Sadaļas Sadaļas
Ekonomika
VID zem lupas liks taksometru nozari
No 1. jūlija visiem taksometru pakalpojuma sniedzējiem obligāti būs jāaprīko automašīna ar papildus ierīci, kas datus par jebkuru braucienu un tā veicēju virtuāli nosūtīs Valsts ieņēmumu dienestam (VID). No visiem dienesta datu bāzē reģistrētajiem taksometru skaitītājiem 65% investīcijas nevajadzēs veikt, jo esošie skaitītāji jau šobrīd var nodrošināt informācijas nodošanu VID. Patlaban VID rīcībā nenonāk visa informācija, un nozarē ēnu ekonomikas apmērs vēl aizvien ir augsts. 
Brisele gatavojas samazināt ES atkarību no kritiski svarīgu preču importa
Koronavīrusa Covid-19 pandēmija izgaismoja Eiropas Savienības (ES) milzīgo atkarību no stratēģiski svarīgu preču un izejvielu importa. Eiropas Komisija (EK) pagājušajā nedēļā publicēja ES Industriālās stratēģijas atjaunināto variantu, kurā uzsvērta nepieciešamība samazināt bloka atkarību no trešajās valstīs ražotām stratēģiskām precēm un izejmateriāliem.
Uzņēmējs mudina nevilcināties ar «ES finanšu potes» atbalsta apguvi
Premjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") runāšana par to, ka vajadzētu sākt domāt, kā pakāpeniski atteikties no Covid-19 atbalsta uzņēmējiem, nav tikai tāda flirtēšana, bet reāla, objektīva nepieciešamība. Arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Nacionālā apvienība) sarunā ar Talsu puses uzņēmējiem atzina – Covid-19 pandēmijas atbalstam drīz būs gals. Taču drīzumā būs pieejams atbalsts no Eiropas Atveseļošanās un noturības mehānismā jeb "Eiropas Savienības (ES) finanšu potes", ko mežu nozares uzņēmuma SIA "Krauzers" vadītājs Andis Araks mudināja apgūt iespējami ātri.
Darba tirgū pieprasītas IT prasmes un valodu zināšanas
Covid-19 pandēmijas dēļ bezdarba līmenis Latvijā aprīlī pieauga līdz 8,2% un bezdarbs palielinājās no 4 % līdz 6% arī Rīgā un Rīgas reģionā. Darba tirgū palielinās darba meklēšanas ilgums un pieaug konkurence par brīvajām darba vakancēm. Attīstoties digitalizācijai un automatizācijai, darba tirgū palielinās pieprasījums pēc augsti kvalificētiem speciālistiem. 
EK mudina valstis pēc iespējas ātrāk pabeigt formalitātes ap ekonomikas atjaunošanas plānu
Jaunu darbavietu radīšana un masveida iedzīvotāju kvalifikācijas celšana – tie ir divi no galvenajiem mērķiem, par ko 7. maija vakarā Portugāles pilsētā Porto vienojās Eiropas Savienības valstu līderi, kā arī nevalstiskās organizācijas, arodbiedrības un darba devēju apvienības. Eiropas Komisija uzskata, ka ekonomikas atlabšanas mehānisms kļūs par svarīgu rīku šo mērķu sasniegšanai un mudina valstis pēc iespējas ātrāk pabeigt formalitātes.
Ķīna strauji palielina eksportu un importu
Ķīnas ekonomikas rādītāji aprīlī uzrādījuši ļoti strauju kāpumu. Pārspējot prognozes, Ķīnas preču eksports uz ārvalstīm palielinājies par vairāk nekā 32%, bet importēto preču daudzums audzis par 43%, uzrādot straujāko kāpumu kopš 2011. gada.
REPORTĀŽA: Piektdien kafejnīcu terases vēl patukšas
Pēc vairāk nekā pusgada kafejnīcu, restorānu un bāru terases drīkst uzņemt apmeklētājus, ievērojot stingrus drošības pasākumus. Latvijas Radio devās uz "Berga bazāru",  kur atrodas vairāki ēdināšanas uzņēmumi, lai noskaidrotu, vai cilvēki jau steidz izmantot iespēju kafijas tasi un pusdienas baudīt pie galda.
Kafejnīcu āra terases varēs strādāt līdz plkst. 21; alkohola tirdzniecību neierobežos
Āra terases piektdien atsāks darbu, un tām būs jāievēro stingras epidemioloģiskās drošības prasības, taču alkohola tirdzniecību neierobežos. Ministru kabineta ārkārtas sēdē ceturtdien, 6. maijā, nolemts pastiprināt iepriekš noteiktos nosacījumus sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai klātienē ārtelpās, informēja Ekonomikas ministrija.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt