«Visas pelītes ir labi paēdušas, tāpēc koalīciju nesteidzas izveidot» – cilvēki jauno valdību gaida pacietīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Galds uz trim vai četrām kājām jeb jautājums par politisko spēku skaitu jaunajā koalīcijā nav atrisināts jau teju divas nedēļas. Latvijas Radio galvaspilsētā uzrunātie cilvēki uzskata, ka politiskajiem spēkiem ir jādod laiks un sarunas var vilkties vēl mēnešiem ilgi. 

«Visas pelītes ir labi paēdušas, tāpēc koalīciju nesteidzas izveidot» – cilvēki jauno valdību gaida pacietīgi
00:00 / 03:14
Lejuplādēt

Latvijas Radio uzrunātie cilvēki sacīja:

Arta: „Nu, protams, jo ilgāk tās sarunas rit, jo tas kļūst nogurdinošāk un kaitinošāk.”

Kaspars: „Problēma ir līdzīga tāpat kā ar studentiem, ka studentiem ir nepieciešams darbs, taču viņiem netiek dota iespēja tāpēc, ka viņiem nav pieredzes, lai arī, iespējams, viņi ar šo progresīvo viedokli varbūt, ka būtu jauns un spēcīgs pienesums.”

Letīcija: „Ir „Jaunā Vienotība”, ir Nacionālā apvienība un viņiem ir pretstati, bet „Progresīvajiem” varbūt ir šī vieta valdībā.”

Viola: „Dažādās vērtības ir viens un otrs – jūsu partija? Mēs nevēlamies. Vienkārši tāpēc, ka jūs esat jūs.”

Gvido: „Šobrīd ir tā, ka visas pelītes ir ļoti labi paēdušas un ir tādā zināmā komforta stāvoklī, lai arī ir enerģētiskā krīze un tā tālāk. Tikpat labi var arī vēl līdz jaunajam gadam nevienoties. Tā problēma ir tajā pārprastās savas varas pozīcijā un tagad mēģināt izmanot to varu.”

Anita: „Ja viņi nevar labu rezultātu dabūt uzreiz, tad labāk pagaidīt. Nu, nekas nenotiks, ja viņi divas nedēļas vai mēnesi domās. Notiks, ja viņi neizdomās līdz galam un tad četrus gadus mēs dzīvosim nez kā.”

Latvijas Radio cilvēkiem arī jautāja, kam jānotiek, lai jautājumu atrisinātu? Vai ir jābūt aktīvākai darbībai no prezidenta puses?

Viola: „Manuprāt, prezidents ir mums tāds, kas nespēj kaut kādu aktīvu darbību veikt. Nu, būtu labi, ja iesaistītos, bet tur vajag autoritātei būt.”

Jēkabs: „Tas ir ļoti labs jautājums. Es nevarēšu atbildēt uz šo.”

Arta: „Jānoliek personīgās ambīcijas. Jārunā vairāk par darāmajiem darbiem.”

Gvido: „Prezidents ir izdarījis loģisku soli – ir nominējis to premjera kandidātu, ko viņš ir redzējis kā spēcīgāko. Šobrīd laiks ir Kariņa kunga pusē. Jo ilgāk tas vilksies, jo it kā, no vienas puses, mazāk ir cerību izveidot tādu pilnīgāku to valdību, bet viņu tiešām var izveidot no šīm trim partijām.”

Anita: „Prezidentam domāju, ka nav jābūt [aktīvākam], bet partijām ir jābūt.”

Tāpat Latvijas Radio vaicāja, kādai vajadzētu būt koalīcijai un vai cilvēki saredz kādas konkrētas partijas, kurām ir jābūt koalīcijā?

Kaspars: „Valstiskai, uz valsts vērtībām, uz sabiedrību vērstai. Tādai, kas spēj savā starpā sadarboties. Otrkārt, tādai, kas ir spējīga ienest iekšā kaut kādas jaunas vēsmas, šajā gadījumā progresīvas vērtības – spēcināt zaļo kursu un visādas citas lietas, kas mums iet.”

Anita: „Manuprāt, [koalīcijā] ir jābūt opozīcijai, lai kaut kas mainītos. Visi jau gaida.” 

Arta: „Es domāju, ka nevajadzētu tos „Progresīvos” izslēgt.”

Jēkabs: „Viņai [koalīcijai] noteikti ir jābūt stabilai. Ja runā par to ārpolitikas situāciju, kas varbūt ir primārākā, es laikam novērtētu vairāk ar tādu plašāku koalīciju, bet, ja runā par tiem iekšpolitikas jautājumiem, tad mana paša politisko uzskatu dēļ, kas sakņojas manā ticībā, es laikam novērtētu šaurāku.”

Anonīmi: „Es balsoju par  „[Jauno] Vienotību”, lai viņa arī ir. Man likās stabila.”

Viola: „Nevis kaut ko grābstīties kā [iepriekšējos] četrus gadus, bet tomēr meklēt tādus konkrētus risinājumus.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti