Dienas ziņas

Psihiatrs: jāmēģina domāt racionāli

Dienas ziņas

Finišam tuvojas labdarības maratons "Dod pieci"

Repatriācijas reiss no Londonas – 28. decembrī

Repatriācijas reiss no Lielbritānijas plānots 28. decembrī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas valstspiederīgajiem repatriācijas reiss no Lielbritānijas notiks 28. decembrī plkst.17.30, savā profilā “Facebook” tīklā paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).

Repatriantiem būs obligāts Covid-19 tests un 10 dienu pašizolācija valsts ierādītā un apmaksātā viesnīcā.

Tas būs Baltijas valstu kopīgais repatriācijas reiss no “Gatwick” lidostas, ko izpildīs “airBaltic”, pašlaik provizoriskais izlidošanas laiks ir pulksten.17.30 pēc Londonas laika, LTV informēja Rinkēvičs.

Biļetes uz repatriācijas reisu varēs iegādāties tie, kas būs vēstniecības sarakstā, pamatojoties uz sociāliem, juridiskiem un humāniem (beidzas legālas uzturēšanās termiņš Lielbritānijā, īslaicīga komandējuma, studiju beigas utt.) apsvērumiem.

Ministrs pastāstīja, ka pašlaik Baltijas valstis provizoriski vienojās sadalīt vietas šajā reisā vienādi, un Latvijai būtu pieejamas 48 vietas, bet tas var mainīties, ņemot vērā pieprasījumu pēc vietām. Tāpēc visu triju Baltijas valstu vēstniecības Londona strādās, vērtējot cilvēku pieteikumus uz šo reisu.

Šobrīd interesi par atgriešanos Latvijā izrādīja aptuveni ap 100 cilvēki, un pēc sākotnējā vērtējuma  no tiem 20 personas kvalificējas repatriācijas reisam, bet to vēl precizēs.

Rinkēvičs pieļāva, ka par vietu atteikumiem būs daudz sūdzību un stāstu, bet šoreiz kritēriji ir strikti, vēstniecības darbinieki strādās iejūtīgi, taču nopietni vērtēs katru gadījumu.

Biļetes uz šo reisu maksās 220 eiro.

 

Lidostā šī reisa pasažierus no Latvijas sagaidīs speciālie autobusi, kuri nogādās šos cilvēkus uz viesnīcām, kur viņiem būs jāuzturas pašizolācijas laikā.

Savukārt Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgos no lidostas mājās nogādās šo valstu nodrošinātais transports.

Rinkēvičs arī pastāstīja, ka ar šo pašu lidmašīnu, kad tā no Rīgas dosies pēc Baltijas valstu repatriantiem, uz Lielbritāniju varēs atgriezties tie cilvēki, kuri “iesprūduši” šeit.

Savukārt tos, kas vēlas paciemoties dzimtenē un apmeklēt radiniekus, ministrs sirsnīgi aicina atlikt to uz citu reizi.

“Noteikti gaidīsim mājās, bet tad, kad situācija uzlabosies. Detalizēta informācija drīz sekos Latvijas vēstniecības Londonā mājaslapā,”  norādīja ministrs.

Ministrs arī piebilda, ka uzskata par nepieciešamu saglabāt pārvadājumu ierobežojumus ar Lielbritāniju līdz 1. janvārim, un tā būs Baltijas valstu koordinēta rīcība, lemjot, kad ierobežojumus varēs atcelt.  

KONTEKSTS:

Ziņas par jaunā koronavīrusa daudz lipīgākā paveida izplatīšanos daļā no Lielbritānijas lika daudzām valstīm pieņemt lēmumu apturēt ar Apvienoto Karalisti satiksmi.

Arī Latvija ir nolēmusi no pirmdienas vismaz līdz 1. janvārim aizliegt pasažieru pārvadājumus uz Lielbritāniju un no tās. Valdība rūpīgi sekošot līdzi situācijas attīstībai Apvienotajā Karalistē un vērtēšot epidemiologu ieteikumus, tāpēc varot tikt pieņemts lēmums gan par aizlieguma ātrāku atcelšanu, gan pagarināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti