Kur sociāli mazaizsargātie rīdzinieki nākamnedēļ varēs dabūt maskas

No Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas pašvaldība ir saņēmusi 45 920 daudzkārt lietojamās higiēniskās sejas maskas, kuras no pirmdienas, 16. novembra, tiks izdalītas mazaizsargātajiem iedzīvotājiem, informēja Rīgas domē.

Maskas saņems iedzīvotāji, kuriem piešķirts trūcīgas personas vai maznodrošinātas personas statuss, kuri uzturas naktspatversmēs vai patversmēs, kuri saņem aprūpes mājās pakalpojumus, dienas aprūpes centra, dienas centra pakalpojumus un krīzes centra pakalpojumus.

Higiēnisko sejas masku var saņemt, uzrādot personas apliecinošu dokumentu un izziņu par personas/ģimenes atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas personas/ģimenes statusam, ierodoties jebkurā no desmit Eiropas fonda pārtikas un higiēnas atbalsta paku izsniegšanas vietām Rīgā: 

No pirmdienas līdz piektdienai: 

 • Meldru ielā 2 no plkst. 12.00 līdz 15.00 (biedrība „Svētā Jāņa Palīdzība”);
 • Ganību dambī 17A k-3 no plkst. 10.00 līdz 14.00 (biedrība „Svētā Jāņa Palīdzība”).

No pirmdienas līdz ceturtdienai:

 • Gaiziņa ielā 7 no plkst. 10.00 līdz 16.00 (biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”);
 • Aglonas ielā 35/3 no plkst. 10.00 līdz 15.00 (biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”);
 • Patversmes ielā 30 k-2 no plkst. 10.00 līdz 15.00 (biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”).

Pirmdienās, trešdienās, piektdienās:

 • Lēdurgas ielā 12, no plkst. 11.00 līdz 17.00 (nodibinājums „Samariešu fonds”).

Pirmdienās:

 • Slokas ielā 161 no plkst. 11.00 līdz 16.00 (biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”).

No otrdienas līdz piektdienai:

 • Slokas ielā 161 no plkst. 10.00 līdz 16.00 (biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”).

Otrdienās:

 • Ernestīnes ielā 21A no plkst. 11.00 līdz 17.00 (nodibinājums „Samariešu fonds”);
 • Tallinas ielā 81 no plkst. 10.00 līdz 16.00 (biedrība” Latvijas Samariešu apvienība”);
 • Burtnieku ielā 37 no plkst. 10.00 līdz 15.00 (biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”).

Ceturtdienās: 

 • Tallinas ielā 81 no plkst. 10.00 līdz 16.00 (biedrība” Latvijas Samariešu apvienība”);
 • Burtnieku ielā 37 no plkst. 15.00 līdz 19.00 (biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”).

Piektdienās:

 • Ernestīnes ielā 21A no plkst. 11.00 līdz 18.00 (nodibinājums „Samariešu fonds”);
 • Gaiziņa ielā 7 no plkst. 10.00 līdz 15.00 (biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”).

Sestdienās:

 • Lēdurgas ielā 12, no plkst. 12.00 līdz 14.00 (nodibinājums „Samariešu fonds”).

Naktspatversmju, dienas centru, dienas aprūpes centru un krīzes centru klientiem maskas tiks izdalītas pakalpojumu saņemšanas vietās. Aprūpes pakalpojuma dzīvesvietā saņēmējiem maskas nogādās līgumorganizāciju aprūpētāji, kuri dodas pie klientiem uz mājām.        

Speciāli izveidotā anketā būs jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, datums un anketā būs jāparakstās par maskas saņemšanu. Datus par cilvēkam izsniegto masku Rīgas Sociālā dienesta speciālisti ievadīs sociālo pabalstu administrēšanas lietojumprogrammā SOPA.

Higiēnas masku izdales vietās lūdz ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus, dezinficēt rokas, telpā ienākt pa vienam, ņemt līdzi savu rakstāmpiederumu, ievērot distanci no pārējiem apmeklētājiem, nedrūzmēties pie ieejas durvīm un būt atbildīgiem citam pret citu. Aicina jau laicīgi mājās sagatavot dokumentus higiēnas maskas saņemšanai.

Atkārtoti lietojamā higiēniskā sejas maska sastāv no diviem slāņiem un ir vairākkārt mazgājama, tā paredzēta lietošanai sabiedriskās vietās, lai papildinātu aizsargnorāžu un sociālās distancēšanās noteikumus. Maskas maksimālais valkāšanas laiks ir četras stundas. Šobrīd katrai personai tiks izsniegta viena sejas maska, un otrā masku piegāde plānota decembrī, ievērojot minētās personu grupas un aprakstīto kārtību.

Sev neskaidro informāciju var uzzināt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80005055, ārpus darba laika darbojas balss pastkastīte, vai darba dienās darba laikā pa Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālruni 67105048, vai zvanot Rīgas Sociālā dienesta teritoriālo centru informatoriem. 

KONTEKSTS:

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!") jau izteicās, ka pašvaldības piektdien saņems sejas maskas, kuras izdalīt maznodrošinātajiem un trūcīgajiem. Maskas maznodrošinātajiem iepirktas, ņemot vērā Covid-19 straujāku izplatību, kā arī noteikumu, ka sabiedriskās vietās obligāti jāvalkā mutes un deguna aizsegs. Pirmās maskas saņems pašvaldības, kur ir vairāk maznodrošināto un trūcīgo.

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība piektdien, 6. novembrī, ārkārtas sēdē nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā būs jauni stingrāki ierobežojumi

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt