Ventspilī norit forums par zaļo enerģiju (precizēta)

Ventspils šobrīd ir sarežģītā situācijā un vēlas, lai pilsētā attīstītu jaunus liela mēroga projektus, tajā skaitā vēja parku atbalsta bāzi un ūdeņraža rūpnīcu. Kurzemes biznesa forumā pilsētas vadība pauda atbalstu minētajiem projektiem, bet piekrastes biedrības norādīja, ka sabiedrībai trūkstot informācijas par projektu lietderību.

Precizējums

Atsaucam 17. aprīļa sižetā par Kurzemes biznesa forumu izskanējušu nepatiesu informāciju, ka tajā liegta iedzīvotājiem iespēja publiski uzdot jautājumus. Arī informācija par to, ka Ventspilij ir slikta finanšu situācija ir nepatiesa, jo Ventspils domes priekšsēdētājs intervijā min, ka Ventspils ir sarežģītā situācijā.

Atvainojamies par šo kļūdu!

Ventspils ostai jau pērn salīdzinājumā ar 2022. gadu kravu apgrozījums samazinājās par 29,3% un tendence saglabājas. Lai aizstātu zudušās naftas kravas no Krievijas, Ventspils tagad skatās zaļās enerģijas virzienā.

"Ventspils pilsēta šobrīd ir sarežģītā situācijā. Mums jāskatās uz nākotnes izaicinājumiem, jauniem biznesiem. Viena no tām ir atjaunīgās enerģijas ražošana un ar to saistīta nākotnes degviela. Tas nav tīrais ūdeņradis, kas pats par sevi nav nekur liekams, bet tā varētu būt nākamā pakāpe, nākamais produkts, kas varētu būt e-metanols," klāstīja Ventspils valstspilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš ("Latvijai un Ventspilij").

Forumā tika prezentēti kārtējie projekti par vēja parku attīstību, atkārtoti liekot akcentu uz to, cik tie ir izdevīgi Latvijai un tās iedzīvotājiem.

Uz forumu ieradās trīs piekrastes biedrību pārstāvji un suitu sievas, kuri izdalīja informatīvas lapas.

"Mēs nezinām, uz kurieni mēs ejam, ir dažādas ministrijas, katra rausta uz savu grāvja pusi, tajās grāvjmalās sēž investori, investori investē naudu un sagaida, ka varēs realizēt savus projektus," sprieda Ventspils novada Sārnates ciema iedzīvotājs Voldemārs Dūdums.

Savukārt nozares ministrs Kaspars Melnis (Zaļo un Zemnieku savienība) noraidīja iedzīvotāju paustās bažas par šo projektu nepamatotību.

"Nebūs tā, ka Latvijā sabūvēs bezgala daudz jaudas, bezgala daudz saules parkus viena ļoti vienkāršā iemesla dēļ – jo vairāk būvēs, jo elektrības cena lēnām ies uz leju un kaut kādā brīdī paši investori saprot, ka tev nav jēgas būvēt, jo elektrības cena ir lejā un tu ej uz bankrotu," teica ministrs.

Piekrastes biedrību pārstāvji cer uz jēgpilnu diskusiju par zaļās enerģijas ieviešanu Latvijā, sniedzot sabiedrībai izsmeļošāku informāciju par tās ieguvumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti