Ekonomika
Budžeta uzraugi rosina mazināt nodokļu slogu darbaspēkam un vērtēt nodokļu atvieglojumus
Uz ekonomikas izaugsmi vairs paļauties nevar, un jāmeklē citi veidi, kā palielināt nodokļu ieņēmumus. Šādu signālu valdībai devusi Fiskālās disciplīnas padome (FDP). Tā norāda gan daudzo nodokļu atvieglojumu, gan mikrouzņēmumu režīma virzienā. Valdība par konkrētām nodokļu izmaiņām pagaidām nerunā, bet jau tagad skaidrs, ka nodokļu reforma būs vēl viens pārbaudījums jau tā trauslajai koalīcijai.
Apvienotie Arābu Emirāti izdod licenci arābu reģionā pirmās atomelektrostacijas darbībai
Apvienotie Arābu Emirāti pirmdien paziņojuši, ka ir izsnieguši licenci Barakaha atomelektrostacijas darbībai, kas paredz nodrošināt ceturto daļu no visas valsts elektrības vajadzībām. Šī atomelektrostacija ir līdz šim pirmā arābu pasaulē, un Apvienotie Arābu Emirāti notikumu pasludinājuši par „jaunu nodaļu” ceļā uz miermīlīgas kodolenerģijas attīstību.
EM valsts sekretārs Eglītis: OIK maksājumu apturēšanu SIA «Lielmežotne» kavēja tās darbība siltumapgādē
No amata aizejošais Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Ēriks Eglītis noraida ministra Ralfa Nemiro ("KPV LV") pārmetumus par novilcināto lēmumu apturēt SIA "Lielmežotne" tiesības tirgot elektroenerģiju koģenerācijas elektrostacijai "Mežotnes Selekcija" obligātā iepirkuma komponentes (OIK) ietvaros. Valsts sekretārs esot atturējies pieņemt strauju lēmumu, jo tādēļ ap 200 iedzīvotāju varētu palikt bez siltumapgādes.
Uzraugs atcēlis OIK atbalstu četrām uzņēmuma «Golden Eagle» stacijām
Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) četrām uzņēmuma “Golden Eagle” stacijām atcēlis obligātā iepirkuma tiesības, informēja birojā. Kopumā kopš šī gada janvāra, kad BVKB pārņēma enerģētikas politikas administrēšanu, notikušas 12 pārbaudes elektrostacijās, kuru saražotā elektroenerģija tiek iepirkta obligātajā iepirkumā.
Ar čeku loterijas palīdzību VID budžeta ieņēmumus izdevies palielināt par teju 400 000 eiro
Aizvadītā gada sešos mēnešos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) čeku loterijas pirmajā pusgadā iedzīvotāju iesniegti maksājumu dokumenti snieguši ieguldījumu godīgas konkurences veicināšanā un palīdzējuši atklāt negodprātīgos nodokļu nemaksātājus. Pērn sešos mēnešos izlozei reģistrēti 9 274 824 maksājuma čeki, kvītis vai biļetes. VID analizējis loterijai iesniegto maksājuma dokumentu datus, veicis preventīvas darbības, kā arī kontroles pasākumus. Visu darbību rezultātā budžeta ieņēmumi palielināti par teju 400 000 eiro, informēja dienestā.
Par nākamo ES septiņu gadu budžetu cīnās ne tikai valstis, bet arī pilsētas
Briselē turpinās asas cīņas par Eiropas Savienības (ES) budžetu nākamajiem septiņiem gadiem. Eiropadomes vadītājs Šarls Mišels aizvadītās nedēļas beigās ir nācis klajā ar jaunu piedāvājumu. Tas kļūs par pamatu dalībvalstu premjeru un prezidentu sarunām ceturtdien gaidāmajā sanāksmē. Par naudu cīnās ne tikai valstu, bet arī pilsētu pārstāvji.
«Supernovas» dalībniece ANNNA ražo apģērbu no «miera zīda»
Supernovas finālā Anna Madara Pērkone ar savu dziesmu par T krekliem ieguva trešo vietu. Bet Anna ir ne vien dziedātāja, bet arī uzņēmēja. Viņa ir nodibinājusi uzņēmumu “Māsa organic”, pievēršoties videi draudzīgu apģērbu ražošanai, izmantojot “miera zīdu”. Annas ikdiena paiet starp dzīvi Latvijā un Nīderlandē un starp mūziku un zīda biznesu.   
FKTK vadītāja: Jāizglīto sabiedrība par jaunu finanšu sektora kultūru
Turpinot Latvijas finanšu sistēmas “kapitālo reformu”, ir arī jāizglīto sabiedrība, un sabiedrībai jāsaprot, ka finanšu sektorā ir jauna kultūra, ko cenšas ieviest visa pasaule un kas paredz lielāku caurspīdīgumu, intervijā Latvijas Radio pauda Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja Santa Purgaile.
Pirmā koksnes krava nonāks bijušajā «Liepājas metalurga» teritorijā
Šodien pirmā koksnes krava nonāks bijušajā „Liepājas metalurga” teritorijā. Lai nodrošinātu pieaugošo kravu apjomu, Liepājas ostas stividorkompānija Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) SIA „Mols L” "Metalurga" teritorijā veido kravas laukumus, ko izmantos kokmateriālu uzglabāšanai. Zināms, ka Liepājas SEZ pārvalde līdz šim noslēgusi divus īstermiņa līgumus par teritorijas izmantošanu.
Eiropadomes prezidents publiskojis sākotnējo ES daudzgadu budžeta piedāvājumu
Šodien Briselē uz tikšanos pulcēsies Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu finanšu un ārlietu ministri, lai sagatavotos 20. februārī gaidāmajam Eiropadomes samitam, kurā tiks spriests par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu laika posmam no 2021. līdz 2027. gadam. Tikšanās priekšvakarā Eiropadomes prezidents Šarls Mišels ir publiskojis sākotnējā budžeta piedāvājumu.
Optiskās šķiedras uzņēmums «Light Guide Optics International» audzē muskuļus
"Tas ir tāpat kā sportā –  visi grib būt olimpiskie čempioni," tā, runājot par sava optiskās šķiedras uzņēmuma Līvānos "Light Guide Optics International" veiksmes  stāstu, sacīja uzņēmuma vadītājs Daumants Pfafrods. Uzņēmumā saražotā optiskā šķiedra nonāk teju visos pasaules kontinentos, bet pats uzņēmums, kas dod darbu ap 200 strādājošo, ierindojas Latvijas straujāk augošo un arī vērtīgāko uzņēmumu rindās.
Akcīzes celšanas dēļ ražotāji dzērieniem varētu pievienot mazāk cukura
Pēc nepilniem diviem gadiem īpaši saldo limonāžu cenām veikalos būtu jākļūst pamanāmi lielākām nekā, ja tā var teikt, liesajiem dzērieniem. Tas izriet no Saeimas lēmuma dubultot akcīzes nodokļa likmi dzērieniem, kuros uz 100 mililitriem pievienots vairāk nekā astoņi grami cukura. Kā nodokļa kāpums ietekmēs mūsu paradumus? Nepirksim saldās limonādes un tievēsim vai makus vērsim plašāk, lai turpinātu baudīt cukurotos dzērienus?
Jaunākie
Interesanti