Sadaļas Sadaļas
ES notikumu Top3: Līgums ar Lielbritāniju, «Covid sertifikāts» un migrācijas stratēģija
Pēc tam, kad pagājušajā piektdienā Eiropas Komisija izlēma vērsties tiesā pret vakcīnu ražotāju “AstraZeneca” par vakcīnu piegādes saistību neizpildīšanu, tā vien liekas, ka vakcinēšanas jautājums Eiropas dzīvē nedaudz aizgāja otrajā plānā. Galu galā bloka līderi varēja lepoties, ka ar konkurējošo kompāniju “Pfizer” un tās piegādēm vismaz viss ir kārtībā un dalībvalstīm nav pamata satraukumam. Bet šis nedēļas notikumu TOP3 ir par Eiropas Savienības  (ES) un Apvienotās Karalistes tirdzniecības līgumu, zaļo digitālo sertifikātu un arī jauno migrācijas stratēģiju.
EP deputāti spriež par tirdzniecības līgumu ar Lielbritāniju
Eiropas Parlamentā (EP) notiek balsojums par tirdzniecības līgumu ar Lielbritāniju. Tas lielā mērā noteiks turpmākās attiecības starp Eiropas Savienību (ES) un Apvienoto Karalisti. Ar šo balsojumu tiks pielikts punkts garam Lielbritānijas izstāšanās procesam. Balsojuma iznākums būs zināms trešdien, bet var sagaidīt, ka vairums deputātu balsos „par”.
Pētījums: pēc breksita no Londonas aizplūdis vairāk nekā triljons mārciņu
Vairāki simti uzņēmumu, kas darbojas Lielbritānijas banku un finanšu nozarē, ir pārvietojuši daļu sava biznesa, pārvietojuši personālu vai izveidojuši jaunas struktūras Eiropas Savienībā. Naudas apjoma ziņā tas nozīmē, ka no Londonas – viena no pasaulē lielākajiem finanšu centriem – aizplūdis aptuveni triljons mārciņu (1,15 triljoni eiro).
Eiropas TOP3: Kriminālā stratēģija, ES un britu tirdzniecība un papildu vakcīnas
Šonedēļ divas Eiropas Parlamenta (EP) komitejas apstiprināja Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas pušu tirdzniecības līgumu. Tikmēr Eiropas Komisija (EK) nāca klajā ar jaunu stratēģiju organizētās noziedzības apkarošanai. Savukārt nedienu dēļ ar „AstraZeneca” un „Johnson & Johnson” izstrādātajām vakcīnām, EK lēmusi koncentrēties uz „Pfizer un BioNTech” izstrādātajām vakcīnām, plānojot iegādāties vēl 1,8 miljardus devu.
Ziemeļīrijā pēc «Brexit» atkal uzpeld pagātnes konfliktu rēgi
Ziemeļīrijas pilsētu ielās šomēnes atkal bija vērojami nemieri un grautiņi, kas atgādinājuši par seno konfliktu starp Ziemeļīrijas katoļu un protestantu grupējumiem. Konflikts atkal saasinājies pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības, jo nācies domāt, kā novērst stingras robežkontroles atjaunošanu starp Ziemeļīriju un Īriju.
Talantīgai akordeonistei pietrūkst naudas sapņa īstenošanai; vai valstij jāpalīdz?
Jaunā akordeoniste Alise Siliņa no Cēsīm ir mūziķe, kuru savu studentu rindās grib redzēt arī Karaliskā Mūzikas akadēmija Londonā. Prestižā augstskola  Alisei piešķīrusi pat 7000 mārciņu lielu stipendiju, taču izmaiņas Latvijas valdības īstenotajā studentu kreditēšanas politikā liedz talantīgajai jaunietei saņemt valsts atbalstu, lai spētu segt ''Brexit'' rezultātā  dubultoto mācību maksu. Kamēr izglītības procesa eksperti norāda, ka valstij būtu jāatbalsta talantīgie un spējīgie jaunieši, Izglītības un zinātnes ministrija atbalsta organizēšanu studijām ārzemēs uzskata par nelietderīgu līdzekļu tērēšanu.

Īsumā
Bailēs no tukšiem plauktiem briti varētu atlikt muitas pārbaudes ES precēm
Lielbritānijas valdība apsver uz ilgāku laiku atvieglot muitas kontroli pārtikas precēm, zālēm un citām svarīgu preču kategorijām, kas nāk no Eiropas Savienības. Šāds solis varētu tikt sperts, jo amatpersonas Londonā baidās, ka pilnvērtīgas muitas pārbaudes var radīt būtisku kavēšanos un novest pie jūtama pārtikas trūkuma lielveikalos.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt