Dienas ziņas

Tūristu mītnēs varēs izmitināt Covid-19 pacientus

Dienas ziņas

Līdz šim lielākais stacionēto skaits

Valsts apmaksās izolēšanos viesnīcās

Valsts apmaksās Covid-19 pacientu, kontaktpersonu un repatriēto personu pašizolēšanos viesnīcās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Valsts turpmāk apmaksās Covid-19  slimnieku un kontaktpersonu pašizolēšanos viesnīcās, sedzot 80% no izmitināšanas pakalpojuma, bet ne vairāk par 35 eiro par nakti Covid-19 slimnieku kontaktpersonām un Covid-19 pacientiem ar viegliem slimības simptomiem, un 100% apmērā, bet ne vairāk par 45 eiro par nakti personām, kuras atgriezušās Latvijā no ārvalstīm valsts noteiktajā repatriācijas kārtībā.

To paredz valdības apstiprinātais  Ekonomikas ministrijas un Veselības ministrijas piedāvātais atbalsta mehānisms izmitināšanas pakalpojumiem, informēja EM.

Veselības ministrijas dati liecina, ka lielākā daļa jeb 38% saslimst ar Covid-19, inficējoties no ģimenes locekļiem.

Covid-19 slimnieku kontaktpersonām, Covid-19 pacientiem ar viegliem slimības simptomiem, kā arī Covid-19 pacientiem pēc ārstēšanās stacionārā, kam vēl saglabājas simptomi, valsts segs 80% no kopējās izmitināšanas pakalpojuma summas, bet ne vairāk kā 35 eiro, savukārt personai būs jāsedz līdzmaksājums 20% apmērā.

Savukārt personām, kuras atgriezušās Latvijā no ārvalstīm valsts noteiktajā repatriācijas kārtībā, valsts segs 100% no kopējās izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojuma summas, bet ne vairāk kā 45 eiro diennaktī.

“Papildus, ņemot vērā straujo jaunā vīrusa paveida izplatību, valsts apmaksāta pašizolācijas iespēja tiks piedāvāta arī mūsu tautiešiem, kas atgriezīsies Latvijā repatriācijas kārtībā, tai skaitā no Apvienotās Karalistes,” skaidroja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (“KPV LV”).

Kompensējamā izmitināšanas perioda garums ir 14 dienas. Atsevišķos gadījumos uzturēšanās periodu būs iespējams pagarināt vienu reizi par to pašu periodu.

Atbalsts tiks sniegts vaučeru jeb kuponu veidā fiziskām personām – iedzīvotājiem. Atbalsta saņēmējs varēs izvēlēties sev piemērotāko vai savai dzīvesvietai tuvāko tūristu mītni no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) mājaslapā pieejamā mītņu saraksta.

Atbalsta programmu īstenos Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Slimību kontroles un profilakses centru, Veselības inspekciju un Ārlietu ministriju.

Viesnīcu nozarē Covid-19 izplatības un ierobežojumu dēļ cietusi visvairāk, dažu apgrozījumam krītoties pat par 90%. Tāpēc ir atsaucība aicinājumam pieteikties savos numuriņos izmitināt cilvēkus, kuriem Covid-19 saslimstība ir vieglā formā, un tos, kuri atgriežas no ārzemēm un kam jāievēro obligātais 10 dienu pašizolācijas periods.

“Šajā laikā, kad Covid-19 turpina izplatīties, daudz cilvēku ir kontaktpersonas un ar viegliem saslimšanas simptomiem. Viņiem nav nepieciešams atrasties slimnīcā, bet, atrodoties mājās, var aplipināt savus tuvākos. Lai to nepieļautu, šie cilvēki varēs dzīvot viesnīcās, kas varētu palīdzēt ierobežot vīrusa izplatību un pie reizes sildīt ekonomiku un palīdzēt izmitināšanas sektoram,” ideju jau iepriekš sarunā ar Latvijas Radio raksturoja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs no “KPV LV”.

Programmā, ko atbalstīja valdība, paredzētas vietas līdz 1150 cilvēkiem. Pakalpojuma izmaksas par diennakti viesnīcā būtu līdz 45 eiro, un 100% no šīs summas segtu valsts.

Ārvalstīs jau praktizēto piedāvājumu pozitīvi vērtē Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste.

“Es esmu arī saņēmusi vairākus e-pastus, kad cilvēki bija dzirdējuši par šo projektu un interesējās tieši tādēļ, ka pēc atgriešanās no ārzemēm varbūt nav iespēju pašizolēties kādās mājās un arī nebūtu finansiālu iespēju segt viesnīcas izdevumus pilnībā. Tāpēc es ļoti ceru, ka šis projekts palīdzēs sabiedrībai kopumā mazināt saslimstības rādītājus,” pauda Graikste.

Gatavību nodrošināt numuriņus pašizolācijas periodam paudušas ap 30 viesnīcu gan Rīgā, gan reģionos.

Slimību profilakses un kontroles centra norādes paredz gan pietiekamu platību viesnīcā, gan iemītnieku un viesnīcas personāla nesastapšanos.

Šiem nosacījumiem pilnībā gatava būs viesnīca „Zemgale” Jelgavā, stāstīja tās vadītājs Aivars Zeltiņš.

„Katru stāvu mēs varam nodalīt uz savu kāpņu telpu. Katrs stāvs slēdzams ciet un vaļā. Līdz ar to mēs varam nodrošināt apstākļus. Katrā ziņā, ja būs cilvēki karantīnā vai pašizolācijā, protams, ka cilvēkiem bez kādiem spectērpiem pa šiem koridoriem nebūtu jāstaigā, lai nepārnēsātu slimību tālāk,” stāstīja Zeltiņš.

Slimību profilakses un kontroles centra eksperti organizēs šo viesnīcu personāla mācības.

Ekonomikas ministrijā lēsts, ka kopējais nepieciešamais finansējums valsts atbalsta sniegšanai trīs mēnešu laikā no janvāra līdz martam būtu 2,17 miljoni eiro.   

Apkopotais atbilstošo mītņu saraksts būs pieejams LIAA mājaslapā, aģentūra tika noteikta kā atbalsta koordinators.

Tūristu mītne, kas sniegs pašizolācijas pakalpojumu, saņems finansējumu pēc pakalpojuma sniegšanas.

Tūrisma mītnei pirms pieteikšanās izmitināšanas pakalpojuma sniegšanai LIAA ir iespēja Veselības inspekcijas tīmekļvietnē pārbaudīt savu gatavību un svarīgāko nepieciešamo prasību nodrošināšanas iespējas  ar SARS-CoV-2 vīrusu (Covid-19 infekcija) potenciāli inficēto/inficēto viesu epidemioloģiski drošai uzņemšanai. Pašnovērtējuma  anketa pieejama šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti