Reportāža no pagasta ar zemāko Covid-19 vakcinācijas aptveri Latvijā – kāpēc Kantiniekos nepotējas?
Latgale ir tas Latvijas reģions, kur pret Covid-19 potējas visgausāk. Tieši tādēļ šovakar un turpmākos divus vakarus Latvijas Televīzija dosies uz novadiem un pagastiem, kuros dzīvojošie cilvēki izvēlas nepotēties pret Covid-19. Vai gluži pretēji – izvirzījušies vadībā ar neredzēti augstu vakcinācijas aptveri. Pirmais stāsts ir no Rēzeknes novada Kantiniekiem. Centrālās statistikas pārvaldes kartē šis pagasts atzīmēta kā vieta, kur vakcinējušies tikai 10% iedzīvotāju. Tas ir zemākais rādītājs visā valstī.
Arī skolotāju vidū novērojama izdegšana; tā skolās jau esot ikdiena
Attālinātās mācības pandēmijas dēļ, vecāku un skolēnu uzvedība, milzīgā slodze – šie iemesli liek daļai skolotāju tomēr izlemt pamest darbu. Un galvenais iegansts nav arī atalgojums. Gluži vienkārši šādu darba apjomu un psiholoģisko spiedienu pedagogi vairs nespēj izturēt.
«Māsas nāve padarīja mani par vakcīnu apšaubītāju» – «Atvērtie faili» pēta Covid-19 vakcīnu kaitīgumu
Latvijā nav neviena oficiāli apstiprināta gadījuma, kad cilvēks būtu nomiris no Covid-19 vakcīnas. Taču sabiedrībā dzirdēti vairāki stāsti par paziņām, kas pazīst cilvēkus, kuru nāvē vainojama Covid-19 vakcīna. Latvijas Radio (LR) raidījums “Atvērtie faili” skaidroja, kāds pamats ir šīm runām un vai oficiālās iestādes tiešām slēpj informāciju par vakcīnu kaitīgumu; arī par to,  kā Latvijā pārbauda, vai cilvēks miris no Covid-19 vakcīnas un vai šajā izmeklēšanā var nonākt pie patiesa secinājuma.
Darba devējiem ar savu darbinieku Covid-19 sertifikātu datu uzglabāšanu jābūt piesardzīgiem
Lai gan darba devējam ir tiesības darbiniekam lūgt uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, tomēr darba devējiem ir jābūt piesardzīgiem ar šīs informācijas izmantošanu vai uzglabāšanu. Gan Valsts darba inspekcija, gan Datu valsts inspekcija saņem ne mazums jautājumu no darbiniekiem un darba devējiem par viņu tiesībām, pienākumiem un personas datu aizsardzību. Latvijas Radio skaidroja, vai un kā darba devējs drīkst jautāt darbiniekam uzrādīt Covid-19 sertifikātu un kā pareizi uzglabāt iegūtos datus.
Skaitļi un fakti: Nevienlīdzība pandēmijas dēļ var augt ne tikai sabiedrībā, bet arī valstu vidū
Pasaulē arvien lielākas kļūst bažas par to, ka pandēmijas laiks daudzviet var būt audzējis nevienlīdzību sabiedrībā, jo lielāko darba ienākumu kritumu ir piedzīvojuši tieši trūcīgākie iedzīvotāji, taču bagāto slāni pandēmijas izraisītā krīze vairs īpaši neskar. Tomēr nevienlīdzīga atgūšanās pēc pandēmijas pārvarēšanas var būt vērojama ne tikai sabiedrībā, bet arī starp valstīm, jo visām nebūt neizdosies tikt no pandēmijas izsistās bedres ārā vienlīdz sekmīgi.
Septembris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt