Sadaļas Sadaļas
Ekonomika
Covid-19 sertifikāta prasība mainīs darba tirgu
Līdz ar ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ un prasību vakcinēties pret Covid-19 notiek izmaiņas darba tirgū. Sludinājumi, kuros iekļauj prasību par sertifikātu, jau ir kļuvuši par realitāti. Eksperti pieļauj, ka vakcinācijas pienākums varētu radīt divus dažādus darba tirgus – vakcinētajiem un nevakcinētajiem, kā arī veicināt bezdarba līmeņa kāpumu. Cik lielu, to pagaidām  grūti prognozēt.
Kas ir IPO jeb akciju sākotnējais publiskais piedāvājums?
Četrus gadus neviens jauns uzņēmums "Nasdaq Riga" biržā nebija manīts, drīzāk pretēji, bet šoruden kā no pārpilnības raga - tādi jau ir veseli divi. Nupat noslēgusies pieteikšanās AS "DelfinGroup" akciju iegādei, jau drīz tam vajadzētu sekot degvielas tirgotāja "Virši" akciju sākotnējais publiskais piedāvājums (IPO), bet kaimiņos šo nedēļu varēja pieteikties igauņu "Enefit Green" akciju iegādei. Un gaisā virmo sajūta, ka vēl vairāki citi Baltijas uzņēmumi plāno startēt biržā.
Tūristu mītnēs augustā par teju 15% mazāk viesu nekā pirms gada
Latvijas tūristu mītnēs 2021. gada augustā apkalpoti 255 600 ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 14,9% mazāk nekā 2020. gada augustā un par 0,5% mazāk nekā jūlijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 446 400 nakšu, kas ir par 16,7% mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada augustu un par 1,2% mazāk nekā jūlijā.
Akcijā aicina pieteikt nejēdzīgākos šķēršļus konkurencei
Konkurences padome (KP), sadarbojoties ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), aicina piedalīties akcijā “Nejēdzīgākais šķērslis konkurencei – 2021”, kurā jāpiesaka nepamatoti ierobežojumi konkurencei, kas radušies no publisku personu – valsts, pašvaldību un to kapitālsabiedrību – darbības. Akcijas mērķis ir atklāt godīgas konkurences kavēkļus un rosināt to novēršanu, informēja KP.
Tiesa par nelikumīgu atzīst Jūrmalas atkritumu izvedēju izvēli; uzņēmējs domei pieprasa pusmiljonu eiro
Jūrmalas dome ir saņēmusi kompānijas “Eco Baltia vide” aicinājumu segt 500 tūkstošu eiro zaudējumus vai negūtos ieņēmumus, jo ar tiesas lēmumu ir atzīts, ka atkritumu apsaimniekošanas konkursa uzvarētājs pirms vairākiem gadiem ir izvēlēts nelikumīgi. Dome gan uzņēmēja prasībai atbildēt nesteidzas, no komunikācijas izvairās un norāda, lai firma vēršas tiesā, ja grib kaut ko no pašvaldības piedzīt.
Saeimā sāks vērtēt 2022. gada valsts budžeta projektu
Saeimas deputātu vairākums piektdien, 15. oktobrī, atbalstīja 2022. gada valsts budžeta likumprojekta un ar to saistīto likumprojektu nodošanu Saeimas komisijām un atbildīgajai – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai.
VIDEO: Seminārs «Biznesa ieguvumi no aprites ekonomikas»
Piektdien, 15. oktobrī, plkst.10.45 notiek pirmais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotais seminārs no cikla par aprites ekonomikas principu ieviešanu gan uzņēmējdarbībā, gan ikviena iedzīvotāja ikdienā.  Pirmā semināra tēma ir aprites biznesa modeļi un biznesa ieguvumi no aprites ekonomikas.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt