Ekonomika
Pret alkohola marķēšanu Eiropas Savienībā īpaša attieksme
Alkohola patēriņš un veselības problēmas bieži vien ir saistītas lietas, jo īpaši ņemot vērā pieaugošo Eiropas Savienībā (ES) mītošo iedzīvotāju aptaukošanos, kas palielina hronisku slimību risku. Tomēr ES alkohola nozarei piešķīrusi ļoti īpašu attieksmi attiecībā uz alkoholisko dzērienu pudeļu marķēšanu, kurā būtu jānorāda šo dzērienu sastāvdaļas.
Vegāniem produktu klāsts veikalos kļūst plašāks, bet – vai tas ir pietiekams?
Latvijā turpina palielināties cilvēku skaits, kas vēlas iegādāties vegānisku pārtiku. Tā ir tāda, kuras sastāvā nav dzīvnieku produktu vai tās radīšanai nav izmantoti dzīvnieki. Vegāni neēd gaļu, piena produktus, arī medu ne. Un gan lielajos, gan mazajos Latvijas veikalos specializētais piedāvājums kļūst lielāks. Vai ir pietiekami? Lai to noskaidrotu, Latvijas Radio devās uz veikalu kopā ar vegānu.
Latvija izmantojusi gandrīz trešdaļu no 2014.-2020. gada ES fondu naudas
Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju 2014.-2020.gada plānošanas periodā līdz šī gada 1. jūnijam kopā noslēgti ES fondu investīciju projektu līgumi par 3,354 miljardiem eiro jeb 75,9% no Latvijai pieejamā 4,418 miljardu eiro finansējuma, bet projektu maksājumos jau ir ieguldīts 1,2 miljards eiro jeb gandrīz trešdaļa Latvijai pieejamā finansējuma šajā plānošanas periodā, valdībā iesniegtajā informatīvajā ziņojumā norāda Finanšu ministrija (FM).
Skujenieši ar skuju produktiem cer veidot biznesu
Čiekuru sīrups un marinēti čiekuri, skuju tēja, cepumi, skuju pesto, skuju ziepes – tas viss tapis Skujenē. Zaubes savvaļas kulinārajā festivālā ir pirmais nopietnākais vērtējums, vai šie produkti varētu būt interesanti arī pircējiem. Pirms gada, lai rosinātu vietējos cilvēkus meklēt jaunas idejas uzņēmējdarbībai un arī savas dzīves vides uzlabošanai, Amatas novada Skujenē sāka īstenot viedā ciema jeb „smart villages” ideju. Vietējie cilvēki sasparojušies, un top jau pirmie produkti.
Lauksaimniekiem veltīts pasākums «Lauku diena» Viļānos atzīmē 20. gadskārtu
Gluži kā ikgadējā lauksaimniecības izstāde Rāmavā, taču šeit ir iespēja redzēt arī izmēģinājuma laukus, kur ekperimentē ar daudz dažādu laukaugu kultūru un šķirņu audzēšanu – tā par “Lauku dienu” Viļānos sprieda tās apmeklētāji. Šogad pasākums svinēja 20. gadskārtu, pulcējot lielu dalībnieku un apmklētāju skaitu.
Algotie pagaidu sabiedriskie darbi visvairāk pieprasīti Latgalē
Tā dēvētā "simtlatnieku" programma ieviesta pirms desmit gadiem kā krīzes laika ekonomikas stimulēšanas pasākums, kas turpinās joprojām un kas ir vairāk pieprasīts Latgalē. Tur šis pasākums ir īpaši nepieciešams, uzsver Latgales pašvaldībās. Tikmēr Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētājs Jānis Platais uzskata, ka ir "jāpārtrauc krīzes laika ekonomikas stimulēšanas pasākumi un jādomā par jaunām strukturālām reformām".
Gerhards: Atteikties no glifosāta izmantošanas būtu priekšlaicīgi
Latvijas lauksaimnieki darbojas vienotajā Eiropas Savienības tirgū ar citu valstu zemniekiem, tādēļ neizvērtējot visus apstākļus būtu priekšlaicīgi atteikties no tādu "augu aizsardzības" līdzekļu kā glifosāts izmantošanas, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība (NA)).
Izplatītākie pārkāpumi autobusos un vilcienos saistīti ar biļešu tirdzniecību
Šā gada pirmajā pusgadā valsts SIA "Autotransporta direkcija" veica 1156 pārbaudes autobusos un vilcienos, kas ir par 90% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu pērn. Pārkāpumi konstatēti 5,5% gadījumu. Izplatītākie ir biļešu tirdzniecības pārkāpumi, un visbiežāk tie konstatēti Pierīgas maršrutos, informēja direkcijā.
Jaunākie
Interesanti