Panorāma

Sāk iezīmēties partiju intereses nākamajā valdībā

Panorāma

Atklāj izstādi "Mammu, es negribu karu!"

Partijas noskaidrojušas jautājumus, par kuriem sakrīt viedokļi

Iespējamās koalīcijas partijas noskaidrojušas jautājumus, par kuriem sakrīt viedokļi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Teicienu "Runas ir garas, darbi īsi" pagaidām var attiecināt uz nākamās valdības veidošanu. Visu šo nedēļu notika sarunas par jauno koalīcijas modeli, bet skaidrības par to vēl aizvien nav. Politiķiem nedēļas laikā izdevies vismaz vienoties par jautājumiem, kuros viedokļi sakrīt.

Par jaunās valdības veidošanu sarunas rit jau otro nedēļu. Sarunu rekordisti šonedēļ bija "Jaunā Vienotība" (JV) un "Apvienotais saraksts" (AS), kas četru stundu garumā diskutējuši par prioritātēm un veicamajiem darbiem. Visbiežāk partijām viedokļi sakrīt par ārējo un iekšējo drošību, enerģētisko neatkarību.

"Tas, ko mēs piedāvājam, iet jau ikdienas sarunās un visām trim partijām kopā, lai nav tikšanās pa vienam, kas pagarina ciklu, kurā varam vienoties," skaidroja AS pārstāvis Edvards Smiltēns. "Ja no Valsts prezidenta puses nekas nemainīsies, turpināsim darbu padziļināti pa darba grupām," piebilda JV pārstāve Evika Siliņa.

Arī Nacionālā apvienība norādīja, ka tai ar JV viedokļi sakrīt, izņemot par ceturtā partnera – "Progresīvo" – aicināšanu valdībā. "Šobrīd būtu ļoti būtiski pieņemt lēmumu, ka virzāmies uz trīs partiju koalīciju un sākt darbu pie valdības deklarācijas," sacīja NA pārstāvis Jānis Dombrava.

"Progresīvie" šonedēļ tikās gan ar JV, gan neformālās sarunās ar AS pārstāvjiem. Vistuvākais skatījums esot ar JV. "Ceru, ka nākamajā nedēļā būs skaidrība, kad varam sēsties pie sarunu gada un runāt par prioritātēm," teica partijas "Progresīvie" pārstāvis Kaspars Briškens.

Pavērsienu sarunu procesam jau pirmdien varētu dot Valsts prezidents, kurš tiksies ar Krišjāni Kariņu, kuru nominējis sākt neformālas sarunas par valdības veidošanu. Partijas cer, ka viņa viedoklim varētu būt liela nozīme, lai sarunas straujāk virzītos uz mērķi sastādīt jauno valdību.

KONTEKSTS:

Pašlaik jaunās koalīcijas veidošanas sarunās, kuras uzsākusi "Jaunā Vienotība", iezīmējies iespējamais koalīcijas kodols, ko veidotu JV, Nacionālā apvienība un AS. JV iestājusies par plašāku koalīciju kopā ar "Progresīvajiem". Līdz šim Nacionālās apvienības un AS attieksme bijusi vairāk noraidoša pret sadarbību ar "Progresīvajiem" ideoloģisko domstarpību dēļ.

14. Saeimas vēlēšanas notika sestdien, 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: JV, Zaļo un Zemnieku savienība, AS, Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti