Ko «Alternative» un Valērijs Petrovs sola Rīgai?
Partija “Alternative” un tās Rīgas mēra amata kandidāts Valērijs Petrovs sola cīņu ar korupciju un īres mājokļus, pabalstus jaunajām māmiņām. Partijas prioritātes, veidojot Rīgas budžetu, būs bērni, ceļi un sociālā drošība.
RNP telpas, iespējams, izmantotas «Saskaņa» priekšvēlēšanu sanāksmei
“Saskaņa”, iespējams, izmantojusi pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) telpas partijas priekšvēlēšanu sapulcei, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esoša informācija. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) norāda, ka partijām izmantot pašvaldību uzņēmumu telpas bez maksas ir aizliegts. Iesaistītie sanāksmi noliedz, tikmēr pats uzņēmums uzsācis dienesta pārbaudi.
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās balsot varēs tikai klātienē Rīgā
Lai pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām informētu vēlētājus par balsošanas kārtību, jau teju divas nedēļas darbojas Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) uzziņu tālrunis. Jautājumi lielākoties ir par iecirkņa maiņu, ko var izdarīt līdz 15. augustam, kā arī par balsošanu ārpus Latvijas, kas šoreiz nav iespējama.
«Re:Check» pēta: Cik izpildāmi ir partiju solījumi pirms Rīgas domes vēlēšanām
Uz Rīgas domi kandidē 15 politiskās partijas. Ar to programmām var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas interneta mājaslapā. Vairākas partijas sola nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus. Dažas noteiktām grupām to atcelšot pavisam, lai gan pašvaldībai tādu tiesību nav. Piemēram, Jaunā konservatīvā partija (JKP) savā piedāvājumā raksta, ka pensionāru mājokļiem vērtībā līdz 100 000 eiro šis nodoklis būs 0 procentu.
Rīgas domes vēlētāji varēs mainīt iecirkni līdz 15.augustam
No 30. jūlija līdz 15. augustam vēlētāji, kuriem ir balsstiesības Rīgas domes vēlēšanās, varēs mainīt savu vēlēšanu iecirkni vai reģistrēties balsošanai domes vēlēšanās, ja vēlētājam Rīgā pieder nekustamais īpašums. Lai gan šoreiz balsot varēs jebkurā iecirknī, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) tomēr mudina iespēju to mainīt, ja plāno balsot ārpus sava iecirkņa.