Panorāma

Igaunijā ar Covid-19 inficējušies simt mediķi

Panorāma

Panorāma

Lieldienas izšķirs – būt vai nebūt vīrusa uzliesmojumam

Viņķele aicina: Lieldienu brīvdienās aizsūtām to vīrusu dīkstāvē!

Četras Lieldienu brīvdienas ir pietiekami ilgs laiks, lai, ievērojot ierobežojumus un distancēšanos, varētu pārraut inficēšanās ķēdes un neļaut Covid-19 izplatīties, norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”), aicinot Latvijas iedzīvotājus ''nosūtīt šo vīrusu dīkstāvē".

Viņķele ceturtdien, 9. aprīlī, attālinātajā preses konferencē pauda, ka mūsu visu izvēle ir, vai šajās četrās brīvdienās mēs izvēlamies dot triecienu vīrusam, vai izvēlamies rīcības, kuru rezultātā vīruss dod triecienu mums. "Tas ir atkarīgs no mūsu izvēles," uzsvēra ministre.

Viņa sacīja, ka četras dienas ir pietiekami ilgs laiks, lai varētu pārraut inficēšanos ķēdi, bet, ja mēs izvēlamies neapdomīgi iepirkties un drūzmēties populārajās dabas takās, tad vīruss varēs turpināt plosīties.

"Mīļie Latvijas iedzīvotāji, aizsūtām to vīrusu dīkstāvē!" aicināja ministre.

Viņa aicināja izturēt šīs četras dienas, lai visi iespējami drīz varam atgriezties normālajā dzīves ritmā, būt sociāli aktīvi un ekonomiski aktīvi.

Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) norādīja, ka ir jau četras nedēļas kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas un šis laiks bija pagrūts, "bija straujas izmaiņas mūsu ikdienā, bet, pateicoties visu līdzdarbībai, mēs kopīgiem spēkiem esam spējuši mērķtiecīgi kontrolēt Covid-19 izplatību Latvijā".

Premjers arī atzīmēja Latvijas sabiedrības radošumu, uzņēmumus, kas spēj pielāgot savu darbu, strādāšanu attālināti, korus, kuri atraduši veidus, kā rīkot mēģinājumus, nodarbības, kas notiek attālināti.

"Mēs esam spējīgi būt radoši. Ja mēs šādi turpināsim, mēs kalnus gāzīsim, iemācīsimies daudz ko labu, ko varēsim izmantot arī pēc krīzes," sacīja Kariņš.  

Viņš arī solīja, ka valdība turpinās skatīt, kā var palīdzēt uzņēmējiem un darba ņēmējiem "pārziemot" šos grūtos laikus.

Savukārt Lieldienu brīvdienās "mums jāturpina darīt savu – neapciemot radus, tuviniekus, vecākus un vecvecākus", jo vīrusam nav brīvdienu.  

Kariņš atgādināja, ka jāievēro sociālā distancēšanās, jāmazgā rokas, jādomā, ka tas, ko mēs darām, mūs pasargājis līdz šim un pasargās nākotnē.

"Novēlu jaukas brīvdienās, šūposimies vieni, lai Jāņos visi kopā varam līgot!" sacīja premjers.   

KONTEKSTS:

Lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos Latvijā, no 12. marta līdz 12. maijam izsludināta ārkārtējā situācija. Cīņai ar vīrusu noteikti stingri ierobežojumi, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti