Valdība par vienu nedēļu pagarina skolēnu brīvlaiku 1.–6. klasēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Lai mazinātu Covid-19 izplatību, 1. līdz 6. klasēm Ziemassvētku brīvlaiku pagarinās par vienu nedēļu janvārī, ceturtdien, 17. decembrī nolēma valdība.

Ceturtdien Ministru kabinets paziņoja par skolēnu brīvlaika pagarināšanu par vienu nedēļu 1. līdz 6. klašu skolēniem. Ziemassvētku brīvlaiks pagarināts līdz 8.janvārim. Tāpat valdība pieņēma citus drošības pasākumus Covid-19 izplatības mazināšanai, kuri stāsies spēkā 21. decembrī. 

Lieto "Telegram"?

Seko mums un saņem svarīgākās ziņas pirmais ✍️ 

👉 Parakstīties uz jaunumu saņemšanu vari šeit!

Praktiskās nodarbības nevarēs notikt klātienē (arī ne individuāli). Arī profesionālajā un augstākajā izglītībā un dažādos kursos nodarbības drīkstēs notikt tikai attālināti. Izņēmums ir klīniskā prakse rezidentūrā.

Valdība lēmusi, ka interešu izglītība un dažādi mēģinājumi arī drīkstēs notikt tikai attālināti.

KONTEKSTS:

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Tika ieviesti arī izglītības jomā. Noteikumi paredzēja, ka klātienē mācību process drīkst notikt tikai bērnudārzos un 1.–4. klasēs. Skolās jānodrošina 3 kvadrātmetru platība vienam skolēnam. No 3. decembra bērnudārzos strādājošajiem visu laiku jānēsā maskas.

Vienlaikus valdība lēma, ka no nākamā gada 4. janvāra skolās būs jānēsā maskas gan stundu laikā, gan ārpus mācību procesa gan skolēniem, gan skolotājiem. 

Dažas dienas pēc valdības lēmuma portālā "Manabalss.lv" tika savākti vairāki desmiti tūkstoši parakstu un izskatīšanai Saeimā iesniedza iniciatīvu ar aicinājumu atcelt valdības lēmumu visiem skolēniem uzdot skolās un ārpus tām valkāt mutes un deguna aizsegus.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) jau iepriekš pauda, ka sejas masku nelietošanu skolās varētu aizstāt ar attālinātām mācībām vai pagarinātu skolēnu brīvlaiku.

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits nebeidza pieaugt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti