Maznodrošinātie un trūcīgie pirmās sejas maskas saņems nākamnedēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Maznodrošinātie un trūcīgie pirmās sejas maskas saņems nākamnedēļ, no 16. līdz 20. novembrim, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Pirmās aizsardzības līdzekļus saņems tās pašvaldības, kur ir visvairāk mazaizsargāto personu.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību un nepieciešamību sabiedriskās vietās obligāti valkāt mutes un deguna aizsegu, pašvaldībām tiks izdalīti individuālie aizsarglīdzekļi – higiēniskās sejas maskas, kuras paredzētas mazaizsargātām personām.

VUGD apkopojis 36 sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisiju apgādes koordinatoru iesniegto informāciju un Labklājības ministrijas ziņas par pašvaldībām nepieciešamo higiēnisko sejas masku skaitu. Pieprasījums par vairāk nekā 114 000 higiēnisko sejas masku izsniegšanu ir  nosūtīts Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centram.

Tas organizē higiēnisko sejas masku izsniegšanu apgādes koordinatoriem, kas tālāk to nodos attiecīgajām pašvaldībām izdalīšanai mazaizsargātām personām, kurām saskaņā ar normatīvajos aktos noteiktajiem kritērijiem un kārtību piešķirts trūcīgas personas vai maznodrošinātas personas statuss, kā arī personām, kuras ir tiesīgas saņemt naktspatversmes, patversmes vai aprūpes mājās pakalpojumus vai arī dienas aprūpes centra, dienas centra vai krīzes centra pakalpojumus.

Higiēnisko sejas masku izdale sāksies šīs nedēļas nogalē. Ņemot vērā, ka higiēnisko sejas masku piegāde turpināsies arī nākamajā nedēļā un decembrī, izdale tiks sākta ar tām pašvaldībām, kurās ir vislielākais mazaizsargāto personu skaits. Plānots, ka pirmās higiēniskās sejas maskas pie mazaizsargātām personām varētu nonākt no 16. līdz 20. novembrim. 

KONTEKSTS:

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!") jau izteicās, ka pašvaldības piektdien saņems sejas maskas, kuras izdalīt maznodrošinātajiem un trūcīgajiem. Maskas maznodrošinātajiem iepirktas, ņemot vērā Covid-19 straujāku izplatību, kā arī noteikumu, ka sabiedriskās vietās obligāti jāvalkā mutes un deguna aizsegs.

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt. Tāpēc arī tika noteikts, ka Covid-19 testus varēs veikt ar ārsta nosūtījumu, tādējādi pieauga ārstu darba apjoms.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība piektdien, 6. novembrī, ārkārtas sēdē nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā būs jauni stingrāki ierobežojumi

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti