Sadaļas Sadaļas
Ziemeļīrijā pēc «Brexit» atkal uzpeld pagātnes konfliktu rēgi
Ziemeļīrijas pilsētu ielās šomēnes atkal bija vērojami nemieri un grautiņi, kas atgādinājuši par seno konfliktu starp Ziemeļīrijas katoļu un protestantu grupējumiem. Konflikts atkal saasinājies pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības, jo nācies domāt, kā novērst stingras robežkontroles atjaunošanu starp Ziemeļīriju un Īriju.
Talantīgai akordeonistei pietrūkst naudas sapņa īstenošanai; vai valstij jāpalīdz?
Jaunā akordeoniste Alise Siliņa no Cēsīm ir mūziķe, kuru savu studentu rindās grib redzēt arī Karaliskā Mūzikas akadēmija Londonā. Prestižā augstskola  Alisei piešķīrusi pat 7000 mārciņu lielu stipendiju, taču izmaiņas Latvijas valdības īstenotajā studentu kreditēšanas politikā liedz talantīgajai jaunietei saņemt valsts atbalstu, lai spētu segt ''Brexit'' rezultātā  dubultoto mācību maksu. Kamēr izglītības procesa eksperti norāda, ka valstij būtu jāatbalsta talantīgie un spējīgie jaunieši, Izglītības un zinātnes ministrija atbalsta organizēšanu studijām ārzemēs uzskata par nelietderīgu līdzekļu tērēšanu.

Īsumā
Bailēs no tukšiem plauktiem briti varētu atlikt muitas pārbaudes ES precēm
Lielbritānijas valdība apsver uz ilgāku laiku atvieglot muitas kontroli pārtikas precēm, zālēm un citām svarīgu preču kategorijām, kas nāk no Eiropas Savienības. Šāds solis varētu tikt sperts, jo amatpersonas Londonā baidās, ka pilnvērtīgas muitas pārbaudes var radīt būtisku kavēšanos un novest pie jūtama pārtikas trūkuma lielveikalos.
Latviešu biznesa pērļu zvejniece Anglijā Edīte Brauela
Anglijas latvietei Edītei Brauelai (Browell) vislielāko prieku sniedz iespēja dzirdēt tautiešu biznesa veiksmes stāstus ārzemēs. Šobrīd latviešu uzņēmēju sadarbība ir tik aktīva kā nekad iepriekš, un Edīte Brauela, kas vada Lielbritānijas latviešu uzņēmēju klubu un ir arī citās organizācijās, tam saredz milzīgu perspektīvu un iespējas: „Kad latvieši sadarbojas, tad notiek lielas un brīnumainas lietas!“
«Brexit» un šķēršļi tirdzniecībai saasina situāciju Ziemeļīrijā
Lai gan daudziem britiem šķita, ka pēc “Brexit” visas problēmas būs atrisinātas, tomēr Eiropas Savienības un Lielbritānijas attiecībās iestājusies jauna krīze. Brisele brīdinājusi Lielbritāniju, ka tā pārkāpj savas starptautiskās saistības, veicot vienpusējus pasākumus, lai atvieglotu “Brexit” ietekmi uz Ziemeļīrijas uzņēmumiem.
Pēc «Brexit» sarežģītāka arī dzīvnieku ceļošana
Lielbritānijas mājdzīvnieku īpašnieki, kuri vēlas apmeklēt Eiropas Savienību (ES), sāk apjaust ceļošanas papildu sarežģījumus. Kopš "Brexit" pārejas perioda beigām Lielbritānijā izsniegtās mājdzīvnieku pases vairs nav derīgas, un tagad īpašniekiem katru reizi, kad viņi ceļo kopā ar savu mājdzīvnieku, ir jāsaņem dzīvnieku veselības sertifikāts. Tas ceļošanu būtiski apgrūtina.
Ziņojums: Skotijai neatkarība izmaksātu līdz trīs reizēm dārgāk nekā «Brexit»
Apvienotās Karalistes pamešana Skotijai izmaksātu divas līdz trīs reizes dārgāk nekā "Brexit". Tas secināts Londonas Ekonomikas skolas Ekonomiskās veiktspējas centra pētījumā. Secināts, ka ar iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) saistītie tirdzniecības ieguvumi Skotijai nebūs pietiekami, lai pamatotu izmaksas, kas rastos, izstājoties no Apvienotās Karalistes. Pētījums publicēts laikā, kad Skotijas Nacionālā partija atjaunojusi centienus sarīkot vēl vienu neatkarības referendumu.
Breksita sekas: Lielbritānija vairs nebūs «Erasmus+» programmā; studiju galamērķis kļūs dārgāks
Lielbritānija vairs nepiedalīsies studentu mobilitātes programmā “Erasmus+”. Visvairāk uz Lielbritāniju un no šīs valsts devušies studenti, lai mācītos uzņēmējdarbības, mākslas vai veselības aprūpes studiju programmās. Latvijas studentiem tas gan nav bijis populārākais galamērķis. Arī ārpus “Erasmus” programmas studentiem arvien ir iespējas doties uz Lielbritāniju, taču mobilitāte būs sarežģītāka.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt