Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

ASV apstiprina ekonomikas stimulēšanas plānu

Dienas ziņas

Pašizolācija viesnīcās

Ierobežojumu pārkāpumi

Ziemassvētku brīvdienās 335 administratīvie procesi par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu

Svētku laikā no 24. decembra līdz 27. decembrim par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu kopumā uzsākti 335 administratīvā pārkāpuma procesi, informēja Valsts policija.
  • Visvairāk jeb 188 administratīvā pārkāpuma procesi ir par pulcēšanos un piedalīšanos privātos pasākumos,
  • 85 procesi par “covidpass.lv” anketas neaizpildīšanu,
  • 46 administratīvie procesi par mutes un deguna aizsega nelietošanu,
  • astoņi par pašizolācijas neievērošanu,
  • astoņi administratīvā pārkāpuma procesi par citiem gadījumiem, piemēram, neatļauto preču tirdzniecību.

Tāpat vairākos gadījumos doti arī preventīvi norādījumi.

Piemēram, 24.decembrī policija saņēma informāciju, ka kādā Rīgas centra viesnīcā tiek rīkots pasākums un fotosesija. Arī par šo gadījumu uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Savukārt svētdien, 27. decembrī, policija saņēma informāciju, ka Jaunpiebalgā kādā dzīvoklī skaļi trokšņo. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklī atradās vairākas personas no dažādām mājsaimniecībām un kopīgi tika lietots alkohols. Kopumā šīm personām piemērots naudas sods 800 eiro apmērā.

Tāpat Ziemassvētku laikā pastiprināti tika nodrošināta satiksmes uzraudzība gan uz maģistrālajiem, gan vietējās nozīmes ceļiem. Policijas darbinieki uzraudzīja, vai transportlīdzekļu vadītāji nav sēdušies pie stūres reibumā, vai tiek ievērots atļautais braukšanas ātrums, kā arī tika pievērsta uzmanība mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem.

Valsts policija norādīja – ir bijis daudz zvanu no kaimiņiem, kas ziņojuši par ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpējiem.

“Cilvēki jau redz, kas apkārt notiek. Skaidrs, ka šo gadījumu skaits noteikti ir lielāks, jo liela daļa šo lietvedība ir uzsākta, arī pamatojoties uz iedzīvotāju zvaniem. Protams, arī policija veic preventīvā šīs pārbaudes dažādos šajos objektos. Izklaides vietās, kurām jābūt ciet, tai skaitā arī veicot patrulēšanu savā maršrutā un redzot kādus aizdomīgas aktivitātes,” LTV pastāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Vairākos gadījumos policija piemērojusi sodus, kas pārsniedz tūkstoš eiro. Lielie sodi gan tiekot piemēroti apzinātiem pārkāpējiem, kas noteikumus ignorē atkārtoti. Pārējiem pārkāpējiem pārsvarā no 10 līdz 50 eiro sodi. Bargāki soda arī uzņēmējiem, kas organizē pasākumus. Tos policija sola arī vairāk uzraudzīt gadu mijas naktī.

Rīgas pašvaldības policija lielāko sodu – 750 eiro svētku laikā piemērojusi kādam 29 gadus vecam vīrietim, kurš vēlējies iekļūt bijušās draudzenes dzīvoklī un apzināti staigājis apkārt laikā, kad bija jāizolējas no sabiedrības. Policista ķermeņa kamera nofilmējusi, kā vīrietis tīšuprāt pūš policista virzienā.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Attīstībai/Par") noradīja – pašvaldības policisti pašlaik saņem piemaksas par darbu pandēmijas apstākļos, kā arī ir apdrošināti pret likumpārkāpēju uzbrukumiem. Lai gan šis incidents izpelnījies plašu rezonansi, Rīgas mērs pauda, ka rīdzinieki lielākoties ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus ievēro.

"Jāsaka, ka cilvēki arī paši daudz atbildīgāki. Šobrīd novērojumi rāda, ka vismaz 90% cilvēku maskās. Tā kā objekts strādās visas dienas, taču
 Vecgada vakarā mēs tomēr domājam ierobežot," sacīja Staķis. Jaungada naktī gaismas instalāciju apgaismojums darbosies līdz plkst.18. Un īpaši šajā naktī policija pārbaudīs, vai netiek rīkotas plašas svinības.

Svētku laikā lielas drūzmēšanās dēļ nācās ierobežot Rīgā izgaismotos gaismas objektus parkos un takās. Pašlaik periodiski tik atskaņoti gan aicinājumi ievērot distanci, gan mazināta gaismas intensitāte, ja cilvēku kļūst vairāk.

Tāpat Rīgas pašvaldības policijai lielākās raizes sagādājuši nepilngadīgie, kas pulcējušies lielos baros.

Tāpat šajos svētkos valstī reģistrēti 286 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 25 cilvēki. Kopumā šajā laika periodā pieņemti 1365 administratīvo pārkāpumu lēmumi, tajā skaitā 478 par ātruma pārsniegšanu.

Svētku laikā pie transportlīdzekļu stūres reibumā bija sēdušies 52 šoferi. Visvairāk autovadītāji reibumā tika konstatēti Rīgas reģionā, no tiem lielākā daļa pie stūres sēdušies vairāk nekā 1,5 promiļu reibumā. Par agresīvo braukšanu svētkos uz ceļiem tika noformēti 48 administratīvo pārkāpumu lēmumi, gandrīz vairāk nekā puse – 27 tieši Rīgas reģionā.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un rūpēties ne tikai par savu, bet arī apkārtējo veselību un dzīvību. Tāpat aicina gaidāmo gadumiju sagaidīt atbildīgi, jo tikai mums visiem kopā ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus var izdoties apturēt slimības izplatību, norādījusi policija.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim, bet 17. decembrī valdība apstiprināja papildu ierobežojumus rīkojumā Covid-19 izplatības mazināšanai, aicinot cilvēkus svētkos ievērot klusuma periodu. Tostarp noteikti papildu ierobežojumi tirdzniecībai. Ierobežoti arī klātienes pakalpojumi, kā arī par vienu nedēļu pagarināts skolēnu Ziemassvētku brīvlaiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt