Ekonomika
Siltumapgādes uzņēmumu asociācija: Apkure šosezon būs lētāka
Lai gan pašlaik ārā vēl ir silts, jau no septembra vidus daudzviet daudzdzīvokļu ēkas pamazām sāk pieslēgt apkurei. Bet kopējais iedzīvotāju parāds par pērno apkures sezonu mērāms miljonos eiro. Siltumapgādes uzņēmumu asociācija norāda – dažu parādnieku dēļ iedzīvotāji bez siltuma nepaliks. Turklāt šajā sezonā par siltumu būs jāmaksā mazāk.   
Bankas kļūdainas informācijas dēļ māksliniecei 15 000 eiro nodokļu parāds
Gleznotāja Ineta Freidenfelde pēc darījumiem ar nekustamajiem īpašumiem bankas juristu sniegtās maldinošās informācijas dēļ, pašai to nezinot, ir palikusi valstij parādā krietnu nodokļu parāda summu – 15 000 eiro, turklāt tas atklājies laikā, kad viņai Covid-19 krīzes apstākļos jau mēnešiem ilgi nav vispār nekādu ienākumu. Bet pretimnākšana Covid-19 krīzes laikā parādā palikušajām fiziskajām personām nav paredzēta, noskaidroja LTV raidījums “4.studija”.
Pēc skandāla par aizdomīgiem darījumiem pasaules banku sektorā cer uz reformām
No ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla nopludinātie dokumenti atklājuši, kā vairākas no pasaulē lielākajām bankām pieļāvušas, ka noziedznieki veic "netīras" naudas darījumus un krievu oligarhi izmanto banku pakalpojumus, lai izvairītos no sankcijām. Eksperti cer, ka žurnālistu atklājumi mudinās valstu valdības veikt nepieciešamās reformas un uzraugošās iestādes tiks stiprinātas.
Sākas uzņēmēju dienas Latgalē
Divas dienas – piektdien, 25. septembrī, un sestdien, 26. septembrī, – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domi un Latgales plānošanas reģionu organizē ikgadējo iespēju festivālu "Uzņēmēju dienas Latgalē 2020", kas šogad notiks jaunuzceltajā olimpiskajā centrā "Rēzekne" un norisināsies kombinētā klātienes–virtuālā formātā.
Lielbritānija pēc «Brexit» varētu atteikties no kažokādu tirdzniecības
Lielbritānija varētu aizliegt kažokādu tirdzniecību pēc "Brexit". Šādu soli asi kritizē kažokādu industrija, norādot, ka tagad nav īstais laiks šādiem ierobežojumiem. Tikmēr dzīvnieku tiesību aizstāvji pauduši cerību, ka šādas izmaiņas tomēr tiks ieviestas. Lielbritānija ik gadu, galvenokārt no Eiropas Savienības (ES), importē kažokādu un kažokādu izstrādājumus gandrīz 200 miljonu mārciņu vērtībā.
Jelgavā turpinās aizdomas par vairāku miljonu vērtu konkursu savējiem
Iepirkumu uzraudzības birojam nāksies aicināt ekspertu, lai atšķetinātu kārtējo sūdzību par Jelgavas domes vairākus miljonus eiro vērtu konkursu, kurā tā meklē ielu uzturēšanas kompāniju. Ceļu būves uzņēmumam "Igate" jau gada sākumā bija aizdomas, ka iepirkuma prasības ir sagatavotas tā, ka konkursā var uzvarēt tikai ierastais Jelgavas sadarbības partneris. Iepirkumu uzraugi tam piekrita, konkurss tika pārtraukts, bet vēlāk jau visai atjautīgi izsludināts no jauna ar vēl viltīgākām prasībām.
Latvijas Banka: Covid-19 pandēmija maina maksājumu paradumus
Aizvadītajā pusgadā maksājumu paradumus Latvijā būtiski ietekmējusi koronavīrusa Covid-19 izplatība un noteiktie ierobežojumi cilvēku ikdienas dzīvē, liecina Latvijas Bankas 2020. gada septembra "Maksājumu radars". Pirmo reizi bija vērojams bezskaidrās naudas maksājumu kopējā skaita samazinājums. Vienlaikus pakāpeniski palielinās bezskaidrās naudas maksājumu īpatsvars kopējā maksājumu skaitā, informēja Latvijas Banka.
EM vēlas 10 dienu pašizolāciju aizvietot ar Covid-19 testēšanu lidostā
Ekonomikas ministrija (EM) vēlas panākt, lai noteikto 10 dienu pašizolāciju pēc atgriešanās no tām valstīm, kas iekļautas "pašizolācijas valstu sarakstā", aizvietotu ar plašu Covid-19 testēšanu. To Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Šodienas jautājums" atzina EM valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko.
Jaunākie
Interesanti