Ekonomika
Vidzemē trūkst pavāru un virtuves darbinieku
Ēdināšanas nozarē strādājošie uzņēmēji jau vairākus gadus ceļ trauksmi, jo trūkst pavāru un virtuves darbinieku. Lai gan Latvijā jaunos speciālistus šajā jomā sagatavo ap 20 profesionālās apmācības skolas, daudzi jaunieši pēc mācību beigšanas nav gatavi konkurēt darba tirgū vai arī dodas uz ārzemēm.
Francija nosodījusi «Amazon» par nerealizēto preču izmešanu
ASV interneta tirdzniecības gigants "Amazon" pirmdien, 14. janvārī, izpelnījās Francijas valdības nosodījumu, ka uzņēmums valstī iznīcina nerealizētās preces, nevis tās atdod labdarībai vai otrreizējai pārstrādei. Šādu faktu atklājis Francijas vietējais televīzijas kanāls "M6". Lai arī "Amazon" norāda, ka rīkojies atbilstoši noslēgtajiem līgumiem ar trešajām pusēm, tomēr vides aktīvisti un Francijas varasiestādes uzskata, ka pasaulē vērtīgākais privātuzņēmums, kurš apsteidzis "Microsoft", varēja darīt vairāk, lai novērstu šādas situācijas.
FM: Pirms pāris gadiem reformētā pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēma atkal jāmaina
Saskaņā ar Finanšu ministrijas aprēķinu pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda ieņēmumi šogad plānoti vairāk nekā 206 miljonu eiro apmērā. Lielāko daļu jeb gandrīz 120 miljonus tajā iemaksās pašas pašvaldības, bet pārējo – valsts. Un, lai gan dati rāda, ka visu vietvaru maki šogad pildīsies labāk, tostarp no izlīdzināšanas fonda, tomēr dažām domēm trūcīgāko pašvaldību pabalstīšanas kārtība nepatīk. Arī pati Finanšu ministrija atzīst, ka ir pēdējais laiks būtiski reformēt finanšu izlīdzināšanas sistēmu.
Kariņš: Topošā valdība šogad neuzsāks jaunas budžeta iniciatīvas
Topošā valdība ievēros līdz šim pieņemtos lēmumus par budžeta jautājumiem, lai gan “ne visiem solījumiem ir segums”, taču jaunas politikas iniciatīvas, kurām būtu nepieciešams papildu finansējums, varētu uzsākt vien 2020. gadā, medijiem pastāstīja premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (“Vienotība”).
Gada inflācija Latvijā decembrī palēninājusies līdz 2,6%
Vidējais patēriņa cenu līmenis Latvijā 2018. gada decembrī, salīdzinot ar 2017. gada decembri, palielinājās par 2,6%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas pieauga par 2,3% un pakalpojumiem – par 3,1%. Gada inflācijas pieauguma temps decembrī bija mazāks, salīdzinot ar gada inflāciju iepriekšējos četros mēnešos, kad tā bija tuvu vai pārsniedza 3%.
Apstrīdētas izmaiņas «Olainfarm» lielākā akcionāra valdē
Atkal saasinājušās attiecības farmācijas kompānijas "Olainfarm" akcionāru – Valerija Maligina mantinieču starpā. Pēc šā gada sākumā notikušajām izmaiņām "Olainfarm" lielākā akcionāra – savulaik Maliginam piederējušā uzņēmuma "Olmafarm" valdē līdzšinējā "Olmafarm" valdes locekle un "Olainfarm" padomes locekle Irina Maligina tās apstrīdējusi Uzņēmumu reģistra galvenajam valsts notāram, kā arī vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. Tikmēr Maligina meita Nika Saveļjeva un bijusī sieva Signe Baldere-Sildedze piektdien, 11. janvārī, izplatījušas paziņojumu, kurā pašreizējai "Olainfarm" valdei pārmet akcionāru sapulces tīšu novilcināšanu līdz likumā noteiktajam maksimālajam termiņam.
Bezdarba līmenis Latvijā pagājušā gada beigās - 6,4%
Latvijā pagājušā gada beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, taču par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā 2017. gada beigās, aģentūra LETA uzzināja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).
Nīderlandes ceļotājus vēlas vairāk vilināt uz Latvijas lauku sētu un muižu dārziem
Asociācija "Lauku ceļotājs" Latvijas-Lietuvas pārrobežu projektā devusies uz izstādi Nīderlandē, lai tur stāstītu par lauku tūrisma iespējām Latvijā. Tā kā nīderlandieši ir lieli skaistu dārzu cienītāji, "Lauku ceļotājs" izstādē Nīderlandē akcentē iespējas apmeklēt Latvijas lauku sētu un muižu dārzus, telefonintervijā Latvijas Radio klāstīja asociācijas vadītāja Asnāte Ziemele.
Aitkopji vēlas lielāku valsts atbalstu ganāmpulku pasargāšanai no plēsējiem
135 nokostas un 45 savainotas aitas – tik lielus postījumus aitkopības saimniecībām pērn nodarījuši vilki. Jau vairākus gadus lopkopji meklē risinājumus, kā ganāmpulkus pasargāt, cerot arī uz valsts atbalstu.  Atbildība par vilku populāciju ir sadrumstalota un uzticēta vairākām instancēm, tādēļ vienota risinājuma joprojām nav. Šajā medību sezonā nomedīts jau 221 plēsējs no 280 medījamo vilku limita.   
Jaunākie
Populārākie
Interesanti