Ekonomika
Miljonus parādā esoša uzņēmuma pārstāvis plāno jaunu riepu pārstrādes vietu
Uzņēmums „Eko Recycling” iecerējis Rīgā, Ganību dambī 31/Uriekstes ielā 4a, izveidot jaunu riepu pārstrādes vietu. Par šo ideju šajā nedēļa vairākas stundas diskutēja Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas deputāti. Iznākums uzņēmējam negatīvs – deputātu vairākumam atturoties, atkritumu pārstrādātājam "Eko Recycling" liegta iespēja veidot riepu pārstrādes laukumu. Deputātus bažīgus darījis fakts, ka uzņēmuma „Eko Recycling” vadītājs Marks Baltkalns ir bijis viens no īpašniekiem uzņēmumam, kuru Valsts vides dienests iepriekš sodījis ar teju 13 miljonu eiro lielu soda naudu par pārmērīgi liela apjoma riepu uzglabāšanu uzņēmuma teritorijā.
Pēc spraigām debatēm Saeima virza tālāk 2019. gada budžeta projektu
Saeima trešdien, 20. martā, ārkārtas sēdē pēc nepilnu četru stundu ilgām un spraigām debatēm konceptuāli atbalstīja 2019. gada valsts budžeta projektu un ar to saistītos likumprojektus. Par budžeta likumprojektu balsoja 58 deputāti, bet pret bija 27 parlamentārieši. Balsojumā neviens neatturējās.
«Rīgas satiksmes» nanoūdens lietā konkurences uzraugi uziet karteļa pazīmes
Pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" (RS) tā dēvētajā nanoūdens lietā piedalījies aizliegtas vienošanās īstenošanā, iesaistoties pretendentu iesniedzamo piedāvājumu saskaņošanā, kā arī bijis informēts par iepriekš noteiktu uzvarētāju, faktu vēstulē secinājusi Konkurences padome (KP). Savukārt «Rīgas satiksme» neatzīst konkurences uzraugu norādes par iespējamo karteli.
Raunā top gan zaļš siers, gan zaļi makaroni
Darba ir daudz vairāk, bet arī brīvība daudz lielāka – tā darbu savā ģimenes uzņēmumā vērtē SIA „Siera ražotne” saimnieki Zane un Ilmārs Ceriņi Raunā. Viņi ar savu darbību ir apliecinājuši, ka arī pavisam neliels uzņēmums var veiksmīgi attīstīties un meklēt arvien jaunus darbības veidus.
Rīga maijā ar pirmajiem čarterlidojumiem sagaidīs tūristus no Dienvidkorejas
Latvijā pērn ieradušies par 8% vairāk tūristu nekā gadu iepriekš. Visvairāk tūristu ieradušies no Vācijas, seko Krievija, citas Baltijas valstis un Lielbritānija. Visbiežāk tūristi apmeklē Rīgu, ko šā gada maijā ar pirmajiem tiešajiem jeb čarterlidojumiem no Seulas apmeklēs tūristi no Dienvidkorejas.
Banku uzraugs: Banku skaits Latvijas tirgum - par lielu; jāmeklē nišas
Līdz ar nerezidentu klientu loka mazināšanos Latvijas komercbankās tām nāksies meklēt iespējas piedāvāt nišas produktus, jo kopumā banku skaits Latvijā ir par lielu vietējam tirgum, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš.
Liepājā aktīvi attīsta industriālās teritorijas
Liepājā rūpnīcas aug kā sēnes pēc lietus. Pilsētā šobrīd aktīvi būvē jaunas ražotnes un turpina attīstīt industriālās teritorijas. Kā vienu no galvenajiem argumentiem uzņēmēji min Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) priekšrocības, nodokļu politiku un sakārtoto infrastruktūru. Redzami rezultāti izbūvētajai infrastruktūrai Dūņu un Meldru ielas industriālajā parkā, kur pašlaik tiek būvēta pilnīgi jauna uzņēmuma „Lesjofors” rūpnīca. Būvniecība notiek arī Karostas industriālajā parkā, kur jauno projektu attīstītājiem nākas domāt, kā, būvējot rūpniecības objektu, saglabāt vēsturiskās arhitektūras aprises.
Jaunākie
Interesanti