Sadaļas Sadaļas

Zināms provizoriskais jaunā Rīgas domes sasaukuma sastāvs

Rīgas vēlēšanu komisija ir apkopojusi vēlēšanu rezultātus no visiem 156 vēlēšanu iecirkņiem, līdz ar to ir zināms provizoriskais nākamā Rīgas domes sasaukuma sastāvs.

Provizoriskie rezultāti liecina, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās visvairāk balsu ir ieguvis "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" apvienotais saraksts, kuram seko "Saskaņa" un "Jaunā Vienotība", liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtā informācija, apkopojot balsis no visiem 156 iecirkņiem.

Rīgas domē ir iekļuvuši septiņi politiskie spēki.

"Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" apvienotais saraksts tiks pie 18 deputātu mandātiem, "Saskaņa" iegūs 12 domnieku krēslus,  "Jaunā Vienotība" - desmit, Nacionālā apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības apvienotais saraksts - septiņus, "Gods kalpot Rīgai" - piecus, bet Latvijas Krievu savienība un Jaunā konservatīvā partija - katra pa četrām deputātu vietām.

Saskaņā ar CVK apkopoto informāciju, no "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" apvienotā saraksta Rīgas domē varētu būt iekļuvuši:

"Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" sarakstā lielāko plusu skaitu saņēmis tā līderis Mārtiņš Staķis, iegūstot 24 661 plusu. Viņam seko Anete Jēkabsone-Žogota ar 6632 plusiem un Mārtiņš Kossovičs, kas saņēmis 3713 plusus.

Savukārt svītrojumi šajā sarakstā visvairāk ir Anetei Jēkabsonei-Žogotai, kas saņēmusi 3911 svītrojumus. Viņai seko Aigars Bikše ar 2908 svītrojumiem un Arnis Bikšus, kurš svītrots 2796 reizes.

No "Jaunās Vienotības" galvaspilsētas pašvaldībā ievēlēti:

"Jaunās Vienotības" vēlēšanu sarakstā lielāko plusu skaitu saņēmis tā līderis Vilnis Ķirsis, iegūstot 14221 plusu. Viņam seko Ints Ķuzis ar 4937 plusiem un Olafs Pulks, kas saņēmis 4627 plusus.

"Jaunās Vienotības" vēlēšanu sarakstā visbiežāk svītrotais kandidāts ir Kārlis Šadurskis, kas saņēmis 3950 svītrojumus. Viņam tad seko Hosams Abu Meri ar 3739 svītrojumiem un Olafs Pulks, kurš svītrots 3273 reizes.

Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības apvienoto sarakstu domē pārstāvēs:

Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu kopīgajā sarakstā lielāko plusu skaitu saņēmis tā līderis Einārs Cilinskis, iegūstot 6247 plusus, tad seko Edvards Smiltēns ar 5576 plusiem un Ieva Brante, kas saņēmusi 2292 plusus. Visbiežāk svītrotā kandidāte ir Ieva Brante, kas saņēmusi 1754 svītrojumus, tad seko Edvards Ratnieks ar 1214 svītrojumiem un Edvards Smiltēns, kurš svītrots 1195 reizes.

Jauno konservatīvo partiju domē pārstāves:

Jaunās konservatīvās partijas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu sarakstā lielāko plusu skaitu saņēmusi tā līdere Linda Ozola, iegūstot 5339 plusus, tad seko Jānis Ozols ar 1439 plusiem un Dāvis Stalts, kas saņēmis 1032 plusus. Partijas visbiežāk svītrotā kandidāte ir Marija Balcere, kas saņēmusi 482 svītrojumus, tad seko Rodijs Ronis ar 445 svītrojumiem un Eva Mārtuža, kura svītrota 443 reizes, liecina CVK apkopotā informācija.

"Saskaņu" jaunajā domes sasaukumā pārstāvēs:

Partijas "Saskaņa" Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu sarakstā lielāko plusu skaitu saņēmis tā līderis Konstantīns Čekušins, iegūstot 8829 plusus, tad seko Anna Vladova ar 6093 plusiem un Andris Morozovs, kas saņēmis 3552 plusus. Visbiežāk svītrotais kandidāts ir Emīls Jakrins, kas saņēmis 874 svītrojumus, tad seko Anna Vladova ar 794 svītrojumiem un Sandris Bergmanis, kurš svītrots 773 reizes.

Partiju "Gods kalpot Rīgai" pilsētas domē pārstāvēs:

Partijas "Gods kalpot Rīgai" Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu sarakstā lielāko plusu skaitu saņēmis tā līderis Oļegs Burovs, iegūstot 8131 plusu, tad seko Dainis Turlais ar 2187 plusiem un Juris Radzevičs, kas saņēmis 1910 plusus. Sarakstā visbiežāk svītrotā kandidāte ir Baiba Rozentāle, kas saņēmusi 1762 svītrojumus, tad seko Agris Ameriks ar 1525 svītrojumiem un Dainis Turlais, kurš svītrots 1424 reizes.

Savukārt no Latvijas Krievu savienības mērijā strādās:

Latvijas Krievu savienības Rīgas domes vēlēšanu sarakstā lielāko plusu skaitu saņēmis tā līderis Miroslavs Mitrofanovs, iegūstot 5958 plusus, tad seko Jakovs Pliners ar 2108 plusiem un Vladimirs Buzajevs, kas saņēmis 1784 plusus. Visbiežāk svītrotais kandidāts ir Jakovs Pliners, kas saņēmis 194 svītrojumus, tad seko Inna Djeri ar 151 svītrojumu un Vladimirs Buzajevs, kurš svītrots 133 reizes.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt