Ekonomika
Īres līgumus Zemesgrāmatā reģistrēs par velti; nākotnē valsts izstrādās tipveida līgumu
Ekonomikas ministrijas izstrādātais Dzīvojamo telpu īres likumprojekts - jauns regulējums īres tirgum - paredzēs visu īres līgumu reģistrēšanu Zemesgrāmatā, bet tas būs bezmaksas pakalpojums. Savukārt nākotnē ministrija varētu arī izstrādāt visiem publiski pieejamu tipveida īres līgumu, Latvijas Radio pastāstīja ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis.
Skaitļi un fakti: Enerģētiku gaida nenovēršamas izmaiņas
Enerģētikas nākotne – it īpaši Eiropā – saistās ar atjaunojamiem energoresursiem. Taču līdz šim to plašāku izmantošanu ir kavējušas salīdzinoši augstās izmaksas. Nākotnē – turklāt pavisam tuvā nākotnē - tas mainīsies. Līdztekus mainīsies veids, kā mēs vispār iegūstam enerģiju, un visdrīzāk katra māja un katra automašīna no enerģijas patērētāja kļūs arī par enerģijas ražotāju.
Valkā Latvijas un Igaunijas uzņēmumi konkurē par vietējo darbaspēku
Dienvidigaunijas uzņēmēji aizvien aktīvāk meklē darbarokas Valkā. Cilvēki ir gatavi mērot pat 90 kilometru (km) lielu attālumu uz Tartu, jo saņemtais atalgojums ir daudz lielāks nekā Latvijā. Kaimiņu uzņēmēju aktīvā darbība sāk radīt problēmas vietējiem uzņēmējiem, kuri nespēj atrast strādājošos. Šodien Valgā norisinājās darba tirgus. Kopumā tika piedāvātas aptuveni 1000 vakances.
Skaitļi un fakti: Eiropā pieprasījums pēc enerģijas nākotnē saruks
Pasaules enerģētikā nākotnē ir gaidāmas izmaiņas, kuras ir saistītas gan ar tehnoloģiju izmaiņām, gan būtisku pieprasījuma kāpumu Āzijā, gan arvien lielāku elektrības nozīmi. Taču Eiropa ir viens no tiem nedaudzajiem pasaules reģioniem, kurā nākotnē pieprasījums pēc enerģijas nevis pieaugs, bet gan - samazināsies, prognozē Starptautiskā Enerģētikas asociācija.
Deklarācijas: kā pērn pelnīja iekšlietu, izglītības, kultūras un satiksmes ministri
Valsts ieņēmumu dienests (VID) apkopojis ikgadējās valsts amatpersonu deklarācijas, ļaujot daudz vairāk ielūkoties, cik daudz pelna un kā dzīvo politiķi. Iekšlietu, izglītības, kultūras un satiksmes ministru deklarācijas liecina, ka viņu ienākumus aizvien veido atalgojums no darba ministriju vadībā. Būtiskas izmaiņas amatpersonu mantiskajā stāvoklī,  salīdzinot ar 2016.gadu, nav novērojamas.
EK piedāvā jaunus patērētāju tiesību stiprināšanas pasākumus
Tā dēvētā dīzeļgeita jeb skandāls, kas izcēlās pēc tam, kad atklājās, ka „Volkswagen” krāpies, uzrādot samazinātus izmešu datus, ir viens no iemesliem, kas pamudinājis Eiropas Komisiju (EK) domāt par jaunu patērētāju tiesību aizsardzības kursu. Pagājušajā nedēļā publiskotie priekšlikumi paredz nostiprināt patērētāju tiesības uz atteikumu, iepērkoties internetā, tirgotājiem piemērojamo naudas sodu apmēra sasaistīšanu ar uzņēmumu apgrozījumu, kā arī patērētāju tiesību kolektīvas tiesiskās aizsardzības principa iedibināšanu visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.  
Skaitļi un fakti: Atbalsts zaļajiem mainīsies – gan Latvijā, gan citur
Eiropas virzība uz arvien lielāku atjaunojamo energoresursu izmantošanu paredz arī atbalsta shēmas zaļajai enerģijai. Latvijā ir nobriedušas pamatīgas problēmas ar obligātā iepirkuma komponenti (OIK). Taču mēs šajā ziņā neesam unikāli un daudzas Eiropas valstis savas atbalsta sistēmas maina, meklējot līdzsvaru starp atbalstu zaļās enerģijas attīstībai un ekonomisko izdevīgumu.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti