Latvijā konstatē vēl 13 jaunus Covid-19 gadījumus

Latvijā aizvadītajā diennaktī konstatēti 13  jauni Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 1715 Covid-19 testi. Reģistrēti 13 jauni saslimšanas gadījumi.

Šobrīd SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka divi saslimušie atgriezušies no ārvalstīm – Spānijas un Krievijas.

Savukārt pieciem saslimušajiem bijis kontakts ar Covid-19 pacientu.

Saistībā ar trim cilvēkiem SPKC darba versija ir, ka viņiem bijis kontakts ar ārzemnieku privātā pasākumā. To vēl izpētīs.

Ar trim saslimušajiem sākta saziņa, un tiks izmeklēts, kur viņi varētu būt inficējušies ar Covid-19.

Latvijā kopā veikti 163 769 izmeklējumi, saslimušas 1154 personas un 1019 izveseļojušās, 30 mirušas.

Pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar Covid-19. Kopā stacionāros ārstējas četri  pacienti: trīs pacienti ar vidēji smagu, viens pacients ar smagu slimības gaitu.

Kopā no stacionāra izrakstīti 182 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

SPKC aicina izmantot lietotni “Apturi Covid”, kas ļauj informēt cilvēkus par atrašanos inficētas personas tuvumā un to, ka pastāvējis risks inficēties.

Iepriekš trīs dienu laikā tika konstatēti 17 jauni saslimšanas gadījumi, un SPKC un Veselības ministrija jau brīdināja - ja vairākiem Covid-19 inficēšanās gadījumiem nebūs izsekojams infekcijas avots, būs jāatgriežas pie stingrākiem ierobežojumiem.

Trešdien, 8. jūlijā, bija trīs tādi, par kuru inficēšanās avotu vēl ziņu nebija, bet par vienu no viņiem noskaidrots, ka viņš ar Covid-19 saslimis ārvalstīs.

Marta sākumā, kad valdība nolēma ieviest ārkārtējo situāciju, kopumā saslimušo skaits bija 16, bet saslimušo skaits 12. martā bija 6.

Iepriekšējo reizi vairāk nekā 10 jaunu inficēšanas gadījumu fiksēja 23. maijā, kad kopumā reģistrēti 16 jauni Covid-19 gadījumi, tostarp 14 personām no sociālās aprūpes centra «Mārsnēni»

Kopumā pēdējo trīs dienu laikā – no 7. līdz 9. jūlijam – paziņots par 27 jaunajiem saslimšanas gadījumiem. Tik liels trīs dienās saslimušo skaits nav fiksēts kopš tā paša 23. maija, kad trīs dienās bija saslimuši 28 cilvēki.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Made with Flourish

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti