Latvijā
Jēkabpilī atsūknē plūdu ūdeņus; ūdens līmenis Daugavā krīt (papildināts)
Daugavā pie Jēkabpils turpinās ūdens līmeņa pazemināšanās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati. Tikmēr pašvaldība strādā pie tā, lai pēc iespējas ātrāk savestu pilsētu kārtībā un cilvēki varētu atgriezties savās mājsaimniecībās, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Jēkabpils novada mērs Raivis Ragainis (Latvijas Zaļā partija).
Atjaunots Lubāna ezera Ziemeļu dambis
Lubāna ezers ir vislielākais iedambētais ezers Eiropā. No visām pusēm to ieskauj četri dambji. Pirms pieciem gadiem ilglaicīgo lietavu rezultātā tika izskalots Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā esošā Ziemeļu dambja krasts, pietuvojoties bīstami tuvu gar ezeru izbūvētajam ceļam. Toreiz izskalotās dambja nogāzes tika nostiprinātas ar dolomīta šķembām, bet jau tad bija skaidrs, ka nepieciešami nopietnāki dambja atjaunošanas darbi. Šobrīd Ziemeļu dambis ir atjaunots, samazinot plūdu draudus gandrīz 32 tūkstošu hektāru plašajā teritorijā Rēzeknes, Gulbenes, Madonas un Balvu novadā.
Interese par latviešu valodas kursiem Rīgā – milzīga
Jau pirmajā dienā, kad Rīgas dome izsludināja pieteikšanos pašvaldības apmaksātiem latviešu valodas kursiem, tika aizpildītas pilnīgi visas – 600 vietas. Milzīgā interese saistīta gan ar to, ka šajos kursos bez maksas valodu var apgūt arī Rīgā dzīvojošie Ukrainas bēgļi, gan ar to, ka šogad aptuveni 20 000 Krievijas pilsoņu, kuriem iepriekš bijusi Latvijas pilsonība vai nepilsoņa statuss un kuri valodas prasmes līdz šim nav apliecinājuši, latviešu valodas eksāmens ir obligāts.
Veltījums ģimenēm, tautai un valstij – Balvu muzejā atceras barikāžu laiku
"Viss, ko mēs darījām, bija veltīts mūsu ģimenēm, tautai un valstij," – tā uzsvēra 1991. gada barikāžu dalībnieki, kuri nupat Balvu novada muzejā pieminēja tālaika notikumus un personības. Barikādēs no visas Latvijas piedalījās aptuveni 50 000 cilvēku, un nu ik gadu viņi dalās savās atmiņās un pieredzē par to, cik liela nozīme ir demokrātiskām vērtībām un Latvijas neatkarības saglabāšanai.
Saņemtie rēķini Daugavpilī liek domāt – vai siltuma taupīšana vispār notikusi (papildināts)
Saņemtie apkures rēķini par decembri daudziem daugavpiliešiem raisījuši pārdomas par to, vai pilsētas daudzdzīvokļu mājās ievēro "taupības režīmu". Kamēr vieni uzskata, ka mājās ir vēl siltāks nekā iepriekšējās ziemās, citi norāda, ka dzīvoklī temperatūra ir samazināta un ir vēsāks. Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmumā skaidroja, ka dažos dzīvokļos gan joprojām esot karsti, tomēr cilvēki vairāk sūdzas par nepietiekamu apkuri.
«Apvienotais saraksts» norobežojas no lēmuma ļaut Jaunzemei turpināt vadīt VID
Viens no trim valdību veidojošajiem politiskajiem spēkiem – "Apvienotais saraksts" – norobežojas no finanšu ministra Arvila Ašeradena ("Jaunā Vienotība") lēmuma atjaunot amatā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi. Tā pirmdien pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes norādīja politiskā spēka Saeimas frakcijas vadītājs Edgars Tavars.
Divus gadus pēc sprādziena Melnsila ielā cilvēki netiek mājās
Pagājuši jau vairāk nekā divi gadi, kopš Āgenskalna dzīvojamā mājā Melnsila ielā notika sprādziens, atstājot bez pajumtes vairāk nekā 20 cilvēkus. Kaut pagājis tik ilgs laiks, policija aizvien nav noteikusi sprādziena iemeslu, tā nama iemītniekus padarot par ilgās izmeklēšanas ķīlniekiem. Nama iemītniekiem aizvien nav ļauts atgriezties savos dzīvokļos, un tai pašā laikā viņi ir spiesti maksāt rēķinus, piemēram, par sētnieka pakalpojumiem.
IZM mēneša laikā sagatavos ceļakarti otrās svešvalodas mācīšanai skolās
Skolas nav gatavas pilnīgi pāriet uz mācībām tikai latviešu valodā un kā otro svešvalodu pasniegt tikai kādu no Eiropas Savienības (ES) valodām. Galvenais traucēklis ieviest šīs pārmaiņas dzīvē – pedagogu trūkums. Par to pirmdien, 16. janvārī, izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu ("Jaunā Vienotība") informēja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāvji. Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) sola mēneša laikā izstrādāt plānu, kā skolas kā otro svešvalodu pasniegs tikai kādu no ES valodām.
Pie Vecmīlgrāvja tilta piemin barikāžu laikā nošauto Robertu Mūrnieku 
Latvijā piemin barikāžu laiku, kad pirms 32 gadiem tūkstošiem cilvēku devās uz Rīgu sargāt stratēģiski svarīgus objektus un savu sapni par neatkarīgu Latviju. Pirmdienas vakarā klusumā tiek noliektas galvas par pirmo barikāžu upuri –  Satiksmes ministrijas šoferi Robertu Mūrnieku. Viņu ķēra omoniešu lode. 
Militāro mācību laikā miris zemessargs
Kuldīgas novada poligonā "Mežaine" sestdien, 14. janvārī, notiekošo Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militāro apmācību laikā miris zemessargs, informēja NBS komandiera preses virsniece majore Sandra Brāle.
Svarīgākais šobrīd