Panorāma

Polijas veselības ministra masku afēra

Panorāma

Viesnīcās un restorānos dzīvība atgriežas lēni

Jauni saslimušie, atslābt nedrīkst!

Latvijā aizvadītajā diennaktī Covid-19 apstiprina 8 cilvēkiem

Latvijā aizvadītajā diennaktī konstatēti astoņi jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Aizvadītājā diennaktī veikts 1561 Covid-19 tests, astoņi no tiem bija pozitīvi. Inficētie cilvēki dzīvo Rīgā, Jūrmalā, kā arī Bauskas un Kocēnu novados.

Latvijā kopā veikti 112 965 izmeklējumi, saslimušas 1079 personas, 760 izveseļojušās, 24 mirušas.

Pēdējās diennakts laikā nav stacionēti jauni pacienti ar Covid-19. Kopā stacionāros ārstējas 11 pacienti - astoņi pacienti ar vidēji smagu, trīs pacienti ar smagu slimības gaitu.  

Kopā no stacionāra izrakstīti 162 pacienti.

 

 

To, ka atslābumam nav pamata, atgādina arī infektologs Uga Dumpis.

Viņš brīdina, ka slimniekus joprojām atrod dažādos reģionos. Tāpat vīrusu atvedīs tie Latvijas iedzīvotāji, kuri atgriežas no ārzemēm un kuriem vairs nav jāatrodas karantīnā. Iespējama saslimšana arī pēc dažādu pasākumu apmeklējuma.

Tikmēr Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) pagaidām pašizolācija turpinās astoņiem darbiniekiem. Visi pārējie jau atgriezušies ierindā – strādājot brigādēs vai zvanu centrā.

Lai arī Latvija beidzot būtu no Covid-19 brīva zeme, divu metru distance, roku mazgāšana un dezinficēšana, kā arī masku izmantošana pie ārsta un sabiedriskajā transportā var būt izšķiroša. Diemžēl pagaidām ne statistika, ne cilvēku uzvedība par to neliecina.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā 12. martā izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti