Lielbritānijai būs uz sadarbību vērstas attiecības ar ES. Intervija ar britu vēstnieku Latvijā
Lielbritānijas valdība publicējusi savu plānu gaidāmajām tirdzniecības sarunām ar Eiropas Savienību ES). Pirmās reakcijas lika komentētājiem izteikt pieņēmumus, ka britu valdība faktiski jau tagad ir sākusi gatavoties 31. decembrim, kad "Brexit" pārejas periods būs jāizbeidz bez vienošanās ar Eiropas Savienību. Lai arī abas puses atzīst, ka sarunas nebūs vieglas, valda piesardzīgs optimisms par to, ka gala vienošanos joprojām ir iespējams panākt. Lai skaidrotu Lielbritānijas pozīciju pirms tirdzniecības sarunu uzsākšanas, Latvijas Radio uz sarunu aicināja Apvienotās Karalistes vēstnieku Latvijā Kītu Šenonu.
Lielbritānija draud ar iespējamu tirdzniecības sarunu pārtraukšanu ar ES
Lielbritānijas valdība šodien brīdināja, ka gaidāmajās sarunās par turpmākajām tirdzniecības attiecībām ar Eiropas Savienību (ES) tā negrasās ievērot bloka noteikumus. Tāpat Lielbritānija brīdinājusi, ka pārtrauks šīs sarunas jūnijā, ja līdz tam laikam nebūs panākts kompromiss. Briti savu sarunu mandātu izklāstījuši divas dienas pēc tam, kad bloka nostādnes gaidāmajām tirdzniecības sarunām apstiprināja Eiropas Savienības dalībvalstu ministri.
«Pasaules panorāmas» TOP4 notikumi ārzemēs šonedēļ
Ķīnas varas iestādes trešdien nāks klajā ar jaunāko informāciju par koronavīrusa izplatību; Spānijas premjerministrs pirmo reizi pēc ilgstošajiem protestiem tiksies ar Katalonijas reģiona līderi; aprit pieci gadi, kopš Maskavā tika nošauts Kremļa opozicionārs Boriss Ņemcovs; Lielbritānija publiskos savu versiju sarunu mandātam ar Eiropas Savienību (ES) par tālākajām tirdzniecības attiecībām. Šos un citus notikumus kā aktualitātes šonedēļ prognozē "Pasaules panorāma".
Lielbritānijā dzīvojošie tautieši dažādi uztver topošo migrācijas sistēmu
Apvienotajā Karalistē gatavojas dzīvei pēc “Brexit'', un viena no tās daļām – jauna, uz punktiem balstīta imigrācijas sistēma. Tā sola stingrus nosacījumus, lai valstī varētu iebraukt tikai kvalificēts un labi apmaksāts darbaspēks. Lielbritānijā dzīvojošie  tautieši jauno sistēmu uztver dažādi – vieni nemaz nav nokārtojuši rezidenta statusu, citi kritizē britu valdības ekonomiskos plānus.  
ES pozīcija sarunās ar Londonu: Ciešas attiecības un godīga konkurence
Eiropas Savienība (ES) vēlas saglabāt ciešas attiecības ar Lielbritāniju, bet nevar pieļaut negodīgu konkurenci - šis princips spēlēs būtisku lomu gaidāmajās tirdzniecības sarunās ar Apvienoto Karalisti. Eiropas Savienības valstu ministri otrdien, 25. februārī, apstiprināja bloka pozīciju šajās sarunās, kas oficiāli sāksies nākamnedēļ.
Seniori kūtri piesakās jaunajam rezidenta statusam Lielbritānijā
Britu valdība šonedēļ paziņoja, ka turpmāk Lielbritānijas durvis būs atvērtas tikai augsti kvalificētiem darbiniekiem. Vienīgā iespēja palikt valstī legāli ir reģistrēties jaunajam pastāvīgā rezidenta statusam, ko stingrie imigrācijas noteikumi neietekmēs. Statistika liecina, ka patlaban viskūtrāk piesakās seniori. 
Lielbritānijas pilsoņi atgūs savas zilās pases, drukātas ES
No marta Lielbritānijas valdība sāks izsniegt saviem pilsoņiem jauna parauga pases. Tās būs tumši zilas, nevis sarkanas kā Eiropas Savienības valstīs. Atgriešanās pie tumši zilās pasu krāsas bija viens no "Brexit" atbalstītāju emocionāliem saukļiem pirms referenduma par izstāšanos no bloka. Tomēr izrādās, ka jaunās britu pases tiks drukātas Polijā.
Lielbritānija mainīs imigrācijas sistēmu - neizsniegs vīzas mazkvalificētiem strādniekiem
Lielbritānija vairs neizsniegs vīzas mazkvalificētiem strādniekiem, liecina britu valdības trešdien, 19. februārī, publicētie plāni par jaunu imigrācijas sistēmu. Tā nosaka prioritāti augsti kvalificētam darbaspēkam un izbeidz cilvēku brīvu kustību. Valdība aicina uzņēmumus nepaļauties uz lētu darbaspēku no Eiropas un ieguldīt līdzekļus automatizācijā.