SPKC dati par saslimstību ar Covid-19 Eiropā: īpaši neiesaka doties uz 4 valstīm

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aktualizējis informāciju par valstu saslimstības rādītājiem ar Covid-19, un šobrīd īpaši nerekomendē doties uz Zviedriju, Lielbritāniju, Beļģiju un Portugāli, liecina SPKC informācija

SPKC speciālisti īpaši nerekomendē doties uz ārvalstīm, kur kopējais  ar Covid-19 saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju pēdējo 14 dienu laikā pārsniedz 25.

Uz 1. jūniju  šādas valstis bija četras.

Vēl trīs valstīs – Maltā, Īrijā, Spānijā - šis rādītājs ir no 15 līdz 21, un SPKC rekomendē rūpīgi izvērtēt nepieciešamību doties uz šīm valstīm.

Latvijā tas ir 5,2, Igaunijā – 7, Lietuvā – 5,3.

SPKC aicina rūpīgi izvērtēt saslimstības ar Covid-19 riskus un pirms došanās uz jebkuru valsti, savlaicīgi  noskaidrot attiecīgās valsts ieviestos Covid-19 izplatības ierobežojumus.

Ja tomēr vajag doties uz ārvalstīm, stingri jāievēro piesardzības pasākumi - bieži mazgāt rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi; ievērot distanci vismaz 2 metri no cilvēkiem ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem; klepojot un šķaudot izmantot vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgāt rokas; sekot vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Attēls: Tabula no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC)

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti