Liepājā arvien mazāk smagu Covid-19 saslimšanas gadījumu, bet strauji aug kontaktpersonu skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Liepājā arvien mazāk konstatē smagus Covid-19 saslimšanas gadījumus, bet strauji pieaug kontaktpersonu skaits, kas nozīmē – arī lielai daļai slimnīcas darbinieku jādodas karantīnā. Kopumā Liepājā līdzīgi kā citviet Latvijā pieaug ar Covid-19 inficēto skaits. Šobrīd aptuveni puse no šiem gadījumiem tiek atklāti skolās. Arvien vairāk Liepājas skolas izvēlas attālināto mācību procesu, karantīnā atrodas arī vairākas pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas. 

Liepājā arvien mazāk smagu Covid-19 saslimšanas gadījumu, bet strauji aug kontaktpersonu skaits
00:00 / 04:47
Lejuplādēt

Situācija nav salīdzināma ar to, kas bija jāpiedzīvo aizvadītā gada novembrī, Latvijas Radio atklāja SIA "Liepājas reģionālās slimnīca" valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks. Tad slimnīcā bijuši pat 86 Covid-19 pacienti, aizvērtas četras nodaļas un divas operāciju zāles, kā arī papildus noslodze reanimācijai.

Tagad situācija ir stabila, uzsvēra Striks: "Prognozes ir slikta lieta, un mēs nevaram pateikt, kas būs tālāk. Pacientu skaits ir tāds, ka varam apkalpot vienā nodaļā, kā arī papildus atvēlētās gultās dzemdību un bērnu nodaļā. Tas, kas ir satraucoši, lēnām, bet pieaugošais darbinieku skaits, kuri iziet no ierindas. Labi, ka viņi nav inficējušies slimnīcā, 100% tie ir ģimenes kontakti un 90% gadījumu tie ir bērni."

Slimnīcas vadītājs skaidroja, ka šobrīd slimnīcas darbiniekus ietekmē skolēni un bērni, kuri inficējas skolās un bērnudārzos, tie ir aptuveni 50% no visiem inficētajiem. Smago pacientu skaits ir mazs, bet palielinās kontaktpersonu skaits. 

"Viennozīmīgi šis vīruss ir infekciozāks. Viegli ir inficēties, līdz ar to visas epidemioloģiskās prasības jāievēro dubultā. To cilvēki ir aizmirsuši, un mūsu masku nēsāšanas kultūra vispār ir zem katras kritikas. Tāda ātra risinājuma nav, bet sabiedrība un arī darbinieki ir noguruši no šīs situācijas. Jūtams, ka mēs visu sākam lēnām neievērot," sacīja Striks.

Nedēļas vidū Liepājas reģionālajā slimnīcā bija 17 pacienti ar Covid-19, no tiem trīs bērni, bet divi pacienti ir smagā stāvoklī reanimācijā, taču arī šajos gadījumos ir saistība jau ar pamata saslimšanām. 

Slimnīca šobrīd spēj sniegt visus pakalpojumus pilnā apmērā, bet skolas jau sāk strādāt attālināti. 

Par situācijas pasliktināšanos izglītības iestādēs informēja Liepājas izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere: "Šobrīd ir situācijas saasinājums. Inficēšanas gadījumus fiksē testēšanas rezultātā – gan bērniem veicot testus mājās, gan skolā organizētos pūļa testus. Mēs redzam, ka Liepājas 6. vidusskolā ir attālinātais mācību process no 4. līdz 9. klasei. Te gan jāatzīst, ka situācija uzlabojas, taču liela daļa skolēnu nevar apmeklēt skolu klātienē."

Attālinātais mācību process sāksies arī citās izglītības iestādēs, šajās dienās situācija pasliktinājusies Centra sākumskolā, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā un citās izglītības iestādēs.

Liepājas izglītības pārvaldes vadītāja norādīja: "Karantīnā esošo skolēnu skaits nenozīmē, ka skola ir slēgta, notiek mācību process, izmantojot elektroniskās platformas elektroniskā formātā."

Notiek arī aktīvs monitorings pirmsskolas iestādēs.

"Pirmsskolās arī ir saslimšanas un karantīnas gadījumi. Bērnudārzi netiek slēgti, bet ir atsevišķas grupiņas, kur bērnudārzs netiek apmeklēts," atklāja Niedre-Lathere.

Pilsētas izglītības pārvaldes vadītāja skaidroja, ka pašvaldības līmenī un ar skolu direktoriem tiek apspriestas teorētiskas iespējas par ārkārtas situācijas iestāšanos un iespēju skolas slēgt īslaicīgi, nodrošinot attālināto mācību procesu, taču pagaidām tas nav nepieciešams. 

Tikmēr Liepājas reģionālās slimnīcas vadītājs aicina iedzīvotājus, īpaši slimnīcā, ievērot epidemioloģiskās prasības, respektēt, ka jāveic dezinfekcijas pasākumi, lai situācija nepasliktinātos un varētu nodrošināt pakalpojumus.

KONTEKSTS:

2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti