Rīgas domes vēlēšanām sarakstus iesniedz vēl divas partijas
Savu pieteikumu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām ceturtdien, 16. jūlijā, iesniegušas un ar kandidātu sarakstu iepazīstinājušas vēl divas partijas. Tā ir premjera pārstāvētā “Jaunā Vienotība” un opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kura līdz šim vēl ne reizi nav iekļuvusi Rīgas domē.
Partijas sāk iesniegt sarakstus Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām
Liela interese partiju vidū ir par 29. augustā gaidāmajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. Sarakstu iesniegšanas pirmajā dienā savus kandidātus pieteica piecas partijas. Bet kopumā vēlmi kandidēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās izteikuši 12 politiskie spēki.
Rīgā vēlēšanas varēs notikt arī tad, ja Covid-19 saslimušo dēļ slēgs līdz 50% iecirkņu
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās vēlēšanu komisiju saslimšanas gadījumā var atļauties slēgt līdz pusei vēlēšanu iecirkņu. Tas gan būtu sliktākais scenārijs, norādīja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK). Tikmēr Rīgas pilsētas vēlēšanu komisija aprēķinājusi – papildu izdevumi, lai nodrošinātu vēlēšanas Covid-19 apstākļos, lēšami 440 000 eiro apmērā.
Partiju reitingi Rīgā: Lielākais kāpums «Attīstībai/Par!» un «Progresīvo» sarakstam, kritums - JKP
Vislielākais atbalsts Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās šobrīd tiek solīts “Saskaņai”, kurai seko “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” kopīgais saraksts, kuriem divu mēnešu laikā arī vērojams straujākais atbalsta kāpums. Tikmēr “Saskaņai” atbalsts ir krities, liecina jaunākie partiju reitingi. To, par kurām partijām plāno balsot galvaspilsētas iedzīvotāji, pēc LTV un LSM.lv pasūtījuma skaidroja SKDS.
«GKR» Rīgas vēlēšanu saraksts: iepriekšējie domnieki, bijušais «Balzāmbāra» vadītājs, bet bez Andra Amerika
Vairāk nekā pusotru mēnesi pirms gaidāmajām Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanām savu sarakstu prezentējusi partija “Gods kalpot Rīgai” (''GKR''). Šajās vēlēšanās – pirmo reizi bez “Saskaņas”. ''GKR'' saraksta augšgalā ir jau pieredzējušie domnieki, taču ar piekto numuru startēs politikas jaunpienācējs aktieris Jakovs Rafalsons. No “Gods kalpot Rīgai” saraksta startēs arī bijušais “Balzāmbāra” vadītājs Andris Reizenbergs un vairāki agrāk populāri sportisti.