Mirusi ar Covid-19 inficētā 19 gadus vecā māmiņa
Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā mirusi 19 gadus vecā māmiņa, kura bija inficējusies ar Covid-19, sieviete pret vīrusu nebija vakcinējusies, ziņo Latvijas Televīzijas Ziņu dienests. 
Attālināto mācību robi – Annas dēla skaudrā pieredze ar 10 nesekmīgiem priekšmetiem
Jaunais mācību gads nule sācies, taču jau trešdaļa skolu atkal pārgājušas uz mācībām attālināti. Pagaidām tas ir uz neilgu laiku, tomēr iepriekšējā mācību gada pieredze liecina, ka skolas var nākties aizvērt arī uz visu mācību gadu. Pērn piedzīvotais arī apliecina, ka mācības attālināti nenāk par labu nedz skolēnu zināšanām, nedz viņu psiholoģiskajai veselībai. Latvijas Televīzija kopā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistiskas centru "Re:Baltica" skaidroja, kādus robus atstājis attālinātais mācību gads. Šoreiz stāsts par mammu Annu, kuras dēlam mācības attālināti sagādāja neparedzētas grūtības.
89% ar Covid-19 saslimušo skolu darbinieku nebija vakcinēti
Līdz pagājušajai piektdienai atklāti 84 gadījumi, kad ar koronavīrusu inficējies mācību iestādes personāls – gan pedagogi, gan tehniskie darbinieki, un 75 darbinieki jeb 89% nebija pilnībā vakcinēti pret Covid-19, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
Vāc parakstus, lai nevakcinētie maksātu par Covid-19 ārstēšanu
Plašas diskusijas sociālo tīklu vietnēs raisījusi parakstu vākšanas iniciatīva, kas paredz neattaisnoti pret Covid-19 nevakcinētajiem pašiem segt ārstēšanas izdevumus. Atbalstot šo iniciatīvu, savākti vairāki tūkstoši parakstu. Taču publisku "nē" šādai idejai izteikuši vairāki mediķi. Arī Veselības ministrijā (VM) norādīja, ka šāds jautājums pat netiek apspriests.
Saņemtas aptuveni 10 sūdzības par attālināto mācību procesu
Informācija par karantīnā aizsūtītiem skolēniem, pedagogiem un veselām klašu grupām mainās ik pa stundām, apliecina lielo pilsētu izglītības pārvaldēs. Visvairāk Covid-19 skāris Rīgu, kur arī atrodas visvairāk skolu un skolēnu. Taču situācija nav viegla arī citās pilsētās. Vairākiem tūkstošiem skolēnu pašlaik mācoties attālināti, Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) saņēmis aptuveni desmit vecāku sūdzības un iesniegumus par nekvalitatīvu mācību procesa nodrošināšanu.
Individuālie Covid-19 testi skolēniem – izturības pārbaude vecākiem
Šajā mācību gadā visiem skolēniem, kuri nav vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19, skolās regulāri tiek veikti siekalu testi. Negatīvs testa rezultāts nepieciešams arī tad, ja bērns nav bijis mācību iestādē testēšanas dienā. Atgriešanās skolā gan dažkārt izvēršoties par izturības pārbaudi vecākiem, jo nav vienota, skaidri aprakstīta mehānisma, kur un kā pieteikties individuālo testu veikšanai.
Septembris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt