Ekonomika
Ierobežos pasažieru skaitu vienā autobusā; aicina pilsētas atcelt atlaides
Jaunā koronavīrusa infekcijas Covid-19 izplatīšanās riska mazināšanai no piektdienas, 27. marta, uz ārkārtējās situācijas laiku reģionālajos maršrutos tiks ierobežots pārvadāto pasažieru skaits vienā autobusā, tādējādi nodrošinot lielāku distanci starp pasažieriem, informēja Autotransporta direkcijā.
Diskusija: Covid-19 krīzes laikā valsts kļūst elastīgāka; arī uzņēmējiem ir iespēju laiks
Covid-19 izraisītā krīze dod arī pozitīvus rezultātus – valsts kļūst elastīgāka, spējīga ātrāk pielāgoties, mazināt birokrātiju, un šos ieguvumus nevajadzētu aizmirst un pazaudēt pēc krīzes. Savukārt uzņēmējiem arī ir iespēja iekarot jaunus tirgus ar radošiem inovatīviem produktiem, taču arī tradicionāliem ražotājiem tas varētu būt iespēju laiks, pateicoties tam, ka aug interneta iepirkšanās popularitāte.
Pretkorupcijas organizācijas: «Swedbank» un tās Baltijas filiāles aktīvi meklēja augsta riska klientus
“Swedbank” un tās Baltijas filiāles aktīvi meklēja augsta riska klientus, ignorējot naudas atmazgāšanas novēršanas pienākumus, informēja “sabiedrība par atklātību – Delna”, kas kopā ar pretkorupcijas organizāciju “Transparency International” un tās nodaļām Lietuvā un Zviedrijā publicēja paziņojumu par nepilnībām Eiropas Savienības noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas sistēmā.
Latvijas Banka prognozē Latvijas IKP kritumu šogad par 6,5%
Ņemot vērā aktuālās norises, tajā skaitā koronavīrusa Covid-19 ietekmi, Latvijas Banka prognozē, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) 2020. gadā samazināsies par 6,5% (2019. gada decembra prognoze – 2.6% kāpums), bet inflācija būs 0,5% (2019. gada decembra prognoze – 2.4%), paziņojumā medijiem informēja Latvijas Banka.  
Latvijā atkal nopērkami dezinfekcijas līdzekļi; to cenas augstas
Šonedēļ daudzviet atkal nopērkamas roku dezinfekcijas želejas un izsmidzināmi aizsarglīdzekļi, ko ražojuši vietējie uzņēmēji. Tiesa, deficīta apstākļos daudzviet arī cenas ir augstas. Plaša dezinfekcijas līdzekļu izvēle ir arī sludinājumu portālā "ss.com", kurā tirgo gan aptiekās pārpirktos produktus, gan arī citur neredzētus brīnumlīdzekļus, kuri jauno koronavīrusu varētu arī nenogalēt.
Covid-19 pandēmija sagrauj ziedu tirgu
Pavasaris, kad Nīderlandes lauki uzplaukst košās krāsās, ir puķkopju peļņas laiks. Tagad šis laiks ir puķumīļu lielākais murgs. Miljoniem tikko plaukušu ziedu tiek izgāzti mēslainē. Daudzi audzētāji tuvākajās nedēļās var bankrotēt. Audzētājiem nelīdz pat tas, ka Eiropas valstīs sāk atzīmēt Mātes dienu, kad tradicionāli ir liels pieprasījums pēc ziediem.
Arī pašvaldības vēlas nodrošināt dīkstāves pabalstus, valdība to atbalstīs
Arī pašvaldības vēlas organizēt dīkstāves pabalstus tiem pašvaldības struktūru darbiniekiem, kas neiekļaujas valdības noteiktajos kritērijos. Lai tas būtu iespējams, nepieciešama attiecīgs regulējums, ko finanšu ministrs pēc video sarunas ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju prasīs valdībai apstiprināt jau trešdien. Šo pabalstu apjoms būs atkarīgs no katras vietvaras.
Skaistumkopšanā jāvāc informācija par klientiem; nozare atgādina par «pelēko zonu»
Skaistumkopšanas nozarē, kā arī tetovētājiem un pīrsinga dūrējiem saistībā ar piesardzības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai uzdots saglabāt informāciju par klientiem epidemioloģiskās uzraudzības nodrošināšanai. Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas prezidente Sabīne Ulberte uzskata, ka centieni izsekot nozares klientiem nebūs pārāk veiksmīgi.
FM: Pirmajos divos mēnešos Covid-19 ietekme kopbudžetā vēl nav jūtama
Gada pirmajos divos mēnešos jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ietekme kopbudžetā vēl nebija vērojama. Kopbudžeta ieņēmumi bija par 0,6% augstāki nekā pērn janvārī-februārī, bet izdevumi palielinājās par 4,6%, savukārt pārpalikuma apmērs kopbudžetā sasniedza 215,6 miljonus eiro un bija par 66,9 miljoniem eiro zemāks nekā 2019. gada attiecīgajā periodā, informēja Finanšu ministrijā (FM).
Interneta veikalu biznesam Covid-19 krīzes dēļ radītais pieprasījums izrādās izaicinājums
Daudzviet pasaulē ieviesti strikti ierobežojošie pasākumi, lai maksimāli samazinātu koronavīrusa izplatību. Sēžot mājās, cilvēkiem nākas mainīt savus ikdienas paradumus, un tas attiecas arī uz iepirkšanos. Ievērojami pieaugusi lielo interneta tirdzniecības platformu noslodze. Šīm kompānijām izaicinājumus sagādā daudzo pieprasījumu izpilde un cīņa ar tiem, kas krīzi steidz izmantot savā labā.
Noslogotie uzņēmumi «aizņemas» darbiniekus no dīkstāves
Līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī pašmāju uzņēmumi nonāk divās pretējās pozīcijās: vai nu dīkstāvē, kad nākas uz laiku pārtraukt darbību, vai arī straujā pieprasījuma pieauguma dēļ tiem jāsāk domāt gan par darbības palielināšanu, gan darba roku piesaistīšanu. Vairāki uzņēmumi Latvijā, kuriem darba apjoms pieaudzis, šajā krīzes laikā izlēmuši “aizņemties” darbiniekus no tiem uzņēmumiem, kuriem šobrīd klājas grūtāk.
«Rīgas satiksme» atlaides neatcels; uz pusi sarukusi pasažieru plūsma
Pasažieru plūsma Rīgas sabiedriskajā transportā kritusies par vismaz 50% un turpina samazināties, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs un tagad arī Rīgas pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām Edvīns Balševics.
Kosova daļēji atcels importa tarifu precēm no Serbijas, kā arī Bosnijas un Hercegovinas
Kosovas valdība ir apstiprinājusi lēmumu vismaz uz laiku daļēji atcelt importa tarifu precēm no Serbijas, kā arī Bosnijas un Hercegovinas. Šis lēmums varētu būt viens no soļiem, kas var novest pie Eiropas Savienības atbalstīto attiecību normalizācijas sarunu atsākšanas ar Serbiju. Tomēr politiskā situācija Kosovā koronavīrusa krīzes laikā kļuvusi nestabila koalīcijas partneru domstarpību dēļ.
Jaunākie
Interesanti