Trešdien lidostā uz Covid-19 pārbaudīti vien 28 repatrianti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Trešdien, 15. aprīlī, atgriežoties ar repatriācijas reisiem, tikai 28 pilsoņi lidostā Rīga izvēlējušies nodot analīzes, lai pārliecinātos, vai nav inficējušies ar Covid-19. Amatpersonas uzskata, ka nav nepieciešams noteikt obligātās pārbaudes, jo visiem atbraucējiem tik un tā jāpavada 14 dienas karantīnā.   

Ar reisu no Amsterdamas trešdien Rīgā ieradās matemātikas studente Anete Valnere. Reiss bijis pilns un, atgriežoties mājās, viņa vēlējās izmantot iespēju nodot analīzes. 

“Es zināju, kas es gribēšu notestēties, un tika arī teikts, ka pirms bagāžas saņemšanas šāda iespēja būs. Kāpjot ārā no lidmašīnas, tika prasīts, vai ir simptomi. Ja teici, ka nav, teica – labi, lūdzu dodieties tālāk uz bagāžas saņemšanas vietu. Es teicu, ka man ir viegls klepus, man izmērīja temperatūru, tā kā tā bija 36, 5 tad teica, ka viss ir kārtībā, un lika doties tālāk. Es redzēju, ka analīzes veica vienam cilvēkam no pārdesmit. Pat netika nekādi mudināts, ka vajadzētu to izdarīt,” stāstīja repatriante Anete.

Veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”) norādīja, ka ikvienam atbraucējam ir iespēja nodot analīzes.  Bet ja kādu iemeslu dēļ, tas nav izdarīts, jāzvana mediķiem pa tālruni 8303.

Gan ministre, gan premjers uzskata, ka analīžu nodošana atbraucējiem nebūtu nosakāma kā obligāta, jo analīze varētu nedot objektīvu informāciju tiem, kuriem vēl nav slimības simptomu.

“Ja vienkārši testētu visus, tad mēs varētu radīt nepareizo iespaidu šiem cilvēkiem – “es jau neesmu slims, man ir apliecība”. Bet tā jau ir šī vīrusa viltība, ka uzreiz neparādās simptomi. Un mēs visiem šiem cilvēkiem ar likumu liekam atrasties karantīnā,” skaidroja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

“Visi pasažieri tiek instruēti, ka, atrodoties karantīnā, pie vismazākajiem simptomiem ir visas tiesības testus saņemt,” uzsvēra Viņķele.

Saskaņā ar Neatliekamās  medicīniskās palīdzības dienesta sniegto informāciju, lidostā trešdien 28 repatriantiem veiktas analīzes, lai pārbaudītu Covid-19 klātbūtni. Kopumā Rīgā tika gaidīti ielidojam ap 300 pasažieriem, un jauns repatriantu reiss gaidāms arī ceturtdien.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī nolemts pagarināt vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos, un arī slēgti starptautiskie aviopārvadājumi.

Vairums Latvijas ceļotāju, kuri vēlējās no ārzemēm atgriezties dzimtenē, to ir izdarījuši. Tādēļ Ārlietu ministrija martā izbeidza rīkot papildu repatriācijas avioreisus. Taču dažādās tālās un eksotiskās vietās vēl iesprūduši vairāki Latvijas valstspiederīgie. Viņu atgriešanai mājās Ārlietu ministrija solīja meklēt citus ceļus, un nākamajās nedēļās tiks rīkoti jauni repatriācijas reisi - katru nedēļu pa diviem -, lai mājās nogādātu Latvijas valstspiederīgos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti