«Saskaņa» gatava apstrīdēt Rīgas domes vēlēšanu rezultātus divos iecirkņos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Partija "Saskaņa" gatava apstrīdēt Rīgas domes vēlēšanu rezultātus divos iecirkņos, diskusijā pēc vēlēšanām LTV teica "Saskaņas" politiķis Andris Morozovs.

Morozovs norādīja, ka "Alternative.lv" jau paziņojusi par neapmierinātību ar vairākiem simtiem neapzīmogoto aplokšņu, kas tika konstatēti divos vēlēšanu iecirkņos. "Saskaņa" ir gatava pārsūdzēšanai, ja "Alternative.lv" to neizdarīs.

Morozovam piebalsoja arī Latvijas Krievu savienības politiķis Miroslavs Mitrofanovs, kurš atbalsta pārsūdzību.

Iespējamajai koalīcijai, kuru sāks veidot "Attīstībai/Par!"/"Progresīvo" politiķis Mārtiņš Staķis, tas nozīmēs iespējamu darba kavēšanu, ja tiesa lems, ka abos iecirkņos jārīko atkārtotas vēlēšanas. Viņi gan ir gatavi sākt darbu bez mandātiem, diskutējot par darāmajiem darbiem.

"Publisko tiesību institūta" direktors Arvīds Dravnieks uzskata, ka šajā situācijā atkārtota balsošana nebūtu pareizākais risinājums.

"Godīgi noteikumi būtu – nevis rīkot atkārtotu balsošanu, jo tajā piedalītos visi balsotāji un viņi balsotu stratēģiski, zinot, kā viņu balss var ietekmēt vēlēšanu rezultātu.

Bet tā kā viņu balsis ir redzamas un nav šaubu, ka tās ir viņu balsis, var mierīgi saskaitīt balsis, kas ir šajās aploksnēs.

Tiesa – lai šādi rīkotos, nepieciešams grozīt vai par jaunu interpretēt attiecīgās normas pašvaldību vēlēšanu likumā," sacīja Dravnieks.

KONTEKSTS:

Rīgas vēlēšanu iecirknī Puškina licejā atklātas 419 neapzīmogotas balsošanas aploksnes, kuras nevar ieskaitīt vēlēšanu rezultātos. Savukārt Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā šādas aploksnes bijušas 208. Neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes un tajās esošās vēlēšanu zīmes nolemts atzīt par nederīgām.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) abos gadījumos jau lēmusi lūgt Valsts drošības dienestu veikt lietas apstākļu pārbaudi. Kā skaidroja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa, tikai tiesībsargājošās iestādes var veikt apstākļu noskaidrošanu, liecinieku un iesaistīto personu iztaujāšanu. Viņa gan zināja teikt, ka notikušais neesot ļaunprātība.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti