ir svarīgi pēc iespējas ātrāk uzsākt ārstēšanu, tādēļ liela nozīme ir neirologu pieejamībai 24 stundas diennaktī, taču reģionos tas ir retums. 
Ministrija lūgs pārskatīt lēmumu par bibliotēku slēgšanu Jūrmalā
Pašvaldības pārraugošā ministrija, atsaucoties uz iedzīvotāju vēstuli un Latvijas Bibliotēku padomes aicinājumu pārskatīt lēmumu, lūgs Jūrmalas domi vēlreiz izvērtēt nepieciešamību slēgt Asaru un reorganizēt Bulduru bibliotēku. Pašvaldības pieņemtais lēmums paredz, ka pēc desmit dienām Bulduru bibliotēka esošajās telpās savu darbību pārtrauks, lai novembra vidū lasītājus gaidītu sešdesmit kvadrātmetru lielās telpās Jūrmalas teātrī un Centrālajā bibliotēkā, jo apkurināt ēku esot pārāk dārgi. Savukārt jūrmalnieki pauž aizdomas, ka patiesais iemesls, iespējams, ir īpašuma atsavināšana.
Putina paziņojums par mobilizāciju satraucis arī Krievijas pilsoņus Latvijā
Krievijas līdera Vladimira Putina paziņojums par valsts iedzīvotāju daļēju mobilizāciju cīņai pret "kolektīvajiem Rietumiem" ir radījis trauksmi arī Latvijā mītošo Krievijas pilsoņu vidū, no kuriem daudzi ir režīma opozicionāri. Viņiem agresorvalstī palikuši radi, draugi un skolasbiedri, kuri tagad ar varu tiks spiesti doties karot Ukrainā. 
Jaunie ārsti: Arodbiedrības streika prasības ir pārāk zemas
Jauno ārstu biedrība kopumā atbalsta Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) izvirzītās streika prasības, tomēr, biedrības ieskatā, izvirzītās prasības ir pārāk zemas – tām vajadzētu būt mērķētām ne tikai uz 2023. gadu, bet arī nākamajiem gadiem. 
Par «Bayraktar» saziedotajiem 900 000 eiro Ukrainai sūtīs Latvijā ražotus izlūkdronus
Nedaudz vairāk kā mēneša laikā Latvijas iedzīvotāji portālā "Ziedot.lv" saziedojuši gandrīz 900 000 eiro "Bayraktar" drona iegādei Ukrainas armijas vajadzībām. Kopumā gan nepieciešami pieci miljoni eiro, bet situācija frontē mainās strauji un rodas arvien jaunas vajadzības. Tādēļ ziedojumu akcijas iniciatori piedāvā savāktos līdzekļus novirzīt citām vajadzībām.
SKDS aptauja: Ārsta profesija ir prestižākā Latvijā
Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka ārsta profesija ir pati prestižākā, liecina pētījumu centra SKDS veiktā aptauja. Savukārt paši ārsti savas profesijas prestižu novērtējuši pieticīgāk, vienlaikus atzīstot, ka aizvadītajos desmit gados notikušas pozitīvas izmaiņas. 
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt