Vismaz 80% darbinieku pret Covid-19 vakcinējušies divās trešdaļās Rīgas skolu

179 Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs vismaz 80% darbinieku ir ar vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātiem. Šīs iestādes varēs saņemt papildu finansiālu atbalstu no Rīgas pašvaldības, informēja Rīgas domē.

Kopumā vairākus mēnešus ilgušajā kampaņā noteiktos vakcinācijas rādītājus ir sasniegušas nepilnas divas trešdaļas jeb 65% Rīgas pašvaldības izglītības iestādes: 90 skolas (87%), 69 bērnudārzi (47%), deviņas mūzikas un mākslas skolas (100%), seši interešu izglītības centri (75%) un piecas sporta skolas (50%).

Iestādes, kur vismaz 80% darbinieku ir Covid-19 vakcinācijas sertifikāti vai sertifikāti par Covid-19 izslimošanas faktu, saņems Rīgas pašvaldības finansējumu 5000 eiro, 7500 eiro vai 10 000 eiro apmērā atkarībā no darbinieku skaita iestādē. Šim papildu atbalstam izglītības iestādes varēja pieteikties līdz 15. septembrim.

"No izglītības iestādēm saņemtie dati apliecina, ka Rīgas dome rīkojusies pareizi, paredzot papildu finansiālu atbalstu izglītības iestādēm ar labvēlīgiem vakcinācijas rādītājiem, turklāt to vadītāji ir bijuši atbildīgi un atsaukušies aicinājumam veicināt vakcināciju savās iestādēs. Tās ir labas ziņas Rīgas bērniem – skolēniem un pirmsskolu audzēkņiem!

Paldies visiem, kuri jau ir vakcinējušies, un aicinu sekot labākajiem piemēriem – mums ir skolas un pirmsskolas, kur vakcinācijas vai pārslimošanas Covid-19 sertifikāti ir jau 100% darbinieku.

Tas ir mērķis, uz ko jātiecas visās iestādēs, jo mācības klātienē ir svarīgas mums visiem – pedagogiem, bērniem un vecākiem!" uzsvēra Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Attīstībai/Par!").

Rīgas domes priekšsēdētāja pateicības raksti tuvākajā laikā tiks nosūtīti visām tām galvaspilsētas izglītības iestādēm, kas iesniegušas apliecinājumus par vismaz 80% vakcinētiem darbiniekiem, tādējādi rīkojoties sociāli aktīvi un atbildīgi. Savukārt Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments plāno turpināt darbu ar tām izglītības iestādēm, kas nav iesniegto pieteikumu sarakstā, lai skaidrotu, kāds informatīvs atbalsts būtu nepieciešams vakcinēšanās datu uzlabošanai.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.Viktors Demidovs

Iestādes, kuras sasniedza noteikto līmeni, saņems papildu finansējumu. "Tā bija iespaidīga summa, tas ir 1,7 miljoni eiro, ko piešķīra šim procesam. Un, atkarībā no iestādē strādājošo skaita, tas ir 5000 eiro, ja iestādē darbinieku ir līdz simt. Savukārt, ja ir vairāk par simt, tad ir 7500 eiro. Ja iestādē darbinieku ir vairāk par 200, tad iestāde dabū 10 000 eiro lielu finansējumu. Aprunājoties ar iestāžu vadītājiem, ir visdažādākie veidi, kā viņi šo finansējumu tērēs. Dzirdējām, ka tās būs labiekārtotas telpas skolotājiem, kas motivē labi justies pedagogiem. Tie ir dažādi teritorijas labiekārtošanas darbi. Ir arī materiālais stimuls, tā kā tieši piemaksa," pastāstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt