ES notikumu TOP: Cīņa ar Covid-19 krīzi un sarunas ar Londonu
Eiropas Savienībā (ES) joprojām meklē veidus, kā veiksmīgāk cīnīties ar koronavīrusa izplatību. Lai arī cīņā ar pašu vīrusu Eiropas Savienībai tomēr nedaudz ir nācies palikt otrajā plānā, dalībvalstīm pašām uzņemoties iniciatīvu, Eiropas Komisija tagad vēlas uzņemties vadošo lomu Eiropas ekonomikas atveseļošanā pēc krīzes beigām.
Atsākas sarunas par attiecībām pēc «Brexit»
Lai gan Covid-19 krīze ir pilnībā mainījusi politiķu ikdienu, darbs turpinās arī šajos apstākļos. Pirmdien, 20. aprīlī, sākās “Brexit” sarunu otrā kārta, kas ilgs līdz nedēļas beigām. Tiesa gan, ne klātienē, bet videokonferences režīmā. Izskan bažas, ka sarunas neizdosies pabeigt laikā un tad gaidāms nekontrolētais “Brexit”.
ES pārstrādā darba prioritātes koronavīrusa krīzes laikā
Eiropas Komisija (EK) ir spiesta pārstrādāt savu darba programmu 2020. gadam, jo koronavīrusa krīze Eiropā un pasaulē ir ieviesusi nopietnas izmaiņas. Citstarp EK gatavojas piebremzēt vai atlikt uz vēlāku laiku vairākas iniciatīvas, kas saistītas ar Eiropas Zaļo kursu. Tāpat arvien biežāk izskan bažas par to, kādu ietekmi koronavīrusa krīze atstās uz Eiropas Savienības sarunām ar Lielbritāniju par turpmākajām attiecībām pēc “Brexit”.
Covid-19 krīze palēnina sarunas par attiecībām pēc «Brexit»
Covid-19 izraisītā krīze iedragājusi sarunas starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību par attiecībām pēc “Brexit”. Nākotnes attiecību sarunu termiņš jau tā tika uzskatīts par pārlieku īsu, bet globālās pandēmijas dēļ sarunu pabeigšana laikā kļūst gandrīz neiespējama. Lai gan nākamnedēļ beidzot varētu notikt nākamais sarunu raunds virtuālajā telpā, tomēr daudz laika jau ticis zaudēts.
Lielbritānija un ES atceļ tirdzniecības sarunu nākamo kārtu
Trešdien, 18. martā, bija jānotiek nākamajai Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas pārstāvju sarunu kārtai par abu pušu turpmākajām tirdzniecības attiecībām pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības. Koronavīrusa uzliesmojuma dēļ puses ir izlēmušas sarunas atlikt uz vēlāku laiku.