VIDEO: Informē par jauna izglītojoša TV kanāla «Tava klase» izveidi

Jaunais TV kanāls “Tava klase”, kas nākamnedēļ sāks darbu, kļūs par skolēnu, skolotāju un vecāku palīgu attālinātajās mācībās, Izglītības un zinātnes ministrijas un iniciatīvas grupas “Vecāki par labāku izglītību” pārstāvji informēja preses konferencē.  TV kanāls “Tava klase” nodrošinās 1.-6. klašu skolēnus, no 14. aprīļa – arī 9.un 12. klašu skolēnus ar raidījumiem pamatpriekšmetos un arī interešu izglītībā.

Lai sniegtu lielāku atbalstu attālināto mācību pieejamībā, kvalitatīva satura apgūšanā un vecāku atbalstīšanā, īpaši sākumskolas posmā, valdība ir atbalstījusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iniciatīvu par jauna izglītojoša TV kanāla “Tava klase”  izveidi.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) uzteic projekta ideju un iesaistīto pušu spēju īsā laikā izveidot skolēnus, skolotājus un vecākus atbalstošu izglītojošu saturu.

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas skaidrojums par projekta "Tava klase" saturu.
00:00 / 01:08
Lejuplādēt

Projeta pamatideja ir padarīt pieejamas mācības, atvieglot skolotāju darbu, vērst fokusu uz emocionālo labklājību, preses monferencē pauž Ilga Šuplinska. Programmā var iesaistīties vecāki, skolotāji, skolēni.

Raidījumos akcents likts uz matemātiku, latviešu valodu un svešvalodu. Piektdienās pievērsīsies interešu izglītībai. Bērniem būs iespēja arī mācīties mazākumtautību valodas, kas Latvijā radušas savas skolas, piemēram, baltkrievu, igauņu, lietuviešu, poļu un arī citas valodas

Izglītības ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš uzsver, ka digitālais laikmets piedāvā jaunas iespējas bērniem mācīties attālināti. Projekts “Tava klase” ir lolots divas nedēļas.

Šis ir pirmais šāds projekts Baltijā un Skandināvijā, izmaksas kopā ar 365 207 eiro, 40%  no tā izmanto skolotāju atalgojumam oriģinālsatura veidošanai.

Naudu izmanto projekta tehniskajam atbalstam, dažādām satura veidošanas izmaksām un vizuālam noformējumam.

Maija un Gundars Āboliņi pārstāv organizāciju “Vecāki par labāku izglītību”, viņi uzsver, ka lielākais projekta ieguvums ir klātbūtnes sajūta bērniem, jo skolēniem ir svarīgs cilvēcisks kontakts ar skolotāju, skolēni šajos attālinātas mācīšanās apstākļos zaudējuši arī kontaktu ar vienaudžiem.

Rezultātam vajadzētu būt tādam, ka jaunāko klašu skolēni varēs mācīties patstāvīgāk. Vecākiem vajadzētu būt atslogotākiem.

Skolotāja Ance Jaks kā īpašu projekta nozīmi redz skolotāja darba atvieglošanā: “Man ir liela cerība, ka projekts kalpots par palīgu skolotājiem. Vairāk būs laiks atgriezeniskas saites veidošanai un individuālām konsultācijām. Varēs nodrošināt mācību diferencēšanas iespējas.”

Kanāls būs skatāms, sākot no 6. aprīļa divos virszemes TV kanālos – “ReTV” un “Sportacentrs.com TV”. Šajos kanālos tiks pārraidītas mācību stundas 1.-6. klašu skolēniem, bet no 14. aprīļa – arī 9.un 12. klašu skolēniem.

Kanāla struktūra būs līdzīga stundu grafikam, kanālā katru rītu ievadā izstāstīs plānu, ko rādīs dienas garumā. Katrai klasei būs savs laiks, virtuālā klases stunda ilgs 20 minūtes, bet pēc tam skolēni saņems uzdevumus. Savukārt ēterā būs jau nākamā stunda citai klasei.

Paralēli televīzijai, tiks nodrošināta interneta pārraide, ko varēs skatīties vēlāk arī ierakstā. Programmai var sekot līdzi IZM mājas lapā un "ReTV", kur parādīsies plāni nākamajai nedēļai.

Projekta tehnoloģiskie partneri ir “Telia Latvija” un “Veset’’, kas nodrošina TV kanālu izspēles pakalpojumus, kā arī apraidi internetā, platformā “tavaklase.lv”.

KONTEKSTS:

Mācīties attālināti skolēni spiesti, jo valstī izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Covid-19 izplatību.    

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā, bet 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt