Ekonomika
Atvieglo atjaunojamo energoresursu atbalsta nosacījumus mājsaimniecībām, joprojām lielākā interese par saules paneļiem
Mājsaimniecības kopš 15. marta var pieteikties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izveidotajai atbalsta programmai atjaunojamo energoresursu izmantošanai un siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai. Programmā iesniegti jau vairāk nekā 200 pieteikumi, un vislielākā interese ir par saules paneļu uzstādīšanu elektrības ražošanai. 
Valsts kontrole: Latvijā jānovērš būtiski riski Atveseļošanas fonda dotācijas veiksmīgai apguvei (papildināts)
Ar Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda (AF) dotāciju iespējams pozitīvi ietekmēt Latvijas tautsaimniecības attīstību, taču lēmējvarai un investīciju plānošanas un īstenošanas procesā iesaistītajiem ir jānovērš būtiski riski. To secinājusi Valsts kontrole (VK), izanalizējot Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) un Latvijas Produktivitātes padomes (LPP) ekspertu grupas novērtējumu par Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) plānu.
Uz Ādažiem pārceļ cepumu ražotnes no Zviedrijas; plāno 300 darbavietas
Aizverot savas ražotnes Zviedrijā un citviet, pārtikas ražotājs “Orkla Group” visu cepumu un vafeļu ražošanu plāno koncentrēt Latvijā, Ādažos. Tur jau uzcelta Skandināvijā lielākā rūpnīca, kas nākamgad sāks ražot arī Norvēģijā un Zviedrijā iecienītu krekeru, cepumu un vafeļu šķirnes. Rūpnīcā būs 300 darbavietas. Pašlaik aktīvi tiek meklēti darbinieki gan ražošanas cehā, gan loģistikas un citās jomās.
Latvijas un Somijas aviokompānijas iznomā daļu savu lidmašīnu Centrāleiropas valstīm
Ģeopolitiskās situācijas dēļ, kā arī analizējot pasažieru paradumus, vairākas mūsu reģionā esošās lidsabiedrības lēmušas par savu lidmašīnu un to apkalpju izīrēšanu citiem pārvadātājiem Skandināvijā un Vācijā. Citi pārvadātāji tikai izīrē savas lidmašīnas, taču Latvijas lidsabiedrība paziņojusi, ka arī nomās lidmašīnas no citiem pārvadātājiem.
Lauksaimnieki prasa samazināt PVN pārtikai; FM nesaskata pietiekamu efektu
Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) varētu rosināt pārtikas nozarē noteikt ārkārtas situāciju un piemērot 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi pārtikai. Taču Finanšu ministrijā (FM) to neuzskata par efektīvu instrumentu nozares problēmu risināšanai.
Latvijas preču eksporta vērtība pirmajā ceturksnī pieauga par 30,2%; importa – par 40,5%
Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums šā gada pirmajā ceturksnī faktiskajās cenās sasniedza 10,09 miljardus eiro – par 2,65 miljardiem eiro jeb 35,6% vairāk nekā 2021. gada atbilstošajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati. Preču eksporta vērtība veidoja 4,59 miljardus eiro, kas ir par 1,06 miljardiem eiro jeb 30,2% vairāk nekā 2021. gada pirmajos trīs mēnešos, bet importa – 5,5 miljardus eiro, kas savukārt ir par 1,59 miljardiem eiro jeb 40,5% vairāk.
Ukraina apturējusi daļu no Krievijas gāzes tranzīta
Ukraina otrdien paziņoja, ka aptur daļu no Krievijas gāzes tranzīta uz Rietumeiropu Luhanskas apgabalā, jo Krievijas karaspēka īstenotā šī apgabala okupācija padara neiespējamu pārraudzīt gāzes tranzīta plūsmas.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt