Pavļuts: Covid-19 dēļ jāsper papildu soļi attiecībā uz distancēšanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Tā kā Covid-19 omikrona paveids rada draudus nozaru darbības nepārtrauktībai, būtu jāsper papildu soļi, lai nodrošinātu cilvēku distancēšanos, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”).

Covid-19 saslimstības augstie rādītāji pašlaik precīzi atbilst prognozei, taču atšķiras prognozes par situāciju slimnīcās. Tā pašlaik nav mainījusies tik būtiski, kā ir gaidīts.

Ministrs skaidroja, ka tas saistīts ar to, ka pastiprināti pašlaik slimo bērni un jaunieši. Taču pastāv bažas, ka, masveida saslimstībai sasniedzot arī cilvēkus vecumā virs 60 gadiem, situācija slimnīcās varētu pasliktināties straujāk.

Tāpat izskanējušas bažas par nozaru darbības nepārtrauktību Covid-19 plašās izplatības dēļ. Šādu notikumu attīstību šobrīd jau parāda situācija skolās.

Tāpēc esot jāsper nākamie soļi, lai nodrošinātu cilvēku distancēšanos. “Tas būtu vēl vairāk attālinātais darbs tur, kur var. Jāskatās, kā varam ierobežot cilvēku pulcēšanos ārpus mājsaimniecības. Tur, kur pulcējas cilvēki no dažādām vietām,” pastāstīja Pavļuts.

Konkrētas izmaiņas pašlaik nav formulētas, un ministrs diskusiju par to rosinās valdību veidojošo partiju koalīcijas sanāksmē.

Savukārt attiecībā uz ierobežojumiem nekavējoties jārīkojas, kad pasliktinās situācija slimnīcās.

KONTEKSTS:

2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti