ES un Lielbritānija uzsāk intensīvas «Brexit» sarunas piecu nedēļu garumā
Eiropas Savienība (ES) un Lielbritānija pirmdien, 29.jūnijā, uzsāk intensīvas "Brexit" sarunas piecu nedēļu garumā. Lai gan abas puses vēlas pēc iespējas ātrāk panākt vienošanos par attiecībām pēc "Brexit", līdz šim progress nav bijis liels. Pastāv arī bažas, ka Lielbritānijas pievērstā uzmanība sarunām varētu mazināties, jo britu sarunvedis Deivids Frosts pildīs arī premjerministra Borisa Džonsona nacionālās drošības padomnieka pienākumus.
ES līderi ar Džonsonu apspriedīs situāciju pēcbreksita sarunās
Eiropas Savienības līderi 15. jūnijā ar Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu apspriedīs situāciju sarunās par abu pušu attiecībām pēc breksita. Šajās sarunās pēc četrām kārtām joprojām nav panākti vērā ņemami rezultāti, tomēr Lielbritānija pagājušajā nedēļā oficiāli noraidīja iespēju pagarināt pārejas periodu pēc izstāšanās no Eiropas Savienības.
Eiropas notikumu TOP3: robežu atvēršana, «Brexit» un cīņa ar dezinformāciju
Lai arī šīs nedēļas sākumā vairākas Eiropas Savienības dalībvalstis apšaubīja bloka gatavību dažādām krīzēm, aicinot izstrādāt kopēju Eiropas līmeņa pieeju šādu sarežģītu situāciju risināšanai, bloka dalībvalstis sāk atgūties no vairāku mēnešu ilgās pandēmijas. Tādējādi šīs nedēļas galvenie notikumi ir gaidāmā robežu atvēršanu Eiropā, cīņa ar dezinformāciju un nekur nezūdošais "Brexit".
Eiropas notikumu TOP3: robežu atvēršana, «Brexit» sarunas un minimālā alga
Pamazām un pakāpeniski arī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis sāk atvērties pēc koronavīrusa radītās krīzes ieviestajos ierobežojumos pavadītajiem mēnešiem. Dažviet tiek atsākta pasažieru satiksme pār robežām, dažviet daudzmaz normālā režīmā atsāk darboties restorāni, bet dažviet pat tiek atļautas kāzas ar viesiem. Tas viss domāts, lai pēc iespējas ātrāk panāktu Eiropas ekonomikas normālu funkcionēšanu. Taču arī šajā situācijā ne visi ir apmierināti.
Kamingsa skandāla dēļ Lielbritānijas valdībā atkāpies sekretāra vietnieks
Saistībā ar Lielbritānijas premjerministra tuvākā padomnieka Dominika Kamingsa izraisīto skandālu par atkāpšanos no amata valdībā šodien paziņojis valsts sekretāra vietnieks Duglass Ross. Sagaidāms, ka šis pavērsiens vēl vairāk palielinās spiedienu uz Kamingsu, kurš martā pārkāpis pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus, bet savu rīcību nenožēlo. Lielbritānijā ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 46 000, bet vīrusa izplatība Lielbritānijā sarūk.
Lielbritānija nāk klajā ar jauno muitas tarifu režīmu
Apvienotā Karaliste otrdien ir paziņojusi savu jauno pēcbreksita tarifu režīmu, kas nākotnē aizvietos Eiropas Savienības (ES) kopējo muitas tarifu. Jaunā sistēma attieksies uz trešajām valstīm, ar kurām Lielbritānija nebūs noslēgusi brīvās tirdzniecības līgumus. Pagaidām šāda līguma Lielbritānijai nav arī ar ES un, kā paziņojusi britu valdība, nebūs līdz brīdim, kamēr ES nekļūs elastīgāka.