Sadaļas Sadaļas

Policija sola uzmanīt Covid-19 noteikumu ievērošanu frizētavās

No pirmdienas, 1. marta, kad darbu atsāks daļa no skaistumkopšanas jomas, Valsts policijas būs jauns pienākums – uzraudzīt, lai visi drošības pasākumi salonos tiek ievēroti.

Valsts policijas priekšnieka vietnieks Normunds KrapsisLinda Zalāne

No 1. marta darbu drīkstēs atsākt frizieri, manikīri, pedikīri un podologi. Savukārt, ja situācija ar Covid-19 izplatību uzlabosies, varētu ļaut atvērt arī pirtis, sāls istabas, peldbaseinus un solārijus. "Šobrīd gan situācija ir pietiekami nopietna. Tādēļ

lēmumi tiek pieņemti pakāpeniski, soli pa solim, lai nerastos situācija, kad atkal jāatgriežas pie pilnīgiem aizliegumiem. Tādēļ gan klienti, gan pakalpojumu sniedzēji aicināti ievērot visas drošības prasības.

Un klienti aicināti izvērtēt atļauto pakalpojuma nepieciešamību,” sacīja Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas sabiedrības veselības analītiķe Šarlote Hāznere.

Vienlaikus ir noteiktas drošas darbības prasības šiem komersantiem. Noteikumi paredz  apmeklētāju plūsmas organizēšanu, telpu regulāru vēdināšanu, temperatūras mērīšanu klientiem, arī distances ievērošanu, informatīvo materiālu izvietošanu un individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu.

Kontroli par drošības pasākumu ievērošanu veiks gan Patērētāju un tiesību aizsardzības centrs, gan Valsts policija.

Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis Latvijas Radio norādīja, ka resursu policijai pārbaudēm pietiek. Mērķis gan nav pirmajās dienās sodīt par kādām nepilnībām.

“Nav pašmērķis policijai piemērot sodus pirmajās dienās. Loģiski, ka, līdzīgi kā šobrīd to darām, arī veiksim preventīvas pārrunas.

Un, ja konkrētais salons nebūs pilnībā izpildījis noteiktās prasības, visticamāk, mēs brīdināsim par to – ja nākotnē šīs prasības netiek ievērotas, var tikt piemēroti administratīvie sodi.

Kontroles būs organizētas tā, lai varētu skaistumkopšanas jomu uzraudzīt pietiekamā apjomā, lai arī cilvēki saprot, ka izvirzītās prasības ir patiešām tāpēc, lai epidemioloģiskā situācija uzlabotos un saslimstības rādītāji samazinātos,” sacīja Krapsis.

KONTEKSTS:

Valdība lēmusi, ka no 1. marta atsevišķu skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji – frizieri, podologi, kā arī manikīra un pedikīra speciālisti – pēc teju divu mēnešu piespiedu dīkstāves varēs atsākt darbu. Vienlaikus noteiktas papildu prasības drošai pakalpojumu sniegšanai, kā arī kontroles pasākumi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt