Rīta Panorāma

Intervija ar "Luminor" krāpšanas novēršanas vecāko ekspertu Anriju Šmitu

Rīta Panorāma

Intervija ar RD Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāju Anitu Pēterkopu

Intervija ar veselības ministru Danielu Pavļutu

Saņemti vairāk nekā 500 iesniegumi par brīvprātīgo darbu slimnīcās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Par brīvprātīgo darbu slimnīcās Veselības ministrija pašlaik vērē vairāk nekā 500 iesniegumus, kas saņemti no cilvēkiem ar medicīnisku izglītību. Par to intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāmā” pastāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”).

Pavļuts norādīja uz slimnīcu gatavību pārslodzei: “Slimnīcas gatavojas, gatavojas kā trakas. Tāpēc pēdējās nedēļās ir bijis mazāk iespēju sarunāties ar nozari par ikdienas jautājumiem, jo mēs kopā ar lielajām, reģionu un pašvaldību slimnīcām esam gatavojušies. Mēs esam gatavi.”

Pašvaldību slimnīcas gandrīz pusi ārstniecības gultu pārveido Covid-19 pacientu uzņemšanai. Iesaistās arī privātās ārstniecības iestādes. Savukārt ārstniecībai nepieciešamo tehniku Latvija saņem no citām valstīm kā starptautisko palīdzību.

Taču Covid-19 krīzē slimnīcām smagākais jautājums ir personāls. Tāpēc pagājušajā nedēļā notika sarunas ar privātām ārstniecības iestādēm.

Pašlaik tiek vērtēti vairāk nekā 500 iesniegumi par brīvprātīgu darbu slimnīcās. “Katra iespēja tiek izmantota, katrs iesniegums tiek izskatīts, un slimnīcas liek šos cilvēkresursus lietā tur, kur tas visvairāk vajadzīgs,” sacīja ministrs.

Tāpat, ņemot vērā mediķu noslodzi, tiek vērtēta iespēja noteikt papildu atbalstu arī ārstniecības personām, kas tieši nestrādā ar Covid-19 pacientiem, bet kuriem šīs krīzes dēļ ir papildu noslodze.

Ministrija arī gatavo priekšlikumu par papildu finanšu atbalstu slimnīcām.

Arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis LTV norādīja uz personāla trūkumu un aicināja mediķus no citām ārstniecības iestādēm nākt palīgā slimnīcai, turklāt ne tikai Covid-19 pacientu aprūpē. Īpaši nepieciešamas medicīnas māsas, kā arī anesteziologi un reanimatologi.

“Protams, darbs ir ārkārtīgi smags Covid-19 nodaļās, bet atalgojums šobrīd, šķiet, ir arī cienīgs šim darbam, kas tiek veikts šajās nodaļās,” piebilda Paeglītis.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Tāpat Latvija lūgusi starptautisko palīdzību, lai varētu aprīkot izvērstās gultas. Tikmēr oktobra beigās slimnīcās Covid-19 pacientu skaits pārsniedzis kritisko 1500 slimnieku atzīmi.

Covid-19 krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000, Latvijā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, bet kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide. Tas provizoriski iespējams ap 10. novembri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti