Mēnesī skolu testēšanā atklāti 1658 Covid-19 gadījumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Aptuveni mēneša laikā – no 24. augusta līdz 26. septembrim – skolu Covid-19 skrīningā atklāti 1658 inficēšanās gadījumi, liecina Veselības ministrijas valdībā iesniegtā prezentācija.

Kopš augusta beigām Latvijā kopumā reģistrēti 13 667 Covid-19 gadījumi. No tiem 12% jeb 1658 gadījumi atklāti skolu skrīningā.

Kopumā no visiem mēneša laikā skolu skrīningā konstatētajiem gadījumiem 85% atklāti tieši bērniem un jauniešiem. Bet vēl vairāk bērniem un jauniešiem Covid-19 atklāts ārpusskolu skrīningā – 2,2 tūkstošiem cilvēku.

57,4% inficēto izglītojamo vidū pēc epidemiologu aptaujām bija ar elpceļu saslimšanas simptomiem. Tāpēc, informējot par jaunākajiem datiem, veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) atkārtoti aicināja nedoties uz skolu, ja ir Covid-19 simptomi.

Visā Covid-19 epidēmijas laikā hospitalizēti 170 skolu darbinieki, no kuriem 24 (14%) inficējušies darba vietā.

Līdz šim miruši ir astoņi ar Covid-19 inficētie skolu darbinieki, no kuriem viens bija inficējies izglītības iestādē.

KONTEKSTS:

Nedēļu pirms 1. septembra pirmo reizi notika vēl nebijuša mēroga Covid-19 testēšana Latvijas skolās. Kopumā četras laboratorijas analizēja 200 000 cilvēku nodoto siekalu paraugu.

Sākotnēji plānots, ka šāda testēšana mācību iestādēs gaidāma reizi nedēļā. Tomēr process nevedās raiti un bija aizķeršanās. Vēlāk ministri vienojās par retāku skolēnu testēšanu - reizi divās nedēļās. Lēmums par to vēl jāpieņem valdībai. 

Testēšana notiek, jo iecerēts, ka šogad mācības varēs notikt klātienē, tomēr pret Covid-19 nevakcinētajiem vai vīrusu neizslimojušajiem pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības pedagogiem būs ik nedēļu jāveic valsts apmaksāti Covid-19 siekalu testi. Tāpat testē tos skolu audzēkņus, kuri nav potējušies vai izslimojuši vīrusu. Skolu regulārai testēšanai līdz gada beigām rezervēti 12,5 miljoni eiro. LSM.lv arī skaidrojis, kā notiek grupveida testēšana, aprakstīta arī jaunā testēšanas metode, kad testus veic tikai vienu reizi divās nedēļās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti