Briti vēlas Eiropas Savienības pilsoņiem noteikt jaunus ieceļošanas noteikumus Ziemeļīrijā
Lielbritānija gatavojas pieņemt jaunus noteikumus ieceļošanai Ziemeļīrijā. Tie uzliktu par pienākumu Īrijā dzīvojošajiem Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem, kuri nav īri, pieteikties īpašai elektroniskajai ceļošanas atļaujai. Īru politiķu vidū jau valda neapmierinātība ar šādu piedāvājumu. Arī dažādos citos jautājumos ES un Apvienotās Karalistes diskusijas joprojām turpinās, taču uz drīzu progresu sarunās puses necer. 
Britu zvejas kuģa aizturēšana saasina Francijas un Lielbritānijas strīdu
Pēc breksita saasinoties Parīzes un Londonas zvejniecības strīdiem, ceturtdien Francijas ūdeņos aizturēts britu zvejas traleris. Francija ir neapmierināta, ka Lielbritānija noraidījusi licenču izsniegšanu vairākiem desmitiem franču zvejas kuģu un piedraudējusi no nākamās nedēļas pastiprināt muitas kontroles attiecībā uz britu zvejniekiem.
Eiropas Komisija izsaka piedāvājumu britiem Ziemeļīrijas strīda atrisināšanai
Eiropas Komisija piedāvājusi virkni izmaiņu Ziemeļīrijas protokolā, tādējādi cenšoties mazināt saspīlējumu ar Lielbritāniju. Brisele piedāvā Ziemeļīrijā ievērojami samazināt pārbaudes no pārējās Lielbritānijas ievestajām precēm un produktiem, vienlaikus prasot britu pusei izpildīt iepriekš uzņemtās saistības.
ES notikumu TOP3: Energokrīze, «Brexit» sekas un Rietumbalkāni
Šī nedēļa Eiropas Savienībā (ES) iezīmējās ar meklējumiem rast risinājumus saistībā ar energoresursu cenu kāpuma draudošajām problēmām, kā arī būtisks bija samits Slovēnijā. Tikmēr Francijai un Lielbritānijai turpinās nesaskaņas.
Briti prasa pārskatīt Ziemeļīrijas protokolu, bet Francija draud atslēgt elektrību Kanāla salām
Britu valdība ir piedraudējusi atteikties no pēcbreksita vienošanās, kas regulē tirdzniecību ar Ziemeļīriju, ja Eiropas Savienība (ES) nepiekritīs apjomīgām pārmaiņām. Britu breksita lietu ministrs Deivids Frosts ir paziņojis, ka pašreizējā formātā Ziemeļīrijas protokols nav ilgtspējīgs. Eiropas Komisija protokolu mainīt nav gatava. Tikmēr kārtējo reizi saasinājušās arī Apvienotās Karalistes attiecības ar Franciju, kuru daži breksita atbalstītāji uzskata par galveno domstarpību veicinātāju.
Latvija saņems 10 miljonus eiro «Brexit» seku mazināšanai
Eiropas Parlaments (EP) apstiprināja “Brexit” korekcijas rezervi – 5 miljardus eiro, lai mazinātu ekonomisko, sociālo un teritoriālo ietekmi, ko radījusi Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES). Tostarp Latvija šim mērķim saņemts 10 miljonus eiro, informēja EP.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt