No 1. maija atsevišķos valsts ceļu posmos palielinās maksimālo atļauto ātrumu

No 1. maija atsevišķos valsts galveno autoceļu posmos tiks ieviests palielināts atļautais braukšanas ātrums, informēja valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Maksimālo atļauto braukšanas ātrumu līdz 110 km/h plānots palielināt Jūrmalas šosejas (A10) posmā no Rīgas līdz Jūrmalai.  

Braukšanas ātrums līdz 100 km/h būs atļauts trijos posmos:

  • Daugavpils šosejas (A6) posmā no Salaspils līdz Ikšķilei (19,65.–28,30. km);
  • Tīnūžu–Kokneses šosejas (P80) posmā no Ogresgala līdz Koknesei (5,20.–60,35. km); 
  • Jelgavas šosejas (A8) posmā no Rīgas līdz Jaunolainei (9,98.–18,96. km). Pērn vasaras sezonā braukšanas ātrums tur netika mainīts, tomēr, izvērtējot ceļu satiksmes negadījumu statistiku, secināts, ka šajā posmā vasaras sezonā ir iespējams palielināt atļauto braukšanas ātrumu.

Netiks palielināts maksimālais atļautas braukšanas ātrums Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļa posmā (21,40.–26,02. km), jo pērn, salīdzinot ar 2022. gadu, ceļu satiksmes negadījumu skaits uz tās   palielinājās par 58%.

Maksimālais braukšanas ātrums uz šīs šosejas ir ne lielāks par 90 km/h, atsevišķos posmos tas ir mazāks. 

Vidzemes šosejas (A2) posmā no Langstiņiem līdz Siguldai, kur darbojas mainīgās elektroniskās ceļazīmes, jau no 15. aprīļa maksimālais atļautais braukšanas ātrums labvēlīgos apstākļos ir līdz 110 km/h.

LVC skaidroja, ka mainīgās elektroniskās ceļazīmes ir savienotas ar trim meteoroloģiskajām stacijām, ar kuru palīdzību tiek iegūti dati: saķeres koeficients, gaisa un virsmas temperatūra, nokrišņu daudzums, veids, intensitāte, redzamība, vēja ātrums u.c. Izvērtējot katru no iegūtajiem mērījumiem, tiek automātiski izvēlēts atbilstošākais maksimālais atļautais braukšanas ātrums. Informācija uz mainīgās informācijas ceļa zīmēm tiek atjaunota ik pēc piecām minūtēm un var būt atšķirīga uz katras ceļazīmes, jo meteoroloģisko staciju rādījumi katrā posmā var būt atšķirīgi. 

Ja uz mainīgās informācijas ceļazīmēm nav nekāda veida informācijas, atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90 km/h ārpus apdzīvotām vietām un ir jāizvēlas ātrums, kas atbilst konkrētajiem laikapstākļiem un/vai situācijai uz ceļa.

Savukārt Ķekavas apvedceļa četru joslu posmā no Krogsila līdz Rīgas apvedceļa šķērsojumam maksimālais atļautais braukšanas ātrums transportlīdzekļiem ar masu līdz 7,5 t ir 120 km/h. LVC vērsa uzmanību, ka posms no Krogsilam līdz Rīgas apvedceļa šķērsojumam ir apzīmēts ar ceļazīmi Nr. 552 "Ātrgaitas ceļš", kas atļauj maksimālo braukšanas ātrumu līdz 120 km/h un liedz lēngaitas tehnikai, gājējiem un velosipēdistiem izmantot šo posmu.

LVC atgādināja, ka ceļazīmes norāda maksimālo braukšanas ātrumu, kuru nedrīkst pārsniegt, taču autovadītāja pienākums ir izvērtēt ceļa stāvokli, braukšanas apstākļus, transporta līdzekļa tehnisko stāvokli un savas spējas, un izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu līdz maksimāli atļautajam. 

LVC aicināja autovadītājus atbildīgi izturēties pret tiesībām vadīt transporta līdzekli un rūpēties par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, neveikt pārdrošus un aizliegtus manevrus un rūpīgi izvērtēt nepieciešamību veikt katru ieplānoto apdzīšanas manevru, kas ir bīstamākais satiksmē.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti