Stacionēto Covid-19 pacientu skaits aug; slimnīcas gatavo plānu B

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Slimnīcās stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieaug, tāpēc Rīgā jau gatavojas ierobežot plānveida pakalpojumus, informē veselības aprūpes iestādēs. Stradiņa slimnīcā par šādu soli varētu lemt šonedēļ, jo prognozē, ka gultasvietas pietrūks jau nedēļas beigās. Tikmēr Austrumu slimnīcā un Liepājas slimnīcā situāciju pagaidām raksturo kā stabilu.  

ĪSUMĀ:

  • Līdz otrdienai slimnīcās bija 519 Covid-19  pacienti; kopumā vietu skaits ir 670, aizņemti 68%
  • Turklāt arvien vairāk ar vīrusu inficējas mediķi.
  • Stradiņa slimnīca pieļauj: nākamnedēļ nāksies ierobežot citus pakalpojumus.
  • Ar darbaroku trūkumu Stradiņa slimnīcā cīnās, aicinot palīgā studentus.
  • RAKUS situāciju raksturo kā stabilu, bet pakalpojumu ierobežošanas plāns ir. 
  • Arī RAKUS uzsver: svarīgākais šobrīd ir darbaroku trūkums.  
  • Stabila situācija pagaidām ir arī Liepājas reģionālajā slimnīcā.
  • Tomēr arī Liepājā plāns B ir izstrādāts – var pat slēgt kādu nodaļu.  
  • VM: situācija būs kritiska tad, ja aizņemti būs 80% no gultasvietu skaita.

Šobrīd slimnīcās ārstējas 519 Covid-19 pacienti. Ar vīrusu inficētajiem slimnīcās atvēlētas 670 gultas vietas – aizņemti 68%. Ja nepieciešams, iespējams pārprofilēt vēl 89 gultas, tādā veidā attālinot kritisko robežu.

Turklāt arvien vairāk ar vīrusu inficējas mediķi. Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā šobrīd inficēti vai kontaktpersonas statusā ir aptuveni 100 darbinieku. No 85 Covid-19 gultasvietām aizņemtas ir 69.

Stacionēto Covid-19 pacientu skaits aug; slimnīcas gatavo plānu B
00:00 / 03:02
Lejuplādēt

Pēdējās diennakts laikā šis skaits palielinājies par pieciem, informēja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

“Faktiski mums ir jāsagatavojas jau šīs nedēļas laikā. Pēc skaitļiem mēs redzam, ka, ja turpinās šāds temps, tad nākamnedēļ mēs sasniedzam to kapacitāti.

Un, ja mēs to sasniedzam, tad mēs nevaram iztikt bez citu palīdzības veidu ierobežošanas.

To mēs līdz šim centāmies nedarīt, lai palīdzētu pēc iespējas lielākam pacientu lokam,” sacīja Muciņš.

Ierobežot varētu, piemēram, uroloģiskās vai kardioloģiskās operācijas, stāsta Muciņš.

Ar darbaroku trūkumu slimnīcā cīnās, aicinot palīgā studentus.

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā šobrīd ārstējas 188 Covid-19 pacienti. Kopumā pieejamas 225 gultasvietas. Slimnīcā situāciju šobrīd raksturo kā stabilu un pagaidām stingrāk pakalpojumus neierobežos, stāstīja slimnīcas ārstniecības direktors Haralds Plaudis.

“Mēs par to domājam, bet domājam mēs daudzas lietas ikdienā. Jautājums ir, kad mēs ejam pie darbiem. Šobrīd nav tāda situācija, ka mums vajadzētu rīkoties.

Bet plāns, kā un ko ierobežot, mums ir,” atzina Plaudis.

Plaudis uzsvēra, ka svarīgākais šobrīd nav gultasvietu skaits, bet gan darbaroku trūkums.

Lieto “Telegram” Seko mums un saņem svarīgākās ziņas pirmais ✍️

 

👉 Parakstīties uz jaunumu saņemšanu vari šeit!

Līdz šim Austrumu slimnīcā saslimuši 103 darbinieki, karantīnā atrodas vēl 105. Tomēr uz šo problēmu nevajadzētu skatīties tikai Covid-19 kontekstā, skaidroja Plaudis.

Stabila situācija pagaidām ir arī Liepājas reģionālajā slimnīcā. Tur no 33 gultas vietām šobrīd aizņemtas 16 un to trūkumu tuvākajā laikā neprognozē. Tomēr plāns B ir izstrādāts, skaidroja slimnīcas pārstāve Indra Grase.

“Ja saslimšana nemazināsies, mums būs jāslēdz citu profilu nodaļas. Tiks atceltas ambulatorās pieņemšanas, plānveida operācijas un operācijas dienas stacionārā, un kāda no šīm nodaļām tiks pārvērsta par Covid-19 pacientu nodaļu. Un, ja vēl vairāk palielināsies pacientu skaits, tad slēgsim vēl kādu nodaļu,” atklāja Grase.

Liepājas slimnīcā šobrīd inficējušies vai kontaktpersonas statusā ir 36 darbinieki. Ja darbaroku sāks trūkt, palīgā varētu saukt rezidentus, atzina Grase.

Veselības ministrijā informēja, ka situācija būs kritiska tad, ja stacionēto pacientu skaits Latvijā sasniegs 80% no gultasvietu skaita.

Šobrīd vistuvāk kritiskajai robežai ir Vidzemes slimnīca un Ziemeļkurzemes slimnīca, informēja ministrijas ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka.

“Mēs esam runājuši ar šīm abām slimnīcām par to, kas ir nepieciešams, lai varētu atrast papildu gultas. Esam atraduši risinājumu. Un, ja skatās uz šodienu, tad pacientu aprūpi varam nodrošināt,” sacīja Janka.  

KONTEKSTS:

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 29. novembrī, uzrunājot sabiedrību par Covid-19 izplatības situāciju Latvijā, paziņoja, ka rosinās pagarināt ārkārtas situāciju. Pašlaik ārkārtējā situācija ir izsludināta no 9. novembra līdz 6. decembrim, tās laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi

Latvijas uzņēmējiem pašreizējās ārkārtējās situācijas laikā ir trīs atbalsta veidi – dīkstāves pabalsti, subsidētas darbavietas un vienreizējā subsīdija apgrozāmajiem līdzekļiem.

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, un situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti